Şimdi Ara

3000TL'ye kadar LED LCD TV Önerisi Lütfen(ALINDI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Aniden LCD alacağımız tuttu. Bi ara bu konulara çok meraklıydım ve vaktim de oldugu için araştırırdım. Şimdi vakitsizlikten konulara çok uzak kalmışım.
    Maksimum 3000TL ye kadar LED LCD TV önerisi istiyorum. 40-42 inch ve mümkünse mağaza fiyatı istiyorum. Bir de şimdi Full Led ve Edge Led diye iki ayrı sistem varmış. Full Led bir sistem önerebilirseniz çok daha iyi olur. Teşekkürler.

Bu arada benim incelediğim modeller:
    Samsung 40C6000 ve Philips 42PFL7685H LED TV. Sanırım ikisi de edge led.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychomantis -- 11 Eylül 2010; 10:52:16 >

• Bende 2500 - 3000 TL arası bir Full LED TV arıyorum aklımda iki tane model var

1- LG 42LE8500 ekranı fena yansıma yapıyor :S - Full LED
    2- Samsung 40C6820 bu modelinde USB'ye kayıt özelliği var - Full LED mi bilmiyorum
  • Cevap için teşekkürler. Aslında lcd ekranlarda çok parlama olmaması lazım. Model numarasını alıp bir baksam iyi olacak.
  • LG'nin gündüz kullanımda ne kadar yansıma yaptığını gör

LG 42LE8500 FULL LED TV
  • le8500 serisi led değildir, lcd tv dir.
  • Burda cok buyuk bir yanilgi var, LED TV diye bir sey yok (gercek anlamda LED TV(her pixelin LED olani) olarak , su andaki en buyugu 15" ve fiyati biraz ucuk.) . LED tv diye gecen , LCD panelin arka aydinlatmasinin Beyaz LED olani ki , artik cogu marka LED aydinlatmali LCD panel kullaniyor.

Sana onerim , 200Hz , 3D engine olan herhangi bir marka TV secebilirsin.. LED tv diye sacma sapan urunler alma.
  • biraz daha beklersen o fiyata 3d uyumlu bir tv alabilirsin neticede okadar para verip 1 2 sene sonra 3d yaygınlaşında çöpe gitmesin paranız hele ps3 kullanıyorsanız dedigime hak vereceksiniz
  • why not look for your LED LCD TV from China, they are good quality and not very expensive.
  • panasonic L42D25E 2.777- 2965 civarı bir LED LCD TV olup seni tatmin edecektir.
  • Arkadaşlar öneriler için teşekkürler. Aslında hiç beklenmedik birşey oldu ve bütçeyi biraz daha aşarak 3D bir televizyon aldık. Henüz kurulmadı ama kurulunca ufak bi inceleme yapmayı düşünüyorum. Televizyon modeli Samsung LE40C750. Yanında samsung 3D blu-ray player[ki sadece bu ürün hepsiburada sitesinde 800 lira gibi bir fiyat] ve 3D starter kit(2 gözlük + 1film) toplamda 3269 liraya alışverişi kapadım. İnşallah bir sorun çıkmaz. Nedense ben bu tip - kendime göre düşeş - alışverişler yaptığımda hep bi sorun çıkıyor ama hayırlısı bakalım.

Ürünün bulunduğu adres:http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU&CS_Category=_LCD_TV853&CS_ProductID=119987770

Bazı incelemeler:http://www.avforums.com/review/Samsung-C750-LE40C750-40C750-3DTV--Review.html

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40c750-le46c750-20100709761.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychomantis -- 11 Eylül 2010; 10:51:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: memousa

Burda cok buyuk bir yanilgi var, LED TV diye bir sey yok (gercek anlamda LED TV(her pixelin LED olani) olarak , su andaki en buyugu 15" ve fiyati biraz ucuk.) . LED tv diye gecen , LCD panelin arka aydinlatmasinin Beyaz LED olani ki , artik cogu marka LED aydinlatmali LCD panel kullaniyor.

Sana onerim , 200Hz , 3D engine olan herhangi bir marka TV secebilirsin.. LED tv diye sacma sapan urunler alma.

Evet bahsettiğin konuda haklısın. Yaptığım araştırmalar da aslında LED dediğimiz şeyin şu an bi kandırmacadan ibaret olduğunu gösteriyor. (Enerji tüketimi ve renklerin BİRAZ daha iyi olması dışında) Ayrıca öyle zannediyorum ki sen oled ekranlardan bahsediyorsun. O ekranlar da dediğin gibi şu an çok küçük ve çok maliyetli. Ama kontrast oranları inanılmaz. Bi fuarda sony nin fotoğraf çerçevesi olarak bu ekranlardan kullandığını görmüştüm. Yemin ederim o çerçeveye fotoğraf koysan o kadar canlı durmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychomantis -- 11 Eylül 2010; 11:26:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: psychomantis

quote:

Orijinalden alıntı: memousa

Burda cok buyuk bir yanilgi var, LED TV diye bir sey yok (gercek anlamda LED TV(her pixelin LED olani) olarak , su andaki en buyugu 15" ve fiyati biraz ucuk.) . LED tv diye gecen , LCD panelin arka aydinlatmasinin Beyaz LED olani ki , artik cogu marka LED aydinlatmali LCD panel kullaniyor.

Evet bahsettiğin konuda haklısın. Yaptığım araştırmalar da aslında LED dediğimiz şeyin şu an bi kandırmacadan ibaret olduğunu gösteriyor. (Enerji tüketimi ve renklerin BİRAZ daha iyi olması dışında) Ayrıca öyle zannediyorum ki sen oled ekranlardan bahsediyorsun. O ekranlar da dediğin gibi şu an çok küçük ve çok maliyetli. Ama kontrast oranları inanılmaz. Bi fuarda sony nin fotoğraf çerçevesi olarak bu ekranlardan kullandığını görmüştüm. Yemin ederim o çerçeveye fotoğraf koysan o kadar canlı durmaz.

sağol arkadaşım 1 saattir forumda tv ler ile ilgli yazılanları okuyorum senin yazdğını okuyunca baya güldüm, nerden buluyorsun bu lafları :) çok yaşa sen..

• psychomantis >> Hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde güle güle kullan, inş. bir sorun çıkmaz

Bende led tv ilk çıktığında led aydınlatmalı olduklarını okumuştum, ama aradan biraz zaman geçince Full LEd yazınca Tv modellerinde herhalde dedim bütün pixelleri ledli yaptılar. Ondan Full led diye biliyorum meğersem halen aydınlatmaymış LCD ler :S
  • Cok Dogru secim, ethernet baglantisi var, yanlis hatirliyor olabilirim ama mkv dosyalarini oynatabiliyor, eger uydu antenin varsa 9 derecede eurobird var ordaki 3d test yayinlari bir dene derim. icinde kayboluyorsun o zaman o tv nin..

tebrikler.

evet oled ekranlardan bahsediyorum. lcd ekranlardaki (siyah rengin olmama ) sorununu cozecek tek ve gercek cozum.

LED tv su anki teknoljide ne yazikki imkansiz, hem renk skalasi,hemde pixel boyutunda olamamasindan dolayi.

LED tv diye satilan tum urunler, tuketiciyi kandirmak icin, hepsi bildiginiz lcd tv.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.