Şimdi Ara

30.000 tl hasar kaydi bar alınır mı sizce

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • OLUMSUZ YORUMLARINIZDAN DOLAYI TEŞKKÜR EDERİM 18.50 DE GALERİ ARADI ARAÇ SATILMIŞ :( HADI HAYIRLISI

Mesaj: (1/2) Kayitlarimiza gore ***0818 Sasi no lu arac 13 adet kazaya karismistir. KZ1: 20/03/2017 Park Halinde Carpma 173TL KZ2: 17/01/2017 Carpisma 3932TL KZ3: 15/01/2016 Carpisma 774TL KZ4: 21/10/2015 Carpisma 371TL KZ5: 08/09/2015 Carpma 158TL KZ6: 23/06/2015 Sel Su 1833TL KZ7: 11/01/2015 ERP-Carpisma 15214TL KZ8: 06/01/2015 Carpma 1558TL KZ9: 02/01/2015 Park Halinde Carpma 208TL KZ10: 14/11/2014 Carpisma 4690TL KZ11: 21/07/2014 Park Halinde Carpma 152TL KZ12: 16/07/2014 Park Halinde Carpma 426TL KZ13: 02/06/2014 Carpma EK BILGI: ERP (Eksper Raporu) olan kazalarda degisen parcalari ogrenmek icin PARCA bosluk PLAKA bosluk HASAR TARIHI yazip bu mesaji cevaplayabilirsiniz. Ornek: PARCA 34XYZ34 01.01.2015. EK BILGI: Araca ait detay bilgileri (plakasi degismis mi, son sahiplik suresi, vs) ogrenmek icin DETAY bosluk PLAKA yazip bu mesaji cevaplayabilirsiniz. Ornek: DETAY 34XYZ34. B001

1.5 cl
    30.000 tl hasar kaydi bar alınır mı sizceio dci Joy 2014 130.000 km 39.000 tl sizce alınırmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzhanars97 -- 6 Haziran 2017; 18:57:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Buda enn büyük kazanın detayı

Mesaj: (1/2) ***9390 plakali araca ait Degisen Parca Bilgileri: TORPIDO(1 adet, Orijinal), SOL ARKA KAPI(1 adet, Orijinal), SOL ON KAPI(1 adet, Orijinal), YOLCU HAVA YASTIGI(1 adet, Orijinal), KONDANSOR(1 adet, Orijinal), ON BESIK DEMIRI(1 adet, Orijinal), TURBO SOGUTUCU(1 adet, Orijinal), SIS FAR CERCEVE TAKIMI(2 adet, Orijinal), SURUCU HAVA YASTIGI(1 adet, Orijinal), ON TAMPON(1 adet, Orijinal), RADYATOR(1 adet, Orijinal), ON TRAVERS(1 adet, Orijinal), ON KAPUT(1 adet, Orijinal), TAMPON ALT MUHAFAZA(1 adet, Orijinal), SOL FAR(1 adet, Orijinal), SAG FAR(1 adet, Orijinal), SOL ON CAMURLUK(1 adet, Orijinal), SAG ON CAMURLUK(1 ad EK BILGI: Araca ait detay bilgileri (plakasi degismis mi, son sahiplik suresi, vs) ogrenmek icin DETAY bosluk PLAKA yazip bu mesaji cevaplayabilirsiniz. B001

• u kadar kaza bireysel kullanımda zor bence, kiralık araç olabilir.
  • Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt
    Arabadan pek anlamıyorum hocam

• Temiz araba niyetine kesinlikle alınmaz. Arabadan anlamayan birinin almaması gerekir. Büyük kazada ön beşik demiri, airbag, turbo falan değişmiş. Diğer kazaların ise önemi yok. Motora girmiş kaza. Bu araçların temizlerinin fiyatı ne? Aradaki fiyat farkına değer mi? Bu soruların cevabına göre karar verilebilir. Bu tarz arabaları arabadan anlayanlar almalı. Çok bilginiz yoksa uzak durun derim.
  • Hocam bu aracın temiz olanları da 43-44 bine çok rahat bulunuyor ,kesinlikle uzak durun ben buna 25 bin TL bile vermem önden motora kadar girmis koşarak uzaklaş.

• araba zaten 35-40bin eder, hurda almış olursun.
  • Değişenli, boyalı araçlar her zaman tercihimdir. Misal şu an bindiğim aracın boyasızları o dönem 98-100 bin liraya satılırken, ben 92 bin liraya almıştım. Gerçi şu anda da aynı piyasası. Sadece far değişmiş ve çamurluğun biri boyalı. Alırken ederinden ucuza alırken satarken de çoğu zaman kârına satarım. Böylelikle bi miktar para da cebimde kalır. Boyasız 2. El almak pek bana göre değil. Ülkemizdeki, insanların bu saçma takıntısından yararlanarak bu araçlara uygun fiyatlara binebiliyoruz :)

Ama bu araca gelince, kesinlikle almazdım. Ciddi bi kaza geçirmiş çünkü. İlerleyen zamanlarda illa bi yerlerden sorun çıkarır. İlla bu tip araç bakıyorsanuz, şasiye, podyalara, airbage, kapı içlerine filan sıçramamış kazalı araçlardan bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzhanars97

Arabadan pek anlamıyorum hocam

çarpışan araba mı alıyorsun hocam.

• Bunu bir lunaparkta kullanmışlar muhtemelen. Uzak durun sorunları bitmez.
  • serviste yapılmışsa araçla 190 la giderken sallantı gezinme yoksa al derim. tabi 30 bine falan verirlerse.
  • quote:

Buda enn büyük kazanın detayı

Mesaj: (1/2) ***9390 plakali araca ait Degisen Parca Bilgileri: TORPIDO(1 adet, Orijinal), SOL ARKA KAPI(1 adet, Orijinal), SOL ON KAPI(1 adet, Orijinal), YOLCU HAVA YASTIGI(1 adet, Orijinal), KONDANSOR(1 adet, Orijinal), ON BESIK DEMIRI(1 adet, Orijinal), TURBO SOGUTUCU(1 adet, Orijinal), SIS FAR CERCEVE TAKIMI(2 adet, Orijinal), SURUCU HAVA YASTIGI(1 adet, Orijinal), ON TAMPON(1 adet, Orijinal), RADYATOR(1 adet, Orijinal), ON TRAVERS(1 adet, Orijinal), ON KAPUT(1 adet, Orijinal), TAMPON ALT MUHAFAZA(1 adet, Orijinal), SOL FAR(1 adet, Orijinal), SAG FAR(1 adet, Orijinal), SOL ON CAMURLUK(1 adet, Orijinal), SAG ON CAMURLUK(1 ad EK BILGI: Araca ait detay bilgileri (plakasi degismis mi, son sahiplik suresi, vs) ogrenmek icin DETAY bosluk PLAKA yazip bu mesaji cevaplayabilirsiniz. B001

Bu 15bin tl'lik kaza ciddi bir kaza hocam, sol taraftan komple vurmuşlar. Tamponundan arka kapısına kadar parçaların değişmiş olması büyük bir kaza olduğunun belirtisi. Ne kadar parçaları orjinali ile değişmiş olsa da ilk fabrikadan çıktığı gibi olmaz bence. Uzak durmanız daha iyi olur.

• araçda sorun çizik vs. hiç birşey yok servise gösterdikten sonra alınamazmı ya
  • Aracın kaskosu vs olduktan sonra ne gibi baş yakabilir

• arabanın vurulmamış bi kulak arkası kalmış
  • 13 adet hasar kaydının 11 tanesi gösteriyorki aracın herşeyi kayıt altında, normal bir vatandaş bunların hiçbirini gidip de kaskodan yaptırmaz, kaskoda 158 lira işlenen şey tahminen dışarıda 30 liralık birşeydir çünkü

diğer yandan fiyat avantajlı alıyorsan hasar kaydına çok takılma eğer biniciysen, aracı sağlam bir yere kontrole sok yeter, o 15 bin liralık çıkan hasarın sıraladığın listesi hepsini orijinal alsan bile 7-8 bin ancak tutar, hatta ben daha da uyguna halledeyim çıkma parça kullanayım dersen 5 bini bile zar zor bulur, tek problem yarın bir gün satarken cins alıcılara denk gelmen
  • quote:

Aracın kaskosu vs olduktan sonra ne gibi baş yakabilir

Çıkabilecek olası bir arızada kaskonun sana faydası olmayacaktır.

• 2 kapı 2 çamurluk toplam 4 parça değişmiş koşarak uzaklaşın

• arabanın tekerlek jant düzgün rotlar rot milleri vb herşey yeni rot balans a soktum ama araba sağa sola çekiyor sorun ne diye konu açarsın 80 le 90 la gitmek zorunda kalırsın ve heryerinden ses gelmesi bi yana son sahibi olursun uzak dur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.