Şimdi Ara

3 Şeritli Yollarda En Sağ Şeridin Boş Olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahu neden 3 şeritli yolları insanlar iki şeritli algılıyor? En sağ şeritten gidince insanlar kendini aşağı mı görüyor anlamıyorum.
    Öyle zaman oluyor ki genelde en sağ şeritten gidiyorum. Bomboş oluyor. Sol şeritlerde beklesem sollamak için zaman ve hız kaybı oluyor.
    Şehirlerarası yollarda 120-135 arası giderim. Buna rağmen hep en sağdan giderim. Sollayacağım zaman çıkıyorum. Ama insanlar neden ortadan ve soldan gidiyor en önemlisi arkadan geleni görüyor buna rağmen çekilmiyor, sinir oluyorum!

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Sağ şeridi kamyojnlar kullandığı için yol çok bozuk oluyor, tırtırlar, tümsekler, çukurlar bakımsız oluyor o yüzden millet orta şeritte gidiyor. Şerit düzgünse yol boşsa bende en sağdan giderim. Ancak sık kamyolu bir yolsa ikide bir en sapdan ortaya sollama yapmaktansa, orta şeritten stabil gitmek de daha mantıklıdır hem ekonomi hem güvenlik için. Kamyonların arkasından çok taş fırlıyor.
  • görgüsüz ve totonun 10 karış havada olduğu bir toplumuz
  • Hocam ankarada mı yaşıyosunuz?

Örneğin ankarada balgat tarafından mevlana bulvarına çıkıp akköprü tarafına gelmek istediğimde sol şerit tıkanmış vaziyette oluyor orta şerit ondan hallice sağ şerit tamamen akıyor. Bu tamamen saçmalık ama malesef böyle. Sol şeritte de genelde i20, yaris, corsa kullanan bayanlar atmış kendini sola orda sakin sakin giderim düşüncesinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

Hocam ankarada mı yaşıyosunuz?

Örneğin ankarada balgat tarafından mevlana bulvarına çıkıp akköprü tarafına gelmek istediğimde sol şerit tıkanmış vaziyette oluyor orta şerit ondan hallice sağ şerit tamamen akıyor. Bu tamamen saçmalık ama malesef böyle. Sol şeritte de genelde i20, yaris, corsa kullanan bayanlar atmış kendini sola orda sakin sakin giderim düşüncesinde
    aynen 3 şerit yol sol ve orta şerit araç dolu ,trafik yavaş akıyor... sağ şerit boş.. geçtim sağ şerite son sürat devam...

bizim milletin zevkleri maalesef çok farklı... değişik şeylerden zevk alıyorlar.
  • MYılmaz4646 kullanıcısına yanıt
    Bursa'da yaşıyorum. Bayramda Ankara'daydım.
    Sık sık Kocaeli ve İstanbul'a gidiyorum. Her yer böyle.
  • 3. Şerit agir vasita ya da ambulans itfaiye gibi araclar icindir diye biliyorum. Yani sol ve orta seritin agirlikli kullanilmasi dogru olan uygulama bence ...
  • orhan1461 kullanıcısına yanıt
    Yahu boşken niye ortadan gidilsin. Ortada giderken sollama yapılacağı zaman en soldan gelen olunca çıkamıyorsun. Veya en solda birinin arkasında takılı kalıyorsun. Üç şerit varken niye ikisi kullanılıp biri boş bırakılsın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrari_ocb

Yahu boşken niye ortadan gidilsin. Ortada giderken sollama yapılacağı zaman en soldan gelen olunca çıkamıyorsun. Veya en solda birinin arkasında takılı kalıyorsun. Üç şerit varken niye ikisi kullanılıp biri boş bırakılsın?

Arkadasim hic kullanilmiyor diye birsey yok. Ihtiyac duydugunda kullan, hadi sen cok istiyorsan hep o seriti kullan ama o seritin kullanim amaci odur. Zaten trafik sıkıstigında 3 seritte doluyor hic kullanilmiyor diye birsey yok.
  • Dediğinizin en güzel örneği Tepeüstü- Çekmeköy arasında oluyor. Yol hafif boşken bir çok kişi en sağı boş bırakıyor. Bende en sağa geçip 80 ile yanlarından tın tın geçiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

quote:

Orijinalden alıntı: ferrari_ocb

Arkadasim hic kullanilmiyor diye birsey yok. Ihtiyac duydugunda kullan, hadi sen cok istiyorsan hep o seriti kullan ama o seritin kullanim amaci odur. Zaten trafik sıkıstigında 3 seritte doluyor hic kullanilmiyor diye birsey yok.

Alıntıları Göster
    bu defa ingilizlerin oyunu

• Otobanda özellikle sol şeritte 100 ve altı hızla gidip yol vermeyenlere güzel küfürler saydırıp duruma göre güzelce sıkıştırabiliyorum, yol vermezse uzun süre. Ben güzelce hızımı almış geliyorum boş yolda, bu insanlara uzaktan başlıyorsun selektoru atmaya ama yok kör görmüyor. Malesef bu tür sürücülerin bir çoğu da bayan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Sağ şeridi kamyojnlar kullandığı için yol çok bozuk oluyor, tırtırlar, tümsekler, çukurlar bakımsız oluyor o yüzden millet orta şeritte gidiyor. Şerit düzgünse yol boşsa bende en sağdan giderim. Ancak sık kamyolu bir yolsa ikide bir en sapdan ortaya sollama yapmaktansa, orta şeritten stabil gitmek de daha mantıklıdır hem ekonomi hem güvenlik için. Kamyonların arkasından çok taş fırlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Alıntıları Göster
    Dün deli oldum bu yüzden orta şerit boş sağ şerit boş adam, sol şeritten 90 la gidiyor otobanda sağından geçsem olmaz küfür etmeden kendini alamıyorsun bu sefer.

• quote:

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hijacke-R

quote:

+1

Alıntıları Göster
    Hocam bende bu konuyu anlamıyorum zaten.Yolda benim bildiğim en akıcı sol şerit olması lazımken çok sıkışık oluyor.Selektör yapıyoz hiç istifini bozmuyor.Sonra sağladıkmıda selektör yapıyorlar.Bu galiba 5 yılda bir olacak direksyon sınavı çok doğru karar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Çömmbv

Hocam bende bu konuyu anlamıyorum zaten.Yolda benim bildiğim en akıcı sol şerit olması lazımken çok sıkışık oluyor.Selektör yapıyoz hiç istifini bozmuyor.Sonra sağladıkmıda selektör yapıyorlar.Bu galiba 5 yılda bir olacak direksyon sınavı çok doğru karar.

Alıntıları Göster
    1. Sağ şerit bozuk oluyor ağır araçlar kullandığı için genelde.
    2. Ülkemizde dikkatsizce tali yoldan çıkan kişi sayısı çok, o yüzden olabildiğince soldan gitme alışkanlığı var milletmizde buda normal.
    3. Öyle olması daha iyi ambulans felan gidebiliyor hiç yoktansa..

• Bugün hava aşırı rüzgarlıydı.
    Altı normalden daha yüksek olan suv arabam ile e-5 de en sağ şeritten maksimum 80 km hızla seyrettim.
    Mutluyum çünkü nerden baksan 12 TL LPG' den tasarruf ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AeonFlux2016

Bugün hava aşırı rüzgarlıydı.
    Altı normalden daha yüksek olan suv arabam ile e-5 de en sağ şeritten maksimum 80 km hızla seyrettim.
    Mutluyum çünkü nerden baksan 12 TL LPG' den tasarruf ettim.
    bu konuda Ankaranın eline su dökülmez,sağ acayip akıyor..
  • istanbul tekirdağ arası hep yaşadığım şey. millet hıza göre şerit kullanmayı bilmiyor ki. sol şeride geçmiş dingil sağ ile aynı hızda gidiyor... nerdeyse 500m kala ufak selektör yapıyorum tık yok, yaklaştıkça bir iki selektör daha tık yok, en son uzunlar artı korna ile anca farkına varıyorlar. tamamen aptallık tamamen zeka eksikliği
  • 3 yıl ankarada yaşadım boş yolda sol şeritte giden bir adam görürseniz indirip sorun kesin Ankaralı dir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.