Şimdi Ara

3 Faz Elektrik Tesisatı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
29.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yazlığımın bulunduğu sitede tüm evlerde tek fazlı elektrik var. Ancak ben elektrikli kombi takmak istiyorum. Bunun için de 12 KW trifaze (3 faz) elektriğe ihtiyacım var. Normal 240V tek faz elektriğe dokunmak istemiyorum.

Yeniden elektrik kurumuna başvurup, tek faz hattın dışında, aynı eve ikinci bir 400V trifaze hat çektirebilir miyim? Tabi her hat ayrı faturalanacak. Ve bunun toplam maliyeti ne olur?
    Bu 400 V trifaze hatta tek bir cihaz bağlanacak.

Internette çok araştırdım; ancak sıfırdan trifaze elektrik çektirme maliyetini bulamadım.

Son olarak: burası bir mesken ama yeni hattaki elektrik 400V olacak. Bu 400V hat için hangi tarifeden ücretlendirileceğim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurkinay

Merhaba.

Yazlığımın bulunduğu sitede tüm evlerde tek fazlı elektrik var. Ancak ben elektrikli kombi takmak istiyorum. Bunun için de 12 KW trifaze (3 faz) elektriğe ihtiyacım var. Normal 240V tek faz elektriğe dokunmak istemiyorum.

Yeniden elektrik kurumuna başvurup, tek faz hattın dışında, aynı eve ikinci bir 400V trifaze hat çektirebilir miyim? Tabi her hat ayrı faturalanacak. Ve bunun toplam maliyeti ne olur?
    Bu 400 V trifaze hatta tek bir cihaz bağlanacak.

Internette çok araştırdım; ancak sıfırdan trifaze elektrik çektirme maliyetini bulamadım.

Son olarak: burası bir mesken ama yeni hattaki elektrik 400V olacak. Bu 400V hat için hangi tarifeden ücretlendirileceğim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Proje çizdirip trifaze abone olmanız lazım. İki ayrı aboneliktense bir adet trifaze tesisattan evide beslemek mümkündür. Ücretlendirilmesi monofaze ile aynıdır. İsteğinize göre üçlü veya tekli tarifeden alırsınız elektriği.

Maliyeti öğrenemezsiniz, evinizin konumundan direğin uzaklığına kadar birçok faktör var. Gidip Tedaş'a sormanızda fayda var.

Saygılar....

• Merhaba,
    Bir meskene 2 ayrı elektrik abonesi alamazsınız.
    Mevcut 1 fazlı abonenizi tadilat projesi ile 3 fazlı ya çevirebilirsiniz. Buna resmi olarak güç artırımı denir.
    Bunu için gereken ise,
    1. İstediğiniz yüke göre yeniden elektrik projesi çizilecek ve ilgili teknik evraklar fen adamları tarafından (elektrikçi) hazırlanacak.
    2. Mevcut ölçü panomuz 1 fazlı olduğu için, komple 3 fazlı olarak değişecek. (Sayaç, sigorta, koruma elemanları ve direğe kadar giden kablo gibi.)
    3. Ücretlendirmesi mevcut tarifeniz ne ise aynısı olacak.
    4. Bunlar için Dağıtım Şirketine (eski adıyla TEDAŞ) boşuna gitmeyin. Siz yetkili bir elektrikçi bulun, ondan maliyeti çıkarmasını isteyin oda işini yapsın.
    (Sizin gitmeyin dememin sebebi, onlar oturduğu yerden sizin evin durumunu bilmezler. İşleri de bu değil zaten. Yetkili elektrikçiniz evraklarınızı hazırlar, başvurunuz yapılır, onlarda gelir kontrolü yapar.)
    5. Ayrıca güç artışı olacağı için, depozito farkı çıkacaktır. Sabit ücretler haricinde, depozitonuzda yeni güce göre artacaktır.

Bu işin maliyeti her piyasaya göre değişiklik gösterecektir. 3-4 yerden fiyat almanızda fayda var.

• Selamlar. Bende eve trifaze hat çekmek istiyorum elektrikli arabam var şarj etmek için. Ama evin iskanı daha alınmadı. İskanı beklememmi lazım yoksa hemen çektirsem bişey olurmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • antilogaritma A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Eğer adınıza ait bir aboneliğiniz var ise iskana gerek yok..
    İstanbul bölgesinde iseniz biz yardımcı olabiliriz..
    www.alkinmuhendislik.com
  • alkinmuhendislik A kullanıcısına yanıt
    selamlar.
    aboneliğim yok. birde trifaz hat çeksem arabayı şarj etmek için bide şarj istasyonu kurmam lazım . tip 2 mennekes prizde gelip takabilirseniz belki işe yarardı . teşekkürler
  • antilogaritma A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Konuyla ilgili geç dönüşümüz için özür dilerim,www.alkinmuhendislik.com web adresimizden bize ulaşabilirsiniz,
    İyi günler dilerim.. 3 Faz Elektrik Tesisatı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.