Şimdi Ara

2si1 | BOR madeninden Lityum üretilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 ay
  • Cevaplayan Üyeler 24
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 37 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Osiris34 (2 mesaj) Tensi (1 mesaj) Corpio (1 mesaj) RaptorFX (1 mesaj) CMteria (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5 mesaj) Mobil (4 mesaj) Mini (3 mesaj) (9 mesaj) (1 mesaj) Uygulama (3 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> 2si1 | BOR madeninden Lityum üretilecek
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7922 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Yayın akışı:
    00:14 KKTC'nin yerli otomobili Günsel B9 tanıtıldı
    02:45 Bor atıklarını lityuma dönüştürmek için ilk adım atılıyor
    03:56 GTA V, 120 milyon satış rakamını aştı
    06:52 Dünya'nın düz olduğunu kanıtlamak isterken öldü: Çılgın Mike'ın roket macerasında hazin son
    11:23 Sony, profesyonellere hitap eden yeni telefonlarını duyurdu
    16:17 Mount & Blade II: Bannerlord'un erken erişim çıkış tarihi belli oldu
    28:12 Oyun geliştiricileri konferansına Corona şüphesiyle katılamayan firmalar artıyor
    39:10 Resident Evil'ın Netflix dizisi geliyor
    41:30 Yapay zekâ sayesinde ilaca dirençli bakterileri öldüren antibiyotik geliştirildi
    45:30 The Mandalorian dizisi Unreal Engine 4 motoru ile görsel efektlerde devrim yapıyor 

|
    |

• 56 Dakikalık bir videoda anlatılan konu ile içeriğin herhangi bir bağlantısını göremedim. Yani Bor Madeninin Lityum'a dönüştüğünü anlatan kısım 1 dakika bile değil. Bundan dolayı bu kadar uzun video eklenmesi de değişik :) Neyse Yerli lityumla göklerde uçmak dileğiyle :)
    Su videoyu izlerken kendimi Benjamin Button izler gibi hissetim. Adamlar bir yil icierisinde onar yas genclestiler. Yakisti da.
  • Yüzbaşı
    443 Mesaj
    video yu izlemedim, özeti ve başlığı incelediğimde 45 dk lık video, başlık ise video içerisinde 60 saniye ( izlemedim, sadece özette yazıyor, yani 30 saniye de olabilir, belki bir cümledir sadece ).

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    İşlemci : Intel Core i7-8750H Ekran Kartı : NVIDIA GeForce RTX2070 8gb 256 bit Ram : 32 Gb 2666 Mhz DDR4 Sdd1 : İntel 512GB Ssd2 : Samsung 512GB 960 PRO M.2 Sata NVMe (Okuma Hızı 3500MB / Yazma Hızı 2100MB)Telefon : HUAWEI Mate 10 Pro
  • Yüzbaşı
    843 Mesaj
    Bor madeni lithiuma dönüşünce, yerli ve milli lithiumla göklerde uçacağız mı ?
    |
    |
    Bakır madeninden altın üretilecek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    5153 Mesaj
    Simya ilminde bir numarayız. inşaat demirlerini de altına dönüştüreceğiz. taş kömürlerine de yüksek basınç uygulayıp elmasa dönüştüreceğiz.
    |
    |
    56 Dakikalık bir videoda anlatılan konu ile içeriğin herhangi bir bağlantısını göremedim. Yani Bor Madeninin Lityum'a dönüştüğünü anlatan kısım 1 dakika bile değil. Bundan dolayı bu kadar uzun video eklenmesi de değişik :) Neyse Yerli lityumla göklerde uçmak dileğiyle :)
  • Teğmen
    192 Mesaj
    Sürpriz sonlu...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    908 Mesaj

bor madeni "lidyuma" dönüşmüyor. Lityum bir yarımetal, bütün diğer metaller ve diğer her şey gibi toprakta bulunuyor. Buradaki mevzu borun "cevherden" ayrıştırılması sonrasında arta kalan malzemedeki lityumu ayrıştırmanın ekonomik bir yönteminin bulunması, uygulanması.
    |
    |
    Dr.Evaluate kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Emekli Yönetici
    9982 Mesaj
    RDR2 konusunda Mesut Çevik'e katılıyorum.İnanılmaz , muazzam bir oyun ama herkese hitap etmeyen bir oyun en azından bana da hitap etmedi.Oynayıp devam ettirme isteğim zamanla azalmıştı.Her oyunu herkes sevecek diye bir yok.
    |
    |
    Lost-Prison Break-Chuck-Heroes-Gossip Girl-FlashForward-The Pacific-Terminatör:Sarah Connor - Kyle XY - Dexter - Desperate Housewives - Fringe - Spartacus:Blood And Sand-Human Target-Band Of Brothers-Blue Mountain State-Persons Unknown Pretty Little Liars - The Prisoner-The It Crowd-Hung-The Lost Room-Breaking Bad-V-The Big Bang Theory-The Pillars Of The Earth - Hellcats - Boardwalk Empire-The Event - The Vampire Diaries-The Walking Dead - Shameless - Glee - Game Of Thrones -Pushing Daisies -Terra Nova-Arrow -Vikings-The Originals-Defiance-Hannibal-True Detective - Fargo - Sherlock - Da Vinci's Demons-Homeland-House of Cards-Better Call Saul-Daredevil-Narcos-Billions-Taboo-Punisher-Mindhunter - Dark-Black Mirror-Safe - Sharp Objects-Maniac–Love Death Robots–Chernobyl-Lucifer - Peaky Blinders - The Boys - See - The Mandolarian -You - Raised by Wolwes
  • Yüzbaşı
    612 Mesaj
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osiris34 -- 3 Mart 2020; 15:57:19 >
  • Yüzbaşı
    331 Mesaj

Ne kadar boş ve gereksiz bir yorum
    |
    |
    Osiris34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    612 Mesaj

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osiris34 -- 3 Mart 2020; 15:57:2 >
    |
    |
    Mion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    506 Mesaj
    Boru süttüre süttüre enerji üreteceğiz eyy ameriga.
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
  • Yüzbaşı
    330 Mesaj
    yine yayın faciası olmuş. SD kart patladı
    |
    |
  • Binbaşı
    1395 Mesaj
    Su videoyu izlerken kendimi Benjamin Button izler gibi hissetim. Adamlar bir yil icierisinde onar yas genclestiler. Yakisti da.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    463 Mesaj
    İstemiyoruz ne gereği var biz böyle mutluyuz baskası yapıyor nasılsa ondan alırız

|
    |

™®Her Hakkımız Saklıdıя®™
  • Binbaşı
    1988 Mesaj

|
    |
    Bordan damitilan lidyumla hafiza karti yapilirsa seviniriz videonun sonuna dogru buhran dicekti burhan dedi hehe burhan demem insallah diyede dusundu ama korkulari cekerya insani gore bile isteye burhan dedi cikti gitti surdan huha

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Canlı Tv izle
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.