Şimdi Ara

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugun 3 aralık dünya engelliler günü...

Yeteri kadar sorunlarla baş başa olan kardeşlerimizin/ağabeylerimizin/ablalarımızın kendilerine tanınan engelli park yerini lütfen ama lütfen gasp etmeyelim.Otomobil genelde bir çok arkadaşımız araç sahibi olması ve trafikte bulunmaları nedeni ile böyle bir günde bu konuyu açma gereği hissettim...

Daha 3 gün önce 3 araçlık engelli park yerine çekilen,2 araçlık yeri kapatan ve 2 kez anons yaptırtmama rağmen sahibinin bir türlü gelmediği okul serivisi Transit araç yüzünden yeğenimi yağmurun altında güçlükle AVM ye götürebildim...

Duyarlı arkadaşlarımızdan ricamdır bu...Keyifli forumlar...

Ve geçenlerde bir AVM nin engelli parkına yazılan yazı,AVM yönetimine sonsuz teşekkürler...Soru gayet açık;

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 3 Aralık 2014; 11:48:05 >

•  3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani ne denilebilir bilmiyorum...Fiyasko
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

Yani ne denilebilir bilmiyorum...Fiyasko

Boyle adamlar yoneticilik yapiyorya ona yaniyorum. Sus diye adam kaldirima ne koymus. Tek kelime ile rezalet.

• engelli bir ablam var
    Allah kimsenınbaşına vermesin
    çok zor arkadaşlar
    ama çok şükür

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki kendini bilmeyen insanlar engeli ÖTV indiriminden ibaret sanıyor...Hal bu ki ek ÖTV konsa da engeller ortadan kalksa,bir çok kişi bu bedeli ödemeye hazır...
  • ..NeyzeN.. kullanıcısına yanıt
    Hocam, bir soru sorayım sana;) Engelli bulunduran araçları, plakanın kenarındaki simge dışında nereden tanıyabiliriz? Şu nedenle soruyorum; bayağı zamandır benimde dikkatimi çekiyordu, büyük AVM lerin otoparklarında engelliler için ayrılmış alanlara park eden hanzolar var ve bu araçlar genelde ya lüks araçlar oluyor yada yabancı plakalı oluyor. Bu araçların Plakalarında herhangi bir simge görmedim ben. Eğer bu adamlar araçlarını, bu yerlere keyfi olarak bırakıyor ise camlarını güzel güzel notlar yazıp yapıştırmayı düşünüyorum da pot kırmayayım diyorum.

• mathematician_01 kullanıcısına yanıt
    Onlar beyinden engelli olanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: subie

Onlar beyinden engelli olanlar.

Orası kesin

• mathematician_01 kullanıcısına yanıt
    Anlaşılması çok zor hocam...

Bunu anlayabilmek için en basitinden otomobillerden anlamak gerekiyor ki o da net bir sonuç çıkarmaz...Şöyle ki;

Engelli araçlarıının (''0'' km) 1.6 hacim kısıtlaması var,yani 1.8 ,2 veya 3 litrelik araçların ÖTV indirimli alınma şansı yok.Ancak vatandaş yurt dışından 2 el ithal ettirmiştir veya buradan ikinci el almıştır bunu bilmemiz mümkün değil.AVM otoparkına girdin diyelim engelli park yerinde yeni kasa A6 duruyor ve bumu şimdi engelli aracı diye sorabilirsin kendine ve düşünürsün bu aracın en düşük motor hacmi 2 litre engelli olması ülkemiz şartlarında mümkün değil ancak ya yurt dışından ithal edilmiş ise o zaman bir durup tekrar düşüneceksin ama yine sonuç çıkmayacak...

Yanlış anlaşılma ve tartışma kavga gürültüye mahal vermemek için en iyisi durumu güvenliğe bildirmek ve anons yaptırmak araç sahibi gelirse ruhsatını gösterir engelli aracı ise araç kalır değilse çeker gider ama o sistemde bizim memlekette zor be hocam...

Bu ve bunun gibi yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak için engelli kartı yaptırdım ve park ettikten sonra aracın camına koyuyorum.Tabi bu da süistimale açık bir durum ki bir bilgisayar çıktısı ile bu kart basit bir şekilde yapılabilir.En iyisi emniyetin damgasının bulunması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 3 Aralık 2014; 12:06:10 >

• ..NeyzeN.. kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Park edenleri bazen inerken yada binerken görüyorum herhangi bir engelleri yok ama acaba bir yakını mı diye bilmediğim için herhangi bir girişimde bulunmadım. Anladığım kadarıyla da insanımızın bilinçli davranmasini beklemekten başka da pek bişey yapamayacağız kendi engelleri yetmiyormuş gibi birde biz engel oluyoruz ya ona yanıyorum

• Aynen öyle hocam...

Yeğenim yanımda olmadığı zaman engelli yerine park yapmıyorum,belki başka bir engelli ye ikinci bir engel olurum diye...
  • gercekten duyarsiz vatandaslarimiz egitilebilir mi? hic sanmiyorum. farkli cozumler gelistirilmeli, yaptirim olmadikca birseyler ogrenebilecegimiz yok. kulturumuz boyle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aklımda iken sorayım AVM otoparkında polisin ceza yazma yetkisi var mı? Bilginiz var mı bu konudan?
  • Güncel...
  • quote:

Aklımda iken sorayım AVM otoparkında polisin ceza yazma yetkisi var mı? Bilginiz var mı bu konudan?

AVM otoparkları için; belediyelerin trafik zabıtaları (eğer trafik zabıtası birimi yoksa normal zabıta birimi) düzenlemek ve ceza kesmekte görevliymiş.
  • Ne yetkililerde, ne de insanımızda bu duyarlılık yok maalesef, herkes boş bulduğu yere park ediyor.

Böyle park yeri gasp edenlere normal park cezasının 10 katı ceza yazmalı, bir daha park ederler mi acaba...!
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavipasa

quote:

Aklımda iken sorayım AVM otoparkında polisin ceza yazma yetkisi var mı? Bilginiz var mı bu konudan?

AVM otoparkları için; belediyelerin trafik zabıtaları (eğer trafik zabıtası birimi yoksa normal zabıta birimi) düzenlemek ve ceza kesmekte görevliymiş.

Teşekkür ederim hocam...

• Türkiyede sağlam insanın bile yaşaması zor engelli kardeşlerimiz ne yapsın Allah yardımcıları olsun. Avm engelli otoparkları zihinsel engelliler tarafından sürekli işgal ediliyor gördükçe sinir oluyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.