Şimdi Ara

2si1 | GeForce Now ön inceleme | Güçlü ekran kartı dönemi bitti mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Evet, hız konusunda sıkıntı olmadığı görünüyor. Fakat önerdikleri gecikme süresi 40ms veya altı.
  • Almadan kullanmadan konusmayın. Incelemede senin evindeki internet kullanilmiyor.

• 3 haftadır Total War oynamak için kullanıyorum ben çok memnunum. İşlemci değiştirmeyi planlıyordum vazgeçtim.
  • Bilgisayar donanım üreticileri bu işe asla izin vermez. Büyük bir sektör ve para dönüyor. İşin içinde devler varken Nvidia kimse yemek yedirmez.

Zaten hesap hackleme filan olaylarını öne sürüp sistem çöp olabilir. Kolay kolay para kazandırmaz adamlara.
    Sistem çok güzel baya iyi oynatıyor ama dediğim gibi oyun destekleri çekildikce önemi kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Locaste Siarnaq -- 4 Mart 2020; 14:18:5 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2si1 | GeForce Now ön inceleme | Güçlü ekran kartı dönemi bitti mi?
    2si1 | GeForce Now ön inceleme | Güçlü ekran kartı dönemi bitti mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: smart0201

İşte bu sistemin gerçekteki performansını test edebileceğimiz kişiler yurtdışında yaşayıp günümüz standartlarında internete sahip olanlar.Peki sizin deneyiminiz nasıldı? Türkiyede misiniz yurtdışında mısınız ayırt edemedim.Ama pinginizden TRde olduğunuzu varsayıyorum.Görüntü akıcılık ve multi oyunlar nasıldı, paylaşabilir misiniz?

• :::LOSTPLANET::: kullanıcısına yanıt
    Turk Telekom il müdürlüğü wi-fi noktası

Turk Telekom 4G
    Benim 4G performans iyi de oyun oynamıyorum

• Bu iş net olarak fos, içi bomboş bir iş. Düşünsenize onca bilgisayar donanım üreticisi, oyun donanımı üreticisi. Bu sistem varken neden gidip insanlar 144hz monitör alsın ? Neden gidip 16gb ram alsın ? Neden gidip 240gb SSD alsın ? Neden mekanik klavye alsın ? Neden iyi bir oyuncu faresi alsın ? Farkınsasınız değil mi kaç tane sektör bundan zarar görür ?... Bu fabrikalarda bir ton insan çalışıyor, onca sektör, onca iş sahası. Tamam teorikte düşünce güzel ama bir şeyin ekonomik dengesi ile bu kadar da oynanmaz. İzin vermezler bu işe. Teknoloji sektörü bu işten çok ağır yara alır.

Bir de işin en hayati kısmına gelelim. Tamam hadi donanıma para vermeyeceğiz diyelim. Olm bu oyun firmaları ne çakal adamlar hepimiz biliyoruz. Bugün bile oynamak için donanıma ihtiyaç duyduğumuz oyunlar 299 liraya satılırken adamlar çıkıp " madem artık donanım yok benim oyunumunda fiyatı 599 lira " dedimi iş bitmiştir arkadaşlar...

Kaldı ki şöyle düşünün... Tamam hadi ekran kartına, anakarta para vermeyek kimse diyelim...Siz sanıyormusunuz ki 1080p kalitesinde olan aboneliğin 5.99 euro'da kalacağını ? Nvidia derse ki " al kardeşim sana 4K takılmadan oyun oyna..." Siz sanıyor musunuz ki o fiyat 5.99 euro olur. Adam öyle bir sistemi kafadan 14.99 euro yapar. Bugünün kuru ile 97 lira para yapıyor. Sizce bu paraları Türkiye'de bizim gibi oyun tutkunu insanlar dışında kim verir ?

Bırakın PC sektörünü o zaman düz mantıkla kimse konsolda almasın madem öyle ? Siz sanıyor musunuz Microsoft ve SONY'nin bu işe izin vereceğini. Olmaz bu iş, izin vermezler. Youtube'da izlediğim yerli ve yabancı tüm kanallarda gereksiz bir HYPE söz konusu. Bu kadar insan çalışıyor bu teknoloji sektöründe, yedirmezler arkadaşlar. Kimse öyle boş hayallere kapılmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7A1E308D7

Bu iş net olarak fos, içi bomboş bir iş. Düşünsenize onca bilgisayar donanım üreticisi, oyun donanımı üreticisi. Bu sistem varken neden gidip insanlar 144hz monitör alsın ? Neden gidip 16gb ram alsın ? Neden gidip 240gb SSD alsın ? Neden mekanik klavye alsın ? Neden iyi bir oyuncu faresi alsın ? Farkınsasınız değil mi kaç tane sektör bundan zarar görür ?... Bu fabrikalarda bir ton insan çalışıyor, onca sektör, onca iş sahası. Tamam teorikte düşünce güzel ama bir şeyin ekonomik dengesi ile bu kadar da oynanmaz. İzin vermezler bu işe. Teknoloji sektörü bu işten çok ağır yara alır.

Bir de işin en hayati kısmına gelelim. Tamam hadi donanıma para vermeyeceğiz diyelim. Olm bu oyun firmaları ne çakal adamlar hepimiz biliyoruz. Bugün bile oynamak için donanıma ihtiyaç duyduğumuz oyunlar 299 liraya satılırken adamlar çıkıp " madem artık donanım yok benim oyunumunda fiyatı 599 lira " dedimi iş bitmiştir arkadaşlar...

Kaldı ki şöyle düşünün... Tamam hadi ekran kartına, anakarta para vermeyek kimse diyelim...Siz sanıyormusunuz ki 1080p kalitesinde olan aboneliğin 5.99 euro'da kalacağını ? Nvidia derse ki " al kardeşim sana 4K takılmadan oyun oyna..." Siz sanıyor musunuz ki o fiyat 5.99 euro olur. Adam öyle bir sistemi kafadan 14.99 euro yapar. Bugünün kuru ile 97 lira para yapıyor. Sizce bu paraları Türkiye'de bizim gibi oyun tutkunu insanlar dışında kim verir ?

Bırakın PC sektörünü o zaman düz mantıkla kimse konsolda almasın madem öyle ? Siz sanıyor musunuz Microsoft ve SONY'nin bu işe izin vereceğini. Olmaz bu iş, izin vermezler. Youtube'da izlediğim yerli ve yabancı tüm kanallarda gereksiz bir HYPE söz konusu. Bu kadar insan çalışıyor bu teknoloji sektöründe, yedirmezler arkadaşlar. Kimse öyle boş hayallere kapılmasın.
    Daha geçenlerde Microsoft'un kendisi bu işin oyunculuğun geleceği olduğunu açıkladı.

Bahsettiğiniz 144 Hz monitörlü, 16 GB RAM'li, GTX 2060'lı bilgisayarları alabilecekler ile evinde genişbant internet olanları karşılaştırırsanız aslında kaybetmenin aksine ulaşamadıkları kitleyi de kazanabilirler. O pahalı bilgisayarların verdiği deneyimi sağlayamadığı için oralardan yine yüksek kar elde edecekler. Geforce NOW ile de o parçaları satamadıkları kişilerden üçer beşer de olsa kazanmaya başlıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7A1E308D7

Bu iş net olarak fos, içi bomboş bir iş. Düşünsenize onca bilgisayar donanım üreticisi, oyun donanımı üreticisi. Bu sistem varken neden gidip insanlar 144hz monitör alsın ? Neden gidip 16gb ram alsın ? Neden gidip 240gb SSD alsın ? Neden mekanik klavye alsın ? Neden iyi bir oyuncu faresi alsın ? Farkınsasınız değil mi kaç tane sektör bundan zarar görür ?... Bu fabrikalarda bir ton insan çalışıyor, onca sektör, onca iş sahası. Tamam teorikte düşünce güzel ama bir şeyin ekonomik dengesi ile bu kadar da oynanmaz. İzin vermezler bu işe. Teknoloji sektörü bu işten çok ağır yara alır.

Nvidia onca bilgisayar donanım üreticisinden biri zaten. Adamlar kendileri yapıyorlar ne izin vermemesi.

Sony ve Microsoft’a gelince; PSNow ile Sony bu işe girdi zaten, PS4 almadan oyunlarını PC’de oynayabiliyorsunuz bulut üzerinden şu an. Microsoft’un Xcloud’u da betada, bu sene sonuna kadar çıkmış olacak, Xbox ve Gamepass oyunları da bulut üzerinden oynanabilecek.

• Hikaye bu işler , benim local imde çalışan 4K ULTRA "N/A MBPS" kaliteyi "0 MS" tepkiselliği sunabilse bile hikaye zira olay sadece kalite değil , casual ın dibi bir takım kitle tercih edebilir.
  • Başkan sen ne yaptın o kadar çok neden dedin ki hayatın anlamını sorgular oldun aslında neden sorguluyorum ki aklımda deli sorular🤔🤔🤔

• quote:

Orijinalden alıntı: FoBç

Başkan sen ne yaptın o kadar çok neden dedin ki hayatın anlamını sorgular oldun aslında neden sorguluyorum ki aklımda deli sorular🤔🤔🤔
    Evet imlanın içine etmiş olabilirim az biraz ama halen söylediklerimin arkasındayım

Geforce Now mantığı ile bakılacak olursa kimse konsolda almasın o vakit...İçi boş bir teknoloji Geforce Now.
  • İçi boş ? 4 aydır tek kuruş para ödemeden AAA kalitede oyunlar oynuyorum. Oyunları oynadığım makine 10 senelik dandik bir GPU’ya sahip notebook. Bundan sonra yaklaşık aylık 40 TL bir üyelik ücreti var ve bu yılda 500 liraya yakın ediyor. 500 liraya istediğim her oyunu açabilecek bir ekran kartı bulabilir misin bana ?

GeForce Now, Stadia, PS Now ve Project xCloud gibi teknolojiler oyunculuğun geleceği. Yakın zamanda RTX 3000 serisi ekran kartları çıkacak. Bu seviyede kartları almaya hangimizin parası yetecek ? Açıkçası benim yetmiyor. Günde 2-3 saat oyun oynamak için minimum 5-6 bin liralık bir sistem dizemem. Mantıksız bir şey bu.

• Bir oyuncu bilgisayarı 15-25bin arası aynen çok çok ulaşılabilir durumda...

• Donanım üreticileri izin vermez derken? Zaten bir tek Nvidia ve AMD var. Diğerleri onlardan alıp üretiyor. İleride Google ve Apple biz kendi cloud altyapımız için kendi kartlarımızı üreteceğiz dese Nvidia ne yapacak?:D Nasıl tutmaz, bırak tutmayı Nvidia aslında en tepeye mecburen oynuyor
    GFNow ile...

Yahu adamlar bunu 8 senedir çalışıyorlar, siz şimdi gelmiş burada izin vermez falan demişsiniz:D

Cloud gamingle hile bitecek esporda, hile!... Farkında mısınız?!
    10.000TL'lik bilg almak yerine ayda 180-190TL internet bir de buna aylık 50TL vereceksin. Oyunları yine ayrı alacaksın, klavyeni mouse'unu GFNow uyumlu monitörünü yine ayrı alacaksın. Tek biten gaming computer üreticileri olacak ama onlar da zaten bunu bildikleri için dikkat ederseniz çevre birimlere yöneliyorlar....

• Geforce Now ve benzerlerinin en büyük eksikliği görüntü kalitesi, sabit 50 mbit bağlanıyor olsam da doğrudan oynadığım oyunlara göre görüntüde ciddi bir kayıp oluyor. Laptop gibi küçük ekranlarda gayet güzel, beğendim ama TV'de torrentten yify çekmişim gibi görüntü oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaan__ -- 20 Ocak 2021; 17:6:56 >
  • Masaüstü oyunculuksunu şu evrede bitirmesi çok zor. Şu an için asıl amaç ekran kartı vs almayan laptop ile kötü oyunculuk deneyimine sahip insanlara ulaşmak. 7-8 yıl içinde internet bağlantıları yükseldiğinde direkt olarak pixel streaming yapmaya başladıklarında çoğu kişi gfn gibi servisleri kullanmaya başlayacaktır. Şu anki haliyle masaüstünde en azından rtx 2060 seviyesi ve üstünde oyun deneyimi yaşamış insanların gfnyi tercih etmeleri hiçbir sebep yok. Çünkü sundukları görüntü ekran kartının kalitesini yansıtmıyor.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.