Şimdi Ara

309 TL Xiaomi Mi Router AX1800 Wi-Fi 6(802.11ax) Router Qualcomm 5-core chipset (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
4
Favori
12.205
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu tip ürünleri kullanmış olarak tavsiyem tplink deco serisi kesin çözüm hız kaybı hiç yok

• CengizGurkan kullanıcısına yanıt

Modem upgrade yapmanın anlamsız olduğunu vurgulamaya çalıştım 👍

• Bu cihazlardan mesh yapan var mı acaba aranızda. Mesh kalitesini merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_doktor

Bu cihazlardan mesh yapan var mı acaba aranızda. Mesh kalitesini merak ediyorum.

Halo S12 ile 2'li mesh yaptım ama çok performanslı bulmadım. Ara ara kopmalar vs oldu.

Keenetic ile 3'lü mesh yaptım, sıfır problem. Ancak Xiaomi/Poco/Redmi telefonların Miui 12 üstü yazılımları Keenetic Mesh sistemde sıkıntı açıyorlar.

Bağlantı hızı 866 mbps gözükmesine rağmen -Bu ağın internet erişimi bulunmamaktadır- uyarısı alıyorum. 10 ve 11 sürüm MIUI versiyonlarda (ya da aynı cihaza atılan custom rom ile) sorun yok.

Halo ile mesh sadece kablosuz oluyor bilginiz olsun. Her cihaza modemden kablo ile internet çekeyim diye aklınıza gelmesin. Yani cihazlar birbiri ile gizli bir wifi ağı aracılığı ile haberleşiyorlar.

Keenetic cihazlar ise birbirleri ile hem kablolu hem de kablosuz olarak iletişim kurabiliyorlar. Ben özellikle kayıp olmasın diye kablolu tercih ettim. Ancak denediğim zaman kablosuzda da herhangi bir kaybının olmadığını gördüm.

Kolay gelsin.

• Bu veya bunun gibi xiaomi cihazlarında vlan id özelliği yok değil mi? Yani direkt gpondan buna kablo çeksem çalışmaz.

• yuzyirmi Y kullanıcısına yanıt

Kullanıcı adı ve şifrenizi biliyorsanız çalışır. Ben konudaki cihazı öyle bağladım.

• W O M B A T kullanıcısına yanıt

Cihazı nasıl kullanıyorsunuz? Modemden kablo ile router a aktarıp oradan kablosuz olarak mı yayınlıyorsunuz?

Direk adam gibi bir modem alınıp uygun yere konsa olmuyor mu? Maksat kalabalık etmesin ortalıkta kablo vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 3 Kasım 2021; 1:29:20 >
  • unununium U kullanıcısına yanıt

hocam bu openwrt ne gibi bir artı katıyor cihaza? 4a giga kullanıyorum sadece stabil bağlantım olsun diye almıştım.

• gurqi kullanıcısına yanıt

pek çok artısı var. kendi kullanımıma göre en çok beğendiğim özellik adblock kurulabilmesi, böylelikle evdeki bütün cihazlarda çıkan saçma sapan reklamlardan ek bir program kurmadan kurtuluyorsunuz. Ayrıca her gün istediğin saatte otomatik olarak cihazı resetlemesi de çok güzel bir özellik.

• unununium U kullanıcısına yanıt

adblock ve doh/dot da öneririm

• gurqi kullanıcısına yanıt

https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-mi-router-modelleri-ve-openwrt-firmware-ana-konu-openwrt-21-02-0-yayinlandi--135790478

• quote:

Orijinalden alıntı: agritux

https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-mi-router-modelleri-ve-openwrt-firmware-ana-konu-openwrt-21-02-0-yayinlandi--135790478

Sn. agritux ;

bu konu gerçekten çok verimli gözüküyor openwrt için, baştan sona okuyacağım. Çok teşekkürler size ve bilgi veren herkese.

• agritux kullanıcısına yanıt

Hocam evdeki her cihazda adguard yüklü onda da doq ayarlı. Bir tek televizyona yüklenmiyor onunla da uğraşmadim adguard dnsi girdim

• yusuf24 kullanıcısına yanıt

Hocam uzun zamandir foruma girmiyordum alintinizi yeni gordum nasil kullandigimi tarif edeyim.

modemden routera kablo cekip hem wifi hemde masaustu pc ye kablolu baglantiyi router uzerinden gerceklestiriyorum.

Benim servis saglayicim kablonet oldugu ve verdikleri modemde docsis 3.0 kullanildigindan modeme gelen internet kablosu bildigimiz lan-ethernet kablosu gibi degil yuvarlak ucu igneli eskiden tv lerin arkasina takilan kablo tv kablosu gibi bir kablo. Bundan kaynakli tek adam akilli modem almak istesem docsis 3.0 modem almam gerekir(yeni aldigim modemi kablonet te kullanamayadabilirim bazi motorola modem alanlar kullanamiyor kullananlarinda bazilari artik kullanamamaya baslamis tamamen sans isi gibi)

Bundan kaynakli router benim ihtiyacimi daha iyi karsiliyordu. Hali hazirdaki modem ve router da yan yana oldugundan kablo kalabaligi yapmadi.

Sizin servis saglayiciniz kablonet degilse ve mecburi docsis 3.0 modem kullanmak zorunda degilseniz farkli alternatiflere tabikide yonelebilirsiniz. Keenetic ve tenda markalarinin isteginiz dogrultusunda urunleri var zannedersem.

• Ax1800 un siyah renkli; dik duran silindir seklinde olani cin versiyonu mu?

https://m.tr.aliexpress.com/i/4001228554445.html?gatewayAdapt=Pc2Msite

Hocam cihazdan şuan memnun musunuz? Kullandığınız bu süre boyunca sıkıntı verdimi hiç?

• Son güncel durumda vdsl modemin ev içerisindeki wifi aktivitesini arttırmak ve stabil hale getirmek için önereceğiniz en mantıklı çözüm bir wifi 6 destekli router mı wifi 6 olmasa da olur mu ya da bir deco e serisi gibi bir mesh teknolojisi mi?

evde bir vdsl modem ve arka odada bu modeme cat 7 kablo ile bağlı TL-WA850RE var internet hızım 50 Mpbs. 4-5 telefon 2.laptop modeme kablo ile bağlı bir akıllı tv ve bir kablosuz yazıcı mevcut. :u hali ile 5ghz wifi henüz evde yok.

https://www.hepsiburada.com/everest-finix-mw3-2p-2-4ghz-5ghz-ac1200-ieee802-3-ieee802-3u-2li-mesh-kablosuz-ac-router-p-hbv00000q0fzm

böyle bir ürün mü alsam

ya da almışken TP linkin

bu ürünü işimi görür mü

www.tp-link.com
    Deco E3 | AC1200 Tüm Ev Mesh Wi-Fi Sistemi | TP-Link Türkiye
    https://www.tp-link.com/tr/home-networking/deco/deco-e3/

ya da bu ürünü mü alsam

www.teknostore.com
    Xiaomi Mi AX1800 Wi-Fi 6 Router 2.4ghz/5ghz 1775MBPS
    https://www.teknostore.com/xiaomi-mi-ax1800-wi-fi-6-router-2-4ghz-5ghz-1775mbps

500 TL civarı bütçeyi çok aşmak istemiyorum

• emurat E kullanıcısına yanıt

Hocam merhabalar uzun süredir foruma giriş yapamadım mesajınızı görmemişim.

Hayır hocam hiçbir sıkıntısı olmadı kullandığım süre boyunca maksimum 4 kere falan reset atmak zorunda kalmışımdır o da ana modemin internetinin servis sağlayıcı kaynaklı sorundan kesilip geri gelmesinden kaynaklı ip adresini alamamıştı veya dns te sorun olmuştu diye hatırlıyorum.

Modemlerde genelde çok uzun süre açık kalınca veri gelip gittikçe bellekleri dolar şişer yavaşlar bağlantı kopar bişi olur reset atarız düzelir. Maşşalahı var hiç böyle bir durumla karşılaşmadım çok memnunum.

Hocam benim internette sorun var diye sikayet olusturunca tplinkex20v ax1800 takildi ancak söyle bir sorun yasiyorum. Eski bir laptopum var ssdece 2.4ghz den girebiliyordum eski modemde ancak bu yeni modemde onu da gormez oldu. 5ghz uyumluluk gibi bir konudan bahsetmissiniz acaba o nedie benim sorunumu cozer mi merak ettim

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.