Şimdi Ara

307 için uygulamalar (351. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.350
Cevap
11
Favori
666.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar ya sıkıntım büyük yardımcı olurmusunuz=(

10 gün lük tatilin ardından eve geldim aracı çalıştırdım gittim 50tl lik benzin aldım gezmeye başladım 10 12 km gezdikten sonra yol üstünde market için durdum döndüğümde kontağı çevirdiğim araç çalışmadı.

Arabanın teyp farlar çalışıyor ancak kontağı çevirince tık yok.

mtordan bi ses gelio 'ıııııııııııı' diye .

Nedir bu aracın derdi çözemedim bir türlü

Akü mü zayıf diyeceğim daha geçen yıl değiştik.Ama araçta bir elektrik kaçağı var sürekli arkadaşları minik minik çarpıyor

Xenon taktırmıştım 2 sene önce sanıırm onuda tam bağlayamadılar ordan kaçak olurmu diye düşünüyorum

Ama çözemedim bir türlü

Bilen karşılaşan varmı
  • Marş otomatiğinden yapıyor daha 2 yıl önce değiştirmiştim bu cumartesi aynı sorunu yaptı şuan sorun yok ama tekrar yapacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: VEDATDINC

Marş otomatiğinden yapıyor daha 2 yıl önce değiştirmiştim bu cumartesi aynı sorunu yaptı şuan sorun yok ama tekrar yapacaktır

niye yaparki acaba
  • 307'lerde arabanın sigortalrı nerde arkadaşlar gövdedeki digital derece ve saati gösteren kısım yanmıyor sigortamı attı acaba ona bakıcam birde arabayı çalıştırınca 3 kere bip bipp bipp diye uyarı veriyo nedir çözemedim arıza varsa ekran çalışmadığı için göremiyorum o sesde meraklandırıyor beni aynı yakıt ışığı yandığındaki sesten arka arkaya üç kez çalıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinnn

307'lerde arabanın sigortalrı nerde arkadaşlar gövdedeki digital derece ve saati gösteren kısım yanmıyor sigortamı attı acaba ona bakıcam birde arabayı çalıştırınca 3 kere bip bipp bipp diye uyarı veriyo nedir çözemedim arıza varsa ekran çalışmadığı için göremiyorum o sesde meraklandırıyor beni aynı yakıt ışığı yandığındaki sesten arka arkaya üç kez çalıyor

orjınal teybin baglıysa oda calısmıyodur ozmn, ekrana baglı cunku teypte..sıgorta kutusu sol tarafta havalandırnnın altında plastik vida gibi bısı olacak onu yarım tur cevır ve ordakı parcayı yukarıdan olmak üzere iki taraftan kendıne dogru cek..benim taminimce ekran bozulmus olabilir..
  • orjınal teybi çıkarmıştım kendi teybim var o bağlı pekii arabayı çalıştırdığımda o üst üste çalan kısa kısa bip sesi ne uyarı veriyor bana acaba ekran çalışsaydı orda uyarı yazısını görürdüm en azından
  • quote:

orjınal teybi çıkarmıştım kendi teybim var o bağlı pekii arabayı çalıştırdığımda o üst üste çalan kısa kısa bip sesi ne uyarı veriyor bana acaba ekran çalışsaydı orda uyarı yazısını görürdüm en azından

aradın km göstergesinde hangi ışık yanıyor?

yol bilgisayarının ampulü ile alakalı bir sorun olabilir, illede arızayı öğrenmek istiyorsanız serviste bilgisayara bağlayıp öğrenebilirsiniz.
  • quote:

orjınal teybi çıkarmıştım kendi teybim var o bağlı pekii arabayı çalıştırdığımda o üst üste çalan kısa kısa bip sesi ne uyarı veriyor bana acaba ekran çalışsaydı orda uyarı yazısını görürdüm en azından

ewt arkadasın dedıgı gıbı ekranın arkasındakı ampullerden de olabılır ama bı ıhtımal.. km sayacı üzerındekı gosterge panelınde de herhangı bısı yanmıyo mu, yanması gerekır ve ordan bır sonuc cıkarabılırız..iyi günler
  • yok arkadaşlar kontağı çevirdiğimde her zamanki gibi tüm ışıklar yanıyor ve 5sn sonra hepsi sönüyor arıza ışığı falan km sayacının orda herhangi bir ışık sabit kalmıyor bi elektrikçiye gösteriyim dediğiniz gibi ekran ampulü patlamış olabilir
  • quote:

yok arkadaşlar kontağı çevirdiğimde her zamanki gibi tüm ışıklar yanıyor ve 5sn sonra hepsi sönüyor arıza ışığı falan km sayacının orda herhangi bir ışık sabit kalmıyor bi elektrikçiye gösteriyim dediğiniz gibi ekran ampulü patlamış olabilir

ekranı yukarıya dogru hafıfce iktirseniz hemen cıkar ve arkasını cevırdıgınızde ampullerın yanık olup olmadıgını görebılırınız
  • Teşekkürler ilk fırsatta deneyip bakıcam inşallah lambası atmıştır sadece
  • arkadaşlar merhaba, lütfen bu konuya duyarlı olalım.

23 ekim pazar saat 12:00 de İstanbulda Edirnekapı şehitliğinde buluşup anadolu yakasına konvoy yapacağız ve pkk yı protesto edeceğiz. bu duruma duyarsız kalmayalım lütfen, sizleri ve çevrenizdeki herkezi bu haykırışa destek vermeye bekliyoruz,

ayrıntılar,

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=19205

adresinde mevcuttur.

KAHROLSUN PKK!
  • quote:

Orijinalden alıntı: quiet_20

quote:

Orijinalden alıntı: kickergls

nasıl yaptınız

bendeki arka amortisör sorunu amortisörün üzerinde bulunan ve içerisine toz su vs girmesini engelleyen tozluk denilen parçadan geliyordu. boşta olduğu için çukura girince o darbe ile zıplıyor ve üst tarafa vurup ses yapıyordu.

çözüm olarak aracı krikoya aldım tozluğun üst kısmını iyice temizledim ve silikonladım. daha sonrada amortisörün uç kısmında bulunan tozluğun durması gereken yuvaya geçirerek yapıştırdım. şuanda tozluk havada sabit kaldığı için arkadan gelen lak luk sesi uzun zamandır yok, çok memnunum.

hocam bu yöntemi uyguladım, ayrıca amortisörleri de değiştirdim. Tek elle itekleyince içine girecek kadar kötü olmuştu arka amortisörler. Neyse, sorun tamamen yine hallolmadı. Bütün 307 kullanan arkadaşların bilgisi olsun. O sabitleme işlemi ve amortisör değişimi yapılsa dahi büyük çukurlarda küt sesi gene duyulabiliyor. Yalnız sorun yüzde 50 azaldı. Artık canımı sıkmıyor büyük çukurlara sert girmezsem

• arkadaşlar 2003 XT ile aranıza katıldım, maaşallah şu an için de çok memnunum araçtan.

ama maun kaplamayı sevmediğimden orta konsol ve kapı açma halkalarını değiştirmek istiyorum. elinde bu takımdan grisi olan arkadaşlarla takasa girebiliriz. bendeki parçalarda en ufak çizik dahi yok. ankarada olursa daha iyi olur tabi..
  • hayırlı olsun.
    bende de tahta vardı , bir arkadaşla takas etmiştik.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Gecen hafta board comp.in ekran lambalarını değiştirdim.Önceden sönük yanan ekran şimdi gayet parlak görünüyor.
    Ancak bu işlem sırasında programlamaya yarayan iki cubuğun ucundaki içerisinde gırafit iletken olan minik lastık kontaktörlerden
    birini maalesef kaybettim.Şimdi nezaman programlama yapacak olsam ekranı söküp sağlam cubuğu alıp elle önce soldaki enter sonra sağdaki select kısmına basmam gerekiyor.
    Eğer forumda arıza sebebiyle ekran değilştirmiş bir arkadaşımız varsa ondan eski ekranındakı bu lastik kontaktörü isteyeceğim.Yardımcı olabilirmisiniz.
    Herkese Bodrumdan selamlar.
  • Uzaktan kumandalarda bahsettiğiniz parçaya benzer lastik kontaktörlerden kullanabilirsin
  • arkdaslar sahibinden.com da sıfır 207 ve peugeot 308 rcz deri direksiyonları var 307ye uyarmı ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: VEDATDINC

Uzaktan kumandalarda bahsettiğiniz parçaya benzer lastik kontaktörlerden kullanabilirsin

Evet ama bununki biraz yüksek ve kumanda çubuğunun içine oturuyor.
    Uzaktan kumandalarınki kısa kalıyor hem zaten forumda birçok arkadaş ekran arızası sebebiyle komple ekran değiştirdi.
    Eğer eski ekrandan bir tane söküp yollarlarsa ben bunu kurtarırım.Ama yinede ilgilendiğin için çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apple59 -- 13 Kasım 2011; 14:43:40 >
  • Arkadaşlar aracımı satılığa çıkarttım. linkihttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-ogretmen-sahibinden-lpg-li-2003-xt-otomatik-63432987/detay/

Sizce fiyat nasıl? Yakınlarda alışveriş yapan oldu mu?
  • 
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.