Şimdi Ara

3 internet hattının birleştirmek ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 internet hattım var 12 mbps alıyor toplam 36 mbps ediyor ileride fiber gelecek toplam 300 mbps hız yapar.

1 masaüstüne , 1 kablosuz router lan çıkışlar 3 tane wan girişi lazım sanırsam ne almam gerekir mini kasa alıp 5 tane ethernet kartı alsam vpn ile çıkış yapabilir miyim?

Nasıl bir sistem kurmam lazım detaylı anlatırsa makbule geçer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Takipteyim hocam bende merak ediyorum. Sistem dediğiniz gibi 3 ethernet kartı takılı bir bilgisayarınızın olması gerekiyor. PFSense adlı yazılımıda bilgisayara kurup birden fazla hattın interneti birleştirebiliyorsunuz pfsense nin kurulu olduğu bilgisayarda. Ancak birleştirip tekrar dağıtılıyor mu bilmiyorum. İsterseniz pfsense yazılımını araştırın, işinizi görebilir.
  • ogzcndyr kullanıcısına yanıt
    Pfsense baya araştırdım daha iyi bilen birisi daha yardımcı olur vpn olarak bağlı olarak internete çıkmak istiyorum.
  • Aşağıda linkini verdiğim ürün işinizi görebilir.

https://www.poyraznetwork.com/rb951g-2hnd

Gerekli ayarlar için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/j6OyvAk961I

• oursoft O kullanıcısına yanıt
    Daha önce Tp link ER6120 kullanmış biri olarak söylüyorum 64 mb ram yetersiz sıkıntı yaratır ayrıca bu cihazlar çok stabil çalışmıyor 2 hattı aynı anda devamlı kullanamıyorsunuz ve vpn sorunu var.

Genede yardımınız için teşekkür ederim.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Bu cihaz ile 50Mbps bir tarifiği birleştirerek kullanabiliyoruz. Bu noktada çekinceleriniz varsa daha üst versiyon olan 4011 modelini tavsiye edebilirim. 1GB rami bulunmakta

https://www.poyraznetwork.com/mikrotik-rb-4011gs-rm
  • Mikrotik, pfsense gibi Routerlar ile load balance (internet hatlarını birleştirme) yapmanız mümkün. Hız ve bağlı cihaz sayısı arttıkça daha yüksek donanım her zaman daha iyidir.

Ancak VPN sadece tek bağlantı üzerinden çalışacaktır.

3 ayrı bağlantı ile 3 ayrı VPN bağlantısı kurup bu bağlantıları load balance yapabilirsiniz.
  • oursoft O kullanıcısına yanıt
    300 mbps hattı birleştireceğim için 50 mbps trafik az kaçıyor.

Vpn olayını nasıl çözerim 3 hattı birleştirdim diyelim tek vpn üzerine toparlayamam mı?
  • baden B kullanıcısına yanıt
    Neden 3 bağlantı için 3 vpn ile iletişim kuracağım 3 bağlantı kurup tek çıkış alırsam onuda router bağlarsam bütün trafiği vpn bağlarsam olmaz mıdır ?
  • Yardımcı olabilecek yok mudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Yardımcı olabilecek yok mudur ?
    Bunu yapamayacak kadar bilgin yok mu? Özelden mesaj at yardımcı olayım.
  • Network ve Software uzmanı değilim bundan dolayı bilgisi olan arkadaşlara danışıyorum konuyu kirletme lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Network ve Software uzmanı değilim bundan dolayı bilgisi olan arkadaşlara danışıyorum konuyu kirletme lütfen.
    Ben Network ve Sofware uzmanıyım, ayrıca bilgisayar mühendisiyim. Peki diğer konuda arkadaşa yardımcı olurken bana neden cahil dediniz? Sizden yüksek bilgi birikimim var, sorununuzu çözmeye yardımcı olabilirim. Diğer arkadaşıda yanlış yönlendirdiniz zaten bana özelden mesaj attı boşuna param gitti diye yazık değil mi? Onada yardımcı oldum sadece bi kablo değiştirerek sorunu çözdü. Sizede yardımcı olayım özel mesaj atın.
  • Siz ince bir vakasınız şizofreni veya başka hastalık olabilir yada kişilik bozukluğu en yakın hastaneye gidin tedavi etsinler.

Bilginiz varsa yazın bakalım ne kadarlık bilgi birikiminiz var.

• Post'a bak komdei filmi gibi.
  • Format at düzelir....

Syntax error....
  • Her 3 modemden kablo ile bir routera giriş yap hepsi köprülenmiş olur. En son köprüleyen routeri da internete girmek istediğin cihaza kabolu veya kablosuz bağla.

• Üç Kağıtçı Mesut kullanıcısına yanıt
    Router tek wan girişi var diğerler 4 tanesi lan olarak veriyor köprüleme olmuyor böyle.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Denediniz mi? Wan lan vs farketmez

• Üç Kağıtçı Mesut kullanıcısına yanıt
    Denedim bir işe yaramadı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.