Şimdi Ara

2si1 'Düşük internet hızında emsal karar' Modemi resetleyen Teknoloji ve oyun Programı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Düşük internet hızından dolayı, internetini iptal ettirmek isteyen kullanıcıdan cayma bedeli talep eden operatöre mahkeme şoku. Eğer aldığınız servisden memnun değilseniz bu haber tam size göre.

Konu Başlıkları:

00:06 İnternet hızı düşük olanlar için emsal karar

04:55 Xiaomi, dört tarafı kavisli tasarıma sahip ekranıyla yeni bir konsept telefonunu tanıttı

09:03 Google Stadia'nın oyun geliştirme stüdyoları kapatılıyor

10:59 GeForce NOW'ın Türkiye sunucuları Mart'ta aktif oluyor!

17:45 PlayStation 5'in disksiz sürümünün Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu!

18:06 Sony CFO'su: "PS5'in üretimini arttırmak istiyoruz ancak bu bizim için zor"

24:10 Madenciler İran’da elektrik kesintilerine neden oluyor

• Eskiden youtube ye de video çıkartın dediğimizde dinlememişlerdi. Sonra ne oldu baktı olmuyor ve geç kaldık diyerek söylendiler. Sonrasında yüksek abone sayısı olanları eleştirerek hak etmiyor diyorlar sahte bot aboneleri var diye konuşurken şimdi yükesek abonelere yanaşıp belki oradan bize gelipte abone sayımız artar mantığı hakim. Benim hissettiğim bu yönde.
  • İnterneti düşük olanlar mı yoksa yüksek megabit alıp dağıtıcının düşürmesi durumu mu? Konu başlığı biraz zayıf tutulmuş.

İnterneti 8, 10 ve 12 olup, bu hızları eksiksiz alanlar için hiçbir şey değişmiyor ama 30 megabit alanlar 10 geliyorsa bunlar için karar geçerli.

• Şu YouTube'a geç çıkarma işine ne zaman son vereceksiniz? Size ne isteyen burada, isteyen youtube'da izlesin.

• Riddikuluss01 R kullanıcısına yanıt
    Eskiden youtube ye de video çıkartın dediğimizde dinlememişlerdi. Sonra ne oldu baktı olmuyor ve geç kaldık diyerek söylendiler. Sonrasında yüksek abone sayısı olanları eleştirerek hak etmiyor diyorlar sahte bot aboneleri var diye konuşurken şimdi yükesek abonelere yanaşıp belki oradan bize gelipte abone sayımız artar mantığı hakim. Benim hissettiğim bu yönde.

• Turknet fiber İstanbul avcılar.

2si1 'Düşük internet hızında emsal karar' Modemi resetleyen Teknoloji ve oyun Programı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ses1 -- 13 Şubat 2021; 20:2:33 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi39 -- 1 Mart 2021; 1:19:30 >
  • jedi39 kullanıcısına yanıt
    Bu nasıl bir görüştür aq.Adamlar sağlamaları gereken internetin çeyreğini veriyor ama sen aynı fiyatı ödüyorsun hırsızlık lan bu

• Can sungur enis kirazoğlu'ndan daha bilgili ve daha mantıklı konuşuyor ayrıca daha kültürlü. enis çok yüzeysel yorumlar yapıyordu böyle daha iyi olmuş

• 1ses1 kullanıcısına yanıt
    ne kadar ödüyorsunuz hocam bu özel bir paketle mi alınıyor

• Vodafonenet'ten aldığım 16mbps İnternet paketinden hiçbir zaman 12mbps'nin üzerinde alamıyordum.Bakanlığa defalarca mail attım: "Sözleşmede taahhüt edilen hızın en fazla %75i karşılanıyor. Buna bir yasa çıkarın, böyle söğüşleme olmaz" diye. Verdikleri cevap matbuu: "İnternet sağlayıcınızla iletişime geçiniz." İmkan oluşunca hemen iptal ettim neti. Kablonet'e bağlandım 50mbps nette kablosuz 46mbps, kablolu 48,5mbps alabiliyorum. Maşallahı var.

• TITAN kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle öyle. Kizaroğlu da mantıklı bir insan ama Can Sungur'un çok güzel bilgileri var ve güzel açıklardan baktığı oluyor. Ama Sungur'un beğenmediği şeylerle sürekli dalga geçme huyu var ve bu çok sıktı beni :( Belki okur diye kendimi açıklayacağım.

Sungur'un neyle ne zaman dalga geçeceği hiç belli olmuyor, sürekli bir şeylerle dalga geçiyor. Derdim "Dalga geçme kardeşim, emek var emek!" değil, derdim başka bir konu konuşulurken ve izleyici olan ben o konuyu dinlemeye gelmişken birden o dönem neyi beğenmediyse o şeyle dalga geçilmesi çok sıktı beni.

Mesela o dönem Joker filmini mi beğenmedi, bambaşka bir film konuşulurken Joker'le dalga geçebilir, teknoloji konuşulurken de dalga geçebilir, oyun konuşulurken de geçebilir. Her Sungur izlediğimde "Ya X konusunu konuşuyorduk ne güzel, Joker (Ya da beğenmediği şey her neyse) nereden çıktı şimdi?" oluyorum hep.

Ne zaman nerede neyle dalga geçeceği asla belli değil :D Ama işte bilgili de bir abimiz insan dinlemeden edemiyor. 2si1'e ve DH'ye alıştığında da küçük küçük de olsa dalga geçmeler başlar kesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: MiyopBey

Kesinlikle öyle. Kizaroğlu da mantıklı bir insan ama Can Sungur'un çok güzel bilgileri var ve güzel açıklardan baktığı oluyor. Ama Sungur'un beğenmediği şeylerle sürekli dalga geçme huyu var ve bu çok sıktı beni :( Belki okur diye kendimi açıklayacağım.

Sungur'un neyle ne zaman dalga geçeceği hiç belli olmuyor, sürekli bir şeylerle dalga geçiyor. Derdim "Dalga geçme kardeşim, emek var emek!" değil, derdim başka bir konu konuşulurken ve izleyici olan ben o konuyu dinlemeye gelmişken birden o dönem neyi beğenmediyse o şeyle dalga geçilmesi çok sıktı beni.

Mesela o dönem Joker filmini mi beğenmedi, bambaşka bir film konuşulurken Joker'le dalga geçebilir, teknoloji konuşulurken de dalga geçebilir, oyun konuşulurken de geçebilir. Her Sungur izlediğimde "Ya X konusunu konuşuyorduk ne güzel, Joker (Ya da beğenmediği şey her neyse) nereden çıktı şimdi?" oluyorum hep.

Ne zaman nerede neyle dalga geçeceği asla belli değil :D Ama işte bilgili de bir abimiz insan dinlemeden edemiyor. 2si1'e ve DH'ye alıştığında da küçük küçük de olsa dalga geçmeler başlar kesin.

Bence dalga geçmesinde sıkıntı yok her kişinin kendi karakteri var olduğundan daha farklı biri gibi davranmaya çalışırsa o zaman çok eğreti durur ben zaten dinlemeyi sevmediğim kişileri hiç dinlemiyorum. kimseyi de %100 sevemezsin. bir kişinin fanboyu olmayı da saçma buluyorum acınası geliyor o yüzden kafanın uyduğu kişileri dinlemek en keyiflisi. sen dalga geçiyor demişsin onu sevende vardır ben pek dikkat etmedim onlara genelde iş yaparken arkaplanda dinliyorum o yüzden rahatsız etmedi beni şu güne kadar. 2si1 dışında gündemi kendi kanalında yaptığı bi program var belki bilirsin onda da senin dedigin gibi bazen dalga geçmeyi başka bi boyuta taşıyorlar sürekli başka konu koşurken tekrar dönüp ona da gömme arayışında oluyorlar senin bahsettigin gibi benide sıkmıştı o zaman dedikleri kısmen katılıyorum o yüzden

• quote:

Orijinalden alıntı: TITAN

Bence dalga geçmesinde sıkıntı yok her kişinin kendi karakteri var olduğundan daha farklı biri gibi davranmaya çalışırsa o zaman çok eğreti durur ben zaten dinlemeyi sevmediğim kişileri hiç dinlemiyorum. kimseyi de %100 sevemezsin. bir kişinin fanboyu olmayı da saçma buluyorum acınası geliyor o yüzden kafanın uyduğu kişileri dinlemek en keyiflisi. sen dalga geçiyor demişsin onu sevende vardır ben pek dikkat etmedim onlara genelde iş yaparken arkaplanda dinliyorum o yüzden rahatsız etmedi beni şu güne kadar. 2si1 dışında gündemi kendi kanalında yaptığı bi program var belki bilirsin onda da senin dedigin gibi bazen dalga geçmeyi başka bi boyuta taşıyorlar sürekli başka konu koşurken tekrar dönüp ona da gömme arayışında oluyorlar senin bahsettigin gibi benide sıkmıştı o zaman dedikleri kısmen katılıyorum o yüzden

Alıntıları Göster

Canım ben de "Sungur artık kalan hayatında kimseyle dalga geçmemeli!" demiyorum zaten :D Sungur internette birileri izlesin diye yayınlar yapıyor, videolar yüklüyor ve ben de o yayınları, videoları izleyen biri olarak izlediğim şeyi yorumluyorum sadece.

Ne Sungur'un ne Mesut Çevik'in ne de internetteki başka birinin internette günlük hayatlarındaki gibi davrandıklarını zannetmiyorum. İnternete bir şeyler üreten herkes gibi Sungur'un da bir internet personası vardır, benim yorumlarım o persona için, belki dikkat alır diye. Yoksa "Karakterini değiştirsin!" gibi bir talebim asla yok :D

• Anladım hocam

• phoenixae P kullanıcısına yanıt

85 lira

• La adama 1200 lirasını verseniz nolur zaten adamın cebinden çıkan para o bir ton efor harcayıp belkide 1 sene sonra kendi cebindeki parasını alabiliyor burda bir haksızlık mağduriyet var haksızlık ve mağduriyetin cezası olması lazım vereceksin 12.000 ceza ki adam 12.000 lira tazminat alsın bak bakayım bir daha yapıyor mu burdan okuyorsa o kararı veren hakimin yüzüne tüküreyim ya da bu konunların çıkmasını engelleyen kim varsa

• Hemen vergisini bu koyunlara koyun!

• İnternet emsal karar hakkında bir şey demek isterim. Yıllardır Türktelekom müşterisiyiz ve hep ödemesini yaptığımız hızdan düşük internet aldık. Ne zaman ki bu emsal karar haberi TV'ye dönmeye başladı birden bire paketimizi kapsayan internet hızını görmeye hiç sorunsuz almaya başladık!!! Sebebi ne ola ki?

sık sık güncellenemeyen haber sitesi işte, idare edin.

270 TL olmasın o ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.