Şimdi Ara

3 Senelik vücut geliştirme değişimim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
10
Favori
34.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Alakası yok PL'de ilaç gerektiren spor hocam bi yerden sonra güç arttırmak çok zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Blaize kullanıcısına yanıt
    Konumuz o değil ki ama, demek istediğim Natural olarak vücut geliştirme yapıyorsan Powerlifting tarzı çalışmalısın. İlaç alanlara bakmayın, onlar hafif kiloları alıp kafalarına göre hızlı hızlı yapınca da gelişiyorlar, bizim salonda var mesela adam bütün hareketleri momentum ile yapıyor, hafif kilolarla sırf pump amaçlı çalışıyor, ben o admaın bir kere bile ağır kiloya girip sağlam çalıştığını görmedim, ama adam gelişmeye devam ediyor sürekli.

Şimdi ben öyle çalışsam hayatta gelişemezdim.

Yani Powerlifting yapın dememin sebebi şudur, bir Powerlifting programı her zaman hesaplı kitaplıdır, bir kişi powerlifting yapıyorsa o kişi hesap kitap yapan adamdır, Progressive overload, hacim, yoğunluk falan filan aklına gelebilecek her şeyi hesaplıyordur, bunu yapan kaç tane Bodybuilder var piyasada? Bir çoğu kafalarına göre takılırlar, doğru dürüst antrenman programları bile yoktur, kendi kafalarında tasarladıkları sistemlerle çalışırlar, ilk yıllarda gelişirler ondan sonra genelde gelişimleri durur, çünkü ilk yıllarda gelişmek kolayıdır, istediğim gibi çalış yine gelişirsin, asıl mesele 3'cü seneden sonra gelişmektir, işte bu noktada o programlarla hiçbir yere varamazsınız.

"Powerlifting de ilaç gerektiriyor" konusuna gelecek olursak bu tamamen kişisel bir şeydir, kime göre neye göre? Sen doğaol olarak 200-300 KG deadlift veya Squat yapabilirsin kolaylıkla, yeter ki çalışmaya devam et, ama sen 400 kilolarla çalışmak istiyorsan elbette ilaç almalısın.

Yani konumuzla ilgisi yok. Powerlifting tarzı çalışın dememin sebebi yukarıda söylediğim sebeplerdir, yani bir Powerlifter'ın kafasına göre hesapsız kitapsız çalışma ihtimali Bodyciye göre çok daha düşüktür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsres -- 13 Mayıs 2017; 15:41:40 >

• mevsres M kullanıcısına yanıt
    Zaten gelişmek istiyorsan ağırlıkları devamlı arttıracaksın, ayriyetten ilaçsız düzgün form 300kg squat yapan birini görmedim internettede raslamadım varsa video izleyeyim hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarjedi

quote:

Orijinalden alıntı: mevsres

Eyvallah dostum, zaten spordan anlayan, araştırmış ve öğrenmiş birisi, natürel olarak spor yapıyorsak kesinlikle Powerlifting yapmamız gerektiğini bilir.

Türkiye'de insanlar Powerlifting'i bilmiyor, Powerlifting'i "Vücut yapamamış şişman insanların ağırlık kaldırıp ego tatmin etmesi" olarak yorumluyorlar.

Aynen oyle. Takip ettikleri youtube kanallari karalama yaptigi icin.

Özellikle Ege Fitness. Bir çok videosunda powerlifterlarla alay ediyor, ilginç.
    Öyle birini tanımıyorum şahsen ama mümkün yani, insan vücudu iyi bir çalışma ile 300 KG Squat yapabilir doğal olarak.

@yasinnzz Ege Fitness karı kız ile yatma hayalleri ile yaşayan insanların takip ettiği bir kanaldır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyuga kojiro

quote:

700 Gram tavuk çok değil ama az da değil yani idealdir, hadi bilemedin 600 Gram alırsın.

Çünkü protein tozu falan da almadığım için, protein ihtiyacımı sadece Tavuk'dan karşılıyorum.

Dostum 700 gr tavuk bence gereksiz. Kilonun 1.2 katı protein kas gelişimi için yeterli diye biliyorum. 83 kilosun 100 gr protein yeterli gelir sana aslında. Buda 400 gr tavuk göğsüyle tamamdır. Ki gün içinde başka şeylerde yiyorsun yani. Yanlis anlama dostum bu spordaki bilginde tecrübeden benden fazladir ama sanki 700 gr tavuk bana bayağı fazla geldi. :))

Bildiğim kadarıyla en az "kilo x 1.75" gram protein olması lazım.

Doğal olarak 300kg squat hayal hocam.

• ne olursa olsun 150squat, 120bench press, 160deadlift yapan adam yinede vucudu kotu degildir.(yagli olsada kutlesi vardir)

o yuzden guc=kas cogunlukla yanlis olmaz

• Hiç fena değil. Böyle devam.

Kreatin kullanmanı tavsiye ederim. Çok bir şey beklememek lazım tabii ama güç artışını hissedebiliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 13 Mayıs 2017; 21:11:26 >
    @MERT Sağol dostum, Creatine zaten kullandığım tek supplamentdir.

@Blaize Benim dediğim insan vücudunda bu mümkündür, bilimsel gerçeklere bakacak olursak bir insan doğal olarak 300 KG Squat yapabilir, tabi bunu 70 KG adam yapmayacak, 100+ kiloya çıkıp yıllarca çalışırsa yapar.

Arkadaşlar yeni 5 tekrar Squat rekorum 148 KG oldu, gelecek hafta da 150 yapacağım, hesaplayıcılar şu an bana gösteriyor ki tek tekrar 175 KG Squat yapabilirim.

Buyurun bu da Squat videom.

Şöyle bir bilgi vereyim ben halter ayakkabısı kullanıyorum, Adidas'ın Drehkraft model bir halter ayakkabısı, düzgün Squat yapabilmek için ve ayak bileği mobilitesine katkı sağlaması için kesinlikle öneririm, ayrıyetten üzerimde 13 MM Lever Powerlifting kemeri var, bu da yine Squat'ımızı güçlendirmek için önemli bir aksesuar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsres -- 13 Mayıs 2017; 22:4:12 >

150 kiloysa bir kisi rahat yapar bence :) rahat da demeyim de ciddi sporla ugrasiyorsa yapabilir

Konu sahibi arkadas 2 3senedir dogal sporla 180 squati zorluyor 80 kiloda. Ileride 90-100 kusur kilo da 300 squati belki basabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 13 Mayıs 2017; 22:5:40 >
  • Hocam bu kas olayi biraz genetik de galiba fırat balkaya var ornegin dogal pl yapıyor. Rakamları baya yüksek ancak vücuda cok yansimamis gibi

https://www.instagram.com/p/BQcnLxQgM56/

Arkadan cidden saglam sirti var da ön taraf 130 benche ragmen cok etkileyici gözükmüyor. Kimi ornegin guc acisindan daha zayif olup 100-110 kg bench yaptigi halde baya etkileyici ve saglam duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 13 Mayıs 2017; 22:32:29 >
  • Fırat Balkaya'da kas var hatta benden daha kaslı belki, estetik yok sadece, overhead press falan yapmadığı için omuzları geri kalmış kalfları geri kalmış, estetik ve kütle başka şeydir, bir de kol falan çalışmadığı için öyle damarlı sert bir kolları yok, dolayısı ile görüntüsü sert değil vücudunun.

Ben ise çok fazla kol çalıştığım için ve omuz çalıştığım için biraz estetik duruyor.
  • evet fırat biraz omuz eklese güzel gözükür. Motivasyon açısından bile etkili aslında kol+omuz
    Aynen kalflar zaten pl de etkin olmayan bir kas genetik zayifsa da büyütmek çok zor. 3 liften hiçbiri bicepsi vurmuyor, yan omuzlar da vurulmaz pek

Bence de pl kas büyütmek için dogal biri icin en iyi yol ancak en kuvvetli olan en kasli diye birsey yok bence. Kuvvet artisi kası büyütüyor ancak genetik kapasitenin izin verdigi kadar. Kimi 120 kg bench basiyor ancak göğüsleri 90-100 kg bench basan birinden daha küçük olabiliyor. Tüm kas gruplari icin gecerli bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 13 Mayıs 2017; 23:20:2 >
  • Kötü bir fotoşop çalışması. Videodaki haliyle alakası yok fotoğrafın.
  • Why Shy kullanıcısına yanıt
    Sadece güldüm şu mesajına. :D Fotoğraflar ile videolarda aynı çıkmaz ki insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsres -- 14 Mayıs 2017; 0:1:46 >
  • quote:

Sadece güldüm şu mesajına. :D Fotoğraflar ile videolarda aynı çıkmaz ki insan.

Tabi doğru ya fotoğrafta Brad Pitt oluyoruz, videoda Ajdar olmamız lazımdı.
  • Doğal 300kg squat hayal :)

• oha lan ilk resimdeki ni tokatlarım da ikinciden tırstım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.