Şimdi Ara

30.000 - 40.000 TL arasında araç tavsiyesi Dizel-Manuel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

30.0000 - 40.000 (MAX) arası araç almak istiyorum. Dizel ve Manuel Vites. Ankara içi kullanacağım ara sıra uzun yola gideceğim. 28 yaşındayım ilk aracım bekarım. Baktığım araçlar Corsa D - Astra 111.yıl - Focus

Dizel olmalı birde 2010 üzeri olursa krediye uygun olur daha kolaylaştırır işimi.

Corsa D 1.3 CDTI 75 hp - 90 hp ler var

Astra H 111.yıl edition (sedan) 1.3 CDTI var

Focus (2.5) 1.6 TDCI 109 hp var

Fiesta 1.4 TDCİ

baktığım araçlar bunlar. Lakin donanım olarak Park sensörü olmasını istiyorum. (Corsa enjoy bazı modellerinde bulunmuyor).

Aldıktan sonra kolay kolay satacak değilim. Sıkıntı olmadıktan sonra rahat 100b kullanırım.

Şimdiden teşekkürler

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burcink -- 24 Temmuz 2015; 13:36:15 >

• Seçenekler arasında focus en mantıklı olanı yalnız 2012 model 1.3 multijet linea'lara da bakmanızı öneririm. Bakım masrafı ve sorunsuzluk olarak düz vitesde bence daha avantajlı bir araç olacaktır. Park sensörünün illa standart donanım olması gerekmiyor. Daha sonradan her araca ve çok ucuza takılabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunların içinden astrayı seçerim ben. performansı biraz düşük kalabilir ama konfor ve yalıtım olarak diğerlerinden daha iyidir
  • Corsa D 1.3 CDTI 75 hp aracım var. Araç yokuşlarda üzüyor ancak yakıt olarak gerçekten çok cimri. 42lt depo ile şehirler arası yolda hayret ettiriyor. Şehir içi 1 ve 2. vitesler zayif ancak yüksek vites ve devirde istikrarlı . Diğer b sınıflarından daha büyük ferah ve kaliteli gibi geliyor bana .
  • @Acil Stop

Linea'lara baktım ama fiyatları 30-35 arası. o parayı ona vermektense opel ford almak daha mantıklı geliyor..

@freeman6161 @NZM_TURKEİ

Şehir içi kullanacağım hocam. Eğer astra veya corsa alırsam Chip taktırmayı düşünüyorum hem daha performanslı hemde daha az yakıt tüketimi için
  • İsimlere ve markalara aldanmayın ford araçların uzun vadede her yerinden ayrı ses geliyor. Baktığınız araçlar içinde 90 beygir multijet den daha verimli ve güçlü bir motor olduğunu düşünmüyorum. Bakım masrafı ve servislerin ilgisizliği nedeniyle opel'den uzak durmakta yarar var. Temiz kullanılmış olduktan sonra focus bulabiliyorsanız focus alın ama bulamıyorsanız linea'yı da yabana atmayın 2012 ve üzeri modelleri sizi fazlasıyla mutlu eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

İsimlere ve markalara aldanmayın ford araçların uzun vadede her yerinden ayrı ses geliyor. Baktığınız araçlar içinde 90 beygir multijet den daha verimli ve güçlü bir motor olduğunu düşünmüyorum. Bakım masrafı ve servislerin ilgisizliği nedeniyle opel'den uzak durmakta yarar var. Temiz kullanılmış olduktan sonra focus bulabiliyorsanız focus alın ama bulamıyorsanız linea'yı da yabana atmayın 2012 ve üzeri modelleri sizi fazlasıyla mutlu eder.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ogretmenden-temiz-205915819/detay

mesela donanım olarak bu modeller nasıldır

• Hocam emotion donanımına bakın.

• Hocam bence astra 1.3 dizel alın tam fiyata uygun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 308 ve bravoyu da ekleyin muhakkak seçenekler arasına.

• quote:

Orijinalden alıntı: toyotaozudogru

Hocam bence astra 1.3 dizel alın tam fiyata uygun.

Hocam fiyatına uygun dediğiniz araba 40+ bin liradan başlıyor :) bulsam 37 ye felan hiç kaçırmam. benimde ilk tercihim sedan 111.yıl dizel astra

saygılar
  • 1.6 motoru çok güçlü ve donanımı iyi gözüküyor ama yıl olarak biraz eski. Eğer 2012 ve üzeri bulabiliyorsanız alın ama bulamıyorsanız temiz kullanıldıktan sonra 1-2 yaş eski de olsa olur.

Donanım seviyelerini karşılaştırın hangi donanım seviyesi size daha uygunsa o seviyedeki araçları araştırın. Hangi aracı alırsanız alın ama araç almadan önce de mutlaka expertiz yaptırın.

• Focus tavsiye etmem 2 ve 2.5 kasa lar odun gibi ve işçilik de zayıf alman araçlarına nazaran.

Ben de temiz bir 308 tavsiye ediyorum.Ford un arabaları gösterişli ve motorları da nispeten güzel ama kaliteden konfordan uzaklar.focus 3 güzel ama o da bütçeyi aşıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    1.3 astra/ corsa ile 1.6 linea'nın yakıtı nasıldır hocam ? daha önemlisi o benim için ?

saygılar
  • 1.3 multijet 95 beygir olanlara bakın oldukça güçlü bir motor. İki araç arasındaki hangisinin düşük tüketim yapacağı göreceli bir durum. Tüketimi birçok şey etkiliyor. Farklı yerlerde aynı araçları kullanan iki kişi bile aynı tüketimi gerçekleştiremez. 1.3 multijet ve 1.6 multijet kullananlardan hangisinin tüketiminin daha düşük olacağını öğrenin.

1.3 dizeller zaten düşük tüketim sağlıyor aradaki ufak farklara çok fazla takılmayın. 1 yıl az yakıp tek bir arızada daha fazlası cebinizden çıkabilir. Zaten o nedenle opel araçları önermem.

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    bir arkadaş focus önermedi siz opel önermediniz :) kaldık sanırım linea'ya. linea ile punto bravo nasıldır. kasaları daha hafif midir yakıt olarak düşer mi etkilenir sanırım.

saygılar
  • Kullanılan motor aynı fakat kasalar farklı. Hatcback ya da sedan yani bagaj önceliğinize göre karar verebilirsiniz. Ağırlık tabi ki etkiler ama öyle aman aman bir tüketim farkı oluşmaz. Ben linea'nın yol tutuşunu beğendim ama bravo yu görmedim. Bravo kullanıp bu konuda deneyimli olanlardan daha iyi bilgi alabilirsiniz.

• Lineayı eleyin kafadan uzun yol araçları değillerdir rahat etmezsiniz.Astra 1.3 performansı çok iyi olmasada f/p aracıdır enjoy donanımındada yok yoktur.park sensöründen çok hız sabitliyici ve esp sana lazım olan bence zaten bi süre sonra aracın kör noktalarını öğrenince park sensörüne gerek kalmıyor.
  • Linea'nın uzun yolda kullanılmayacağına ya da Astra'nın uzun yolda kullanılabileceğine nasıl karar verdiniz merak ediyorum. Lütfen bir aracın uzun yolda kullanılabilmesi için gerekli kıstasların ne olduğunu yazar mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: burcink

quote:

Orijinalden alıntı: toyotaozudogru

Hocam bence astra 1.3 dizel alın tam fiyata uygun.

Hocam fiyatına uygun dediğiniz araba 40+ bin liradan başlıyor :) bulsam 37 ye felan hiç kaçırmam. benimde ilk tercihim sedan 111.yıl dizel astra

saygılar

Hocam ben hb diye düşünmüştüm babamın arkadaşı bayiye 40000 e vermişti o yüzden .

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.