Şimdi Ara

3 Senelik vücut geliştirme değişimim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
10
Favori
34.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 700 Gram tavuk çok değil ama az da değil yani idealdir, hadi bilemedin 600 Gram alırsın.

Çünkü protein tozu falan da almadığım için, protein ihtiyacımı sadece Tavuk'dan karşılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevsres

700 Gram tavuk çok değil ama az da değil yani idealdir, hadi bilemedin 600 Gram alırsın.

Çünkü protein tozu falan da almadığım için, protein ihtiyacımı sadece Tavuk'dan karşılıyorum.

Anladım, sağolasın.
    Başarılarının devamını diliyorum
  • Gelişimin iyi. Spor yapmasaydın buyuk ihtimal çelimsiz olurdun. 3 sene içinde hiç bıraktıgın oldu mu bodyi yoksa full devam ettin mi? Haftada kaç gün gidiyorsun bide? Şuan yaşın kaç?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

700 Gram tavuk çok değil ama az da değil yani idealdir, hadi bilemedin 600 Gram alırsın.

Dostum 700 gr tavuk bence gereksiz. Kilonun 1.2 katı protein kas gelişimi için yeterli diye biliyorum. 83 kilosun 100 gr protein yeterli gelir sana aslında. Buda 400 gr tavuk göğsüyle tamamdır. Ki gün içinde başka şeylerde yiyorsun yani. Yanlis anlama dostum bu spordaki bilginde tecrübeden benden fazladir ama sanki 700 gr tavuk bana bayağı fazla geldi. :))

• TITAN kullanıcısına yanıt
    3 Sene hiç bırakmadım, haftada 3 gün gidiyorum, yaşım 19.

Haftada kaç gün gittiğine sporcunun kendisi karar vermez, programa göre yapar, uyguladığın program 3 günlükse eğer 3 gün gidersin, zaten bütün popüler programlar 3 veya en fazla 4 günlüktür.

Kesinlikle kendi kafanızda tasarladığınız programları uygulamayın, piyasadaki popüler programları uygulayın.
  • quote:

3 Sene hiç bırakmadım, haftada 3 gün gidiyorum, yaşım 19.

Haftada kaç gün gittiğine sporcunun kendisi karar vermez, programa göre yapar, uyguladığın program 3 günlükse eğer 3 gün gidersin, zaten bütün popüler programlar 3 veya en fazla 4 günlüktür.

Kesinlikle kendi kafanızda tasarladığınız programları uygulamayın, piyasadaki popüler programları uygulayın.

Benimde aklımdan texas uygulamak geçiyor,
    öncesinde stronglift uyguladım sürekli deload lara geldim ve platoyu aşamadım. Tabi beslenmeye de çok dikkat etmedim o bir gerçek.

Şuan texas uygulamaktan tek çekinme sebebim, dinamik egzersiz yapmak istemiyorum. Power Clean siz olan versiyonlar da var fakat madcow/texas birinden birini seçeceğim muhtemelen.

Sizin powerclean'e ve madcowa bakış açınız nedir? Ya da dinamik hareket oymadan nasıl bir düzenleme yapılabilir fikirlerinizi sormak isterim.

Texasdan çok yüksek verim aldığınız direk fotoğraftan anlaşılıyor.

• Texas Method en saf hali ile bir halter programı, zaten bu programı modifiye etmeden kullanan Powerlifter azdır çünkü Power Clean hareketi bizim için tek başına çok absürt duruyor.

Programda itiş çekiş dengesi yok, Power Clean yerine ağırlıklı Barfix ekledim ben, 5 set 5 tekrar şeklinde.

Programdan verim alma konusuna gelirsek baya verim aldım, özellikle haftada 3 gün Squat yaptığımız için bacaklarım inanılmaz gelişti ve güçlendi, birkaç ay öncesine kadar 100 KG ile 8 tekrar Squat zor yapardım şimdi 145 KG ile 5 tekrar yapıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsres -- 8 Mayıs 2017; 11:55:3 >
  • quote:

Texas Method en saf hali ile bir halter programı, zaten bu programı modifiye etmeden kullanan Powerlifter azdır çünkü Power Clean hareketi bizim için tek başına çok absürt duruyor.

Programda itiş çekiş dengesi yok, Power Clean yerine ağırlıklı Barfix ekledim ben, 5 set 5 tekrar şeklinde.

Programdan verim alma konusuna gelirsek baya verim aldım, özellikle haftada 3 gün Squat yaptığımız için bacaklarım inanılmaz gelişti ve güçlendi, birkaç ay öncesine kadar 100 KG ile 8 tekrar Squat zor yapardım şimdi 145 KG ile 5 tekrar yapıyorum.

3 Senelik vücut geliştirme değişimim

Hocam, stronglift sitesinde excel'de şöyle bir Texas metodu için varyasyon var. Benim bayağı kafama yattı gibi aslında.

Bir süre daha şuan ki devam ettiğim sistem ile devam edip netleştirince bunu yapabilirim gibi geliyor bana.
    (şu an stronglift şablonu yani A: squat-benchP-row, B:squat-ohp-deadlift şeklinde piramit ile devam ediyordum)

Muhtemelen yakın zamanda iş durumundaki değişiklik netleşince geçeceğim texas metoduna bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctauren -- 8 Mayıs 2017; 12:16:24 >

• Ben haftada 5 gun gidiyorum günde 2 bölge şeklinde, bu sekilde kilo hacim alınmaz mı?

• Texas Method'a geçmeni kesinlikle öneririm, çünkü yurt dışında en yaygın kullanılan ve işe yarayan orta seviye güç programıdır.

Body Forum adlı sitede Fırat Balkaya adlı arkadaşın bununla ilgili bir Blog'u vardı.

Burada Program'ı nasıl modifiye edebileceğini anlatıyor, Blog'u okumanı ve modifiyeyi bu şekilde yapmanı öneririm.

blog . body forum t r . com /en-yaygin-kuvvet-antrenmani-texas-method/

Boşlukları silerek linki kopyala.

@AlbiSnickers Bütün mesele antrenman hacmini ve yoğunluğunu günlere nasıl dağıttığın ile ilgili, sen antrenman hacmini eşit bir şekilde ve tam gerektiği şekilde dağıtırsan 6 gün de gitsen, 7 gün de gitsen gelişirsin, bütün melese kullandığın programın 7 güne nasıl uygulandığı ile ilgilidir.

Ama gerek yoktur, güzel bir antrenman programı ile 3 gün de gitsen çok iyi sonuç alırsın, 6-7 gün gitmek tamamen vakit kaybı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsres -- 8 Mayıs 2017; 16:23:53 >

• yeni bir berber bulmalısın
  • mc_aliko M kullanıcısına yanıt
    Dedi ve sütünü yudumladı. :D
  • a little out of sight

• bel ölçün zamanlamı kalınlaştı vücut ölçüne göre bel kalın duruyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: philosopher's stonee

a little out of sight

a lil ?

• ironimperor İ kullanıcısına yanıt
    Beli her zaman kalın olan biriydim ben, yağ oranım düşük olduğu zamanlar bile 83 CM falandı. Bir de Deadlift yapmaktan ve karın kası çalışmaktan da baya bir kalınlaştı ama kalın durmasının en büyük sebebi şu an yağ oranımın biraz yüksek olması, bel kalınlığı önemli değil, asıl önemli olan yağ oranı, şu an yağ oranım yüksek ama obez sayılabilecek düzeyde değil, birkaç aylık definasyonla çok rahat yakabilirim, ki zaten düşük yağ oranına indiğim de çok oldu, yağ yakmak kolay iştir, asıl zor olan kas yapmak.
  • İşte budur ya. Powerliftingin gözünü seveyim. Hem estetik hem güçlü. Kardeşim yolun açık olsun. Powerlifter sevdalısı olarak arada sana sorular sormak istiyorum.
  • Eyvallah dostum, zaten spordan anlayan, araştırmış ve öğrenmiş birisi, natürel olarak spor yapıyorsak kesinlikle Powerlifting yapmamız gerektiğini bilir.

Türkiye'de insanlar Powerlifting'i bilmiyor, Powerlifting'i "Vücut yapamamış şişman insanların ağırlık kaldırıp ego tatmin etmesi" olarak yorumluyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsres -- 11 Mayıs 2017; 16:58:14 >
  • tabiri caizse takoz gibi olmuşsun. bravo.
  • quote:

Eyvallah dostum, zaten spordan anlayan, araştırmış ve öğrenmiş birisi, natürel olarak spor yapıyorsak kesinlikle Powerlifting yapmamız gerektiğini bilir.

Türkiye'de insanlar Powerlifting'i bilmiyor, Powerlifting'i "Vücut yapamamış şişman insanların ağırlık kaldırıp ego tatmin etmesi" olarak yorumluyorlar.

Aynen oyle. Takip ettikleri youtube kanallari karalama yaptigi icin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.