Şimdi Ara

3.9 yakan araç 4.4 e çıktı.. moral sıfır.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
301
Cevap
0
Favori
8.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence acilen elden çıkarın 100 cc bir cup motor alin 1.5-2 litre ile gezip egonuzu tatmin edebilirsiniz
  • Arkadaşın biri memur demiş, haklı, memurum.. Ölücü demiş, ne olduğunu bilmiyorum, ama muhtemelen öyleyimdir.. 2004 model 1.9 dizel fabia rs im ile 45 litre civarı deposuyla 1090 km gitmiştim.. ne klima açtım, ne 90 ın üstüne çıktım, karışık kullanım.. arasıra abartıp rekor denerim ama değerler doğrudur, kimse için yalan söylemem, biraz kırıcı olmuş eleştirileriniz..
  • Lpg litresi 1.90 TL
  • Cevaplar efsane olmuş Çok takılmayın bence hala Maşallahı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11 litreden, 12 ye çıktım.

İntihar edeyim mi?

Hocam sıkmayın canınızı bu kadar, yakıyor işte yapacak bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Havaların soğumasıyla 3.9 yakan dizel aracım, dün 4.4 yaktı uzun yolda.. bukadar fark eder mi? moral çöktü tabi.. dizeli boşuna mı aldık, sizde de bukadar fark oldu mu?

aracınızın içinde bulunan yağ nedir ? Bununla ilgili olabilir .

İlk ısınma süresi eksi derecelerde uzadığı için tüketim artar birde kalın yağ seçilmiş ise olabilir , diğer konular için zaten bir yorum yapmıyorum.
  • Araç sizinkinin manueli, Karma tüketim 6.3 litre 4 kez uzun yol ve bir kez istanbul içi trafik dahil ortalama hız 35 km felan, okula giderken 2 şeritli duble yolda en düşük 5.4 görebildim, genelde 6 litre civarı yakıyor. Uzun yolda 3.9'u kışın görmek hayal, anca 5.vites 70-80 ile uzun bir süre gitmeniz lazım. 6.3'ü dert etmiyorum, siz 4.4'ü dert ediyorsunuz, etmeyin.
  • Boşuna dizel almışsınız, neden benzinli almadınız ki ? Benzinlilier kışın 3 litre az yakıyor
  • Bizim ara. 12.5 yakıyor biz napalım bir de düşünün aracı annem kullanıyor.Demek ki performanslı kullanılsa...

Not:Araç C180 1.8 Cgi
  • Yakıt 4.4 = Moral 0 (Yazıyla Sıfır)
    Yakıt 6.7 = Moral ? (Ne olur, yok mu bu denklemi çözecek birisi?)
  • Allah başka dert vermesin.

Yazın 9 litre yakan benzinli aracım bu soğuklarda 13 litrede geziyor. Ve ben bunun soğuklarla alakalı olduğunu biliyorum.
  • uzun yolu 90 la nasıl bitirebiliyorsunuz ya

araç 4 bilmem ne yaksın diye mi araçta ömrünüzü geçiriyorsunuz yoksa araçta aileniz var diye mi

gerçi 120 140 la giderken bile arkada mızıklanıyor bizimkiler Sizin durumu düşünemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbcntechnic -- 9 Ocak 2015; 15:57:39 >
  • at kendini köprüden..
  • moralim sıfır sıfır sıfır
  • Benim 7 litre yakan aracim 11 litreyi gördü ben oleyim o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

10.500TL farkı boşa verdin, 0.5 litre nasıl fazla yakar aman Allah'ım?????

Sen aylık 100TL fazla benzin parası vermemek için, peşin 10.500TL veren zengin ama tutumlu bir bireysin, sen tasarruflusun büyük düşün.

Kış günü 0.5 litre fazla yakar mı araç hiç, dizel dediğin 1 litre yakar.

Aman aman...

SÜPERSİN
  • freemangroovy kullanıcısına yanıt
    mesele tutumlu, hatta cimri olmak değil, her insan farklıdır, fakirlik görmüştür vs , ama arkadaş normalde olması gereken hatta daha fazla olması gereken yakıt tüketimi ile "moral sıfır" demesi. Yani doğal olarak insanlar dalga geçiyor, paran yetmiyorsa binmezsin, otobüs'e bin para tasarrufu ile mutlu bin ama 3 kuruş fazla yaktı diye morali sıfır olarak binme. Yani keyif ve huzur ile otobüse binmek, moral sıfır ile özel arabaya binmekten iyidir. Vecize gibi oldu :P

• Siz bu kadar ufak bişey de moralinizi 0 düşürebiliyosanız.
    DSG le işiniz var.

• quote:

Orijinalden alıntı: GTS1907

Bu kadar memur zihniyetli olucu olmayin!
    Kisin aracin az yakmasinimi bekliyosunuz?

Aynen öyle

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kış lastiği, motorun geç ısınması, motor yağı faktörü bunlar tüketimi artırıyor... Bu kadar şaşırıp moral bozacak bir durum yok. Sizdeki artış makul, gayet kabul edilebilir seviyede...
    Ağzınızın tadını bozmayın, en kötü gününüz böyle olsun...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.