Şimdi Ara

3.9 yakan araç 4.4 e çıktı.. moral sıfır.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
301
Cevap
0
Favori
8.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarım lt hesabını yapacaksan binme o araca boşuna moralinide bozmamış olursun.
  • 1000 km de 18 lira
    10.000 km de 180 lira cebinizden fazla çıkacak. Bu kadar ince detaya takılırsan o paranın çıkmayacağı varsa bile bi şekilde çıkar. Allah karına ve çocuğuna sabır versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samir_Rallye -- 9 Ocak 2015; 13:50:37 >
  • TDI ile o kadar yaktığına dua etmiyor da gelmiş ağlıyor. Yürü git işine kardeşim. Böyle saçma sapan konular açmayın.

TDI motorun bu kadar yakması bile mucize gelmiş 4.4lt yakıyorum diye ağlıyor
    Allah başka dert vermesin.

Lastik filan patlarsa konu aç. En azından o daha mantıklı.
  • Yerinde olmak istemezdim,böyle büyük bir dertle başa çıkabilmen imkansız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Octavia gibi bir araba ile nasıl 4.4LT yakıyorsun merak ettim

adam king!
  • Kış dolayısı ile fazla yaktığında otobüse binin o zaman. Havalar düzelince tekrar arabanızla devam ederseniz. Hem kısa ayrılıklar aşkı körükler.

• freemangroovy kullanıcısına yanıt
    ben o arabayı yakarım .sonrada intihar ederim .sonrada burası nasıl ısınıyo diye sorarım cehenemdekilere
  • Kesinlikle normal değil muhtemelen büyük bir arıza söz konusu aracınızda. İlk iş servise gidin baktınız olmadı sanayide size bir usta tavsiye ederim ona gidersiniz. Bu aracın 3.9'dan 4.4'e çıkması hiç normal değil
  • Bence tüketici hakem heyetine şikayette bulun.Ayıplı mal sattılar diye

• Artar normal. Kisin cok soguk bir yerde yasiyorum tuketimim yuzde 10-15 artiyor. Senin attista o civarda.

Edit: bu arada hava soguyunca lastik basinciniz dusmustur kesin. Ayarlarsaniz tuketim biraz azalir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 9 Ocak 2015; 14:51:28 >
  • aracınızı satıp ayakkabıyla devam edin derim. yarım litrenin hesabını yapıyorsanız ya arac almayacaksınız yada işinizi değiştirip daha yuksek maaşlı bişeye bakacaksınız.
  • -Kısa mesafede kullanıyorsanız soğuk motordan

-Soğuktan ve rüzgardan

-Yakıtın içindeki katkı maddelerinin değişmesinden

Artmış olabilir. Katkılı yakıt alıyorsanız katkısız eurodizele geçin, bir de bu kadar ufak farklara takılmayın.
  • Kışın normal,en az baharda yakıyor.Yazın da klima.
    Motor ısındıktan sonra yakıt tüketimini sıfırla öyle dene,o zaman fark biraz daha azalır
  • quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Havaların soğumasıyla 3.9 yakan dizel aracım, dün 4.4 yaktı uzun yolda.. bukadar fark eder mi? moral çöktü tabi.. dizeli boşuna mı aldık, sizde de bukadar fark oldu mu?

Yarım litreyi kafaya takıyorsan senin neyine o araba? Paran yoksa 60 bin liralık araca niye binersiniz anlamam ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Havaların soğumasıyla 3.9 yakan dizel aracım, dün 4.4 yaktı uzun yolda.. bukadar fark eder mi? moral çöktü tabi.. dizeli boşuna mı aldık, sizde de bukadar fark oldu mu?

8 ltre yakan atmosferiğim 12 litre yakmaya başladı deyeyim de moralin yerine gelsin.
  • Hava -12 derece, kısa mesafe kullanıyorum 3-4 km. hep yokuş in çık 3. vitesi zor görüyorum. 15 litrenin altını göremiyorum :) genelde 17-18 arası seyrediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GTS1907

Bu kadar memur zihniyetli olucu olmayin!
    Kisin aracin az yakmasinimi bekliyosunuz?

Memurluk ile ölücülük ne alâka? Valiler de memur geçer,cimri-pintiler mi?

• Bence siz bulunduğunuz şehrin toplu taşıma kartını alın..

• giderken kontak daima açıksa yakabilir, ara sıra kontağı kapatın.

araca sakın yolcu bindirmeyin, uygun yerlerde sizde araçtan inin ki ağırlık yapmasın.

radyo,klima,far gibi ihtiyaç dışı şeyler kullanmayın.
  • 2013 model dsg, 2015 yılı içinde arıza çıkartacağına göre. ne kadar az yaksa kar edersiniz. dsg masrafını karşılamak için 614bin 525 km daha yol yapmanız lazım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.