Şimdi Ara

2Milyon TL ile nasıl bir iş kurulabilir ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
3
Favori
31.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Aileme ait bir tarihi eserin satılışı ile elimize 2milyon türk lirasına yakın para geçti bunun ile nasıl bir iş kurulabilir ?

Not: Kurulacak işin 5 kişilik bir ailenin yaşamı için gelir elde etmesi lazım.

• Bence gayrimenkul alıp kıraya verin.Biz hep öyle yaptik...cogu mallar zaten Parasını 20 yılda çıkarıyor 100 bin e aldığın daireyi aylık 400 den rahat kıraya verirsin aybaşı gelince alırsın sicak parani.malında orada durur..
    Benden tavsiye gayrimenkul...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok işlek bir caddeden dükkanda alabilirsiniz hocam.. Evde yatıp dükkanı kiraya verseniz dahi rahat edersiniz.. Ha boş durmayıp dükkana Adidas nike mavi vs.. kaliteli bir bayi açarsanız da müthiş geliri olur.. Tabi bu 2 milyona göre belki de çok küçük bir iş ancak alternatif olarak sunmak istedim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: savas146

Bence gayrimenkul alıp kıraya verin.Biz hep öyle yaptik...cogu mallar zaten Parasını 20 yılda çıkarıyor 100 bin e aldığın daireyi aylık 400 den rahat kıraya verirsin aybaşı gelince alırsın sicak parani.malında orada durur..

Abicim gayrimenkulde yaklasik4milyon kaybettik sayilir. Dediginiz aynini lux siteler uzerinde uyguladik ama aldigimiz evlerin 8ayda 16tanesini kiraya verdik. Ben bunun adini zarar diyemiyorum sizce 8ayda 16evi kiraya verebilmemiz basari midir zarar mi ? Eger basari ise yine ayni sekilde devam edebiliriz.
  • Kardes istanbuldan biras daha küçük şehirlerde örn kayseri izmir vs. burger king mcdonalds kfc vs yerler açmaya çalış getirisi gayet iyi ..

veya istanbulda bir alışveriş merkezinde açarsanda iyi olur..

ayda 50bin falan kazanabilirsin minimum...
  • Bankaya at faiziyle sülalen geçinir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeDaLion_

quote:

Orijinalden alıntı: savas146

Bence gayrimenkul alıp kıraya verin.Biz hep öyle yaptik...cogu mallar zaten Parasını 20 yılda çıkarıyor 100 bin e aldığın daireyi aylık 400 den rahat kıraya verirsin aybaşı gelince alırsın sicak parani.malında orada durur..

Abicim gayrimenkulde yaklasik4milyon kaybettik sayilir. Dediginiz aynini lux siteler uzerinde uyguladik ama aldigimiz evlerin 8ayda 16tanesini kiraya verdik. Ben bunun adini zarar diyemiyorum sizce 8ayda 16evi kiraya verebilmemiz basari midir zarar mi ? Eger basari ise yine ayni sekilde devam edebiliriz.

biraz şansın ben gayrimenkul işinde hep kazandım 120 bin dolara aldığım dükkanın yanındaki aynı m2 sahip dükkan geçen yıl 850 bin e satıldı.Ben buna dükkanın değerlenmesi yanı kazanç derim.Yıllık kirası 25 bin.Sadece o benim bütün masraflarımı karşılıyor.Bizdede o kadar daire var dairelerin her biri max 1 ay boş kalıyor.Yaşadığınız il ilede alakası var tabi.Lüx daireyi herkes tutamaz.Yanlış yapmışsınız.Memur kesmin tutabileceği daireler alsaydınz

• Rent a car. Kazalı araçları alıp yaptırırsınız ardından kiraya verirsiniz 10 tane arabanız olsa günde her biri 50-70 lira getirse ayda her araçtan 1000-1500 gelir sağlanır. 10 araç 10.000 TL gelir olur. Masraflar vergiler derken 4000 TL si gitse ayda 6000 TL elde olur. Zaten bu dediğim 150000 TL sermaye ile kurulur en fazla. Geri para ilede bişeyler yaparsınız.
  • En karlı işleri yazıyorum sırasıyla. Arartman site yap-sat veya kirala, çok işlek bir kaç yerde restorant- kafe tarzı halihazırda çalışan yer olacak, oto kiralama işi, halk otobüsü satın alabilirsiniz, o fiyata alabileceğiniz hat aylık 30 bin tl felan bırakır
  • burger king kesinlikle iyi kazandırır aylık 100 bin civarı gelirin olur. franchising başlangıç bedeli 800bin dolar + kdv sanırım ayrıca kazandığın paranın (brüt para) %15'ini burger'a gidiyor. ama her türlü işlek bi yerde süper para kazanırsın
  • Bir kural vardır. Bilmediğin işe girersen, batarsın

Eğer 2 milyonunuz gelecekse, ve bildiğiniz bir iş yoksa, paranın büyük kısmını gayrimenkule yatırmak avantajlı gibi duruyor. Getirisi yüksek olmayacaktır ama zarar da etmezsiniz. Geçiminizi sağlamaya da fazlasıyla yeter.

Parayı belli oranlarda faiz, döviz ve altına da yatırmak olabilir. Değişik yatırım araçlarında paranızı tutarak değer kaybetmesini engellersiniz ve geçiminizi sağlarsınız. Eğer döviz-borsa'dan anlamıyorsanız, en az getirisi olan araçlardan biri olacaktır.

Tavsiyem ise 300-400 TL sini yapacağınız iş için, mekan satın almaya ve işe ufaktan başlamaya ayırın. Eğer işi öğrenip ilerletirseniz, gayrimenkullerinizi satıp işe yatırım yapabilirsiniz.
    İş bilmeden 2milyon TL bir işe yatıralacak para değil.
  • Bildiğim kadarıyla gayrimenkullerden vergi kesiliyordu ama dükkan tarzı yerlerden vergi kesilmiyordu.
    İşlek bir caddede dükkan alıp kiraya verebilecegini düşünüyorum bende..
    5 kişilik aileye en az 10,000 lira yeter diye düşünüyorum..
  • Hangi işte iyi iseniz onu yapın.Ailenizde ticaret le uğraşan felan yok mu?
    Gayrimenkul çok mantıklı değil.Geçenlerde bir ekonomist anlatıyordu da enflasyon vs derken gayrimenkul erir gider diyordu...
    Onun yalancısıyım.
  • Gayrimenkul iş değil bence hele kiracılarla uğraşmak büyük dert ben olsam arkadaşların dediği gibi iyi bir yere Burger King vs açmaya bakardım tabi araştırmak lazım iyice.
  • Banka , faiz en kolay yol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeDaLion_

Merhaba. Aileme ait bir tarihi eserin satılışı ile elimize 2milyon türk lirasına yakın para geçti bunun ile nasıl bir iş kurulabilir ?

Not: Kurulacak işin 5 kişilik bir ailenin yaşamı için gelir elde etmesi lazım.

benim elime bu kadar büyük bir para geçse gayrimenkul alır , kiraya verir , paşalar gibi yaşardım
  • Dolar al 0.01 artınca sat kafadan 20 bin tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marquen

Dolar al 0.01 artınca sat kafadan 20 bin tl

en berbat yorumdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wheatley

quote:

Orijinalden alıntı: Marquen

Dolar al 0.01 artınca sat kafadan 20 bin tl

en berbat yorumdu.

Daha iyi bir fikrin varsa paylaş bizimle Einstein.
  • En güzeli faize yatırman.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.