Şimdi Ara

26 yaşındayım , 2 yıllık sevgilim terketti , ne olur yardım edin. (5 yıl sonra gelen edit) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
373
Cevap
7
Favori
32.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ah kardeşlerim resmen duygularım aldatılmış gibi hissediyorum.. Neden bir insan en zor zamanında yanında olup , herşeyinizi verip , onu her zaman koruyup kolladiğinizda sizden vazgeçer Yediğim içtiğimden keyif alamıyorum resmen uyumak istiyorum sürekli. 26 yıllık hayatımda böyle olduğumu bilmem .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AloneAssassin

Ah kardeşlerim resmen duygularım aldatılmış gibi hissediyorum.. Neden bir insan en zor zamanında yanında olup , herşeyinizi verip , onu her zaman koruyup kolladiğinizda sizden vazgeçer Yediğim içtiğimden keyif alamıyorum resmen uyumak istiyorum sürekli. 26 yıllık hayatımda böyle olduğumu bilmem .

kadın milleti böyle. en azından yeni nesil böyle. iyileri tenzih ederim ama geneli bu kardeşim. en iyisi uzak durmak. ha illa ben evlenmek istiyorum diyorsan bişey diyemem. ama ben bir çok hezimet yaşamış olarak uzak duruyorum. kafam rahat. her şey de aşk meşk değil yani.
  • Benzer şeyleri ben de yaşadım kardeşim. Benimkisi de ailesini öne sürerek ilişkiyi bitirmek istediğini, olmayacağını söylemişti. 1 hafta sonra beni aldattığını öğrendim. Umarım sen aldatılmamışsındır da seninkisi ayrılmak için bahane bulmuş sadece. Boşver üzülmene bile değmez gencecik adamsın.
  • Sağol kardeşim desteğin için. Seninki daha zormuş tabi ama bende duygusal açıdan zayıf hissediyorum kendimi , elimden birşey gelmiyor neden bağlanmışım ki bu kadar

• quote:

Ah kardeşlerim resmen duygularım aldatılmış gibi hissediyorum.. Neden bir insan en zor zamanında yanında olup , herşeyinizi verip , onu her zaman koruyup kolladiğinizda sizden vazgeçer Yediğim içtiğimden keyif alamıyorum resmen uyumak istiyorum sürekli. 26 yıllık hayatımda böyle olduğumu bilmem .

Psikiyatriste git kardeş ayni yoldan biz de geçtik insanın iflahi kesiliyor bırak yemeği su bile içmek istemiyorsun. Rahat bi 5 kilo verirsin. Duygusal muzikler ve filmler izleme asla. İzlersen dinlesen seni girdap gibi içine çeker. Herkesi kendin gibi sandığın için böyle acı çekiyorsun ama işte herkes sen ben gibi değil özellikle kadın milleti çok farklı. 'İstisnalar baki kalkamak üzere' büyük kısmı hayata sadece maddi yönden bakıyor. Duyguları yok denebilecek kadar pragmatist, faydacı, çıkarcılar. Sen ağzınla kuş tutsan sana senin ona verdiğin değerin onda birini vermezler. Kolayca - rahatça silebilirler.

O yüzden kardeş, hayatını domine eden ferhat ile şirin - kerem ile aslı - polat ile elif - yusuf ile züleyha gibi erkeklerin yaptıkları fedakârlık karşısında hayatlarinin kadınina kavuştuklari masal ve halk hikâyelerini bir kenara bırakıp..

Şu an yaşamakta olduğumuz hayatın realitesine göre kendini konumlandırarak bir pozisyon alman şart.. Yani artık kimseye güvenmeyeceksin; ondan daha da fazla kadınlara güvenmeyeceksin.

Şimdi duygusalsın hâlâ bırakmas gitmez neden gitsin diyorsun kendine ama aradan biraz zaman geçecek. 7 8 ay kadar; içindeki bu his giderek nefrete, kine dönüşecek..

Sen şu an kartalın paslanan, pörsüyen gagasını bir dagbaşina çekilip taşlara vura vura düşürmesi aşamsındasın. Sikma caninı. Erkeklerin yüzde 80 i bu yoldan geçiyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

quote:

Psikiyatriste git kardeş ayni yoldan biz de geçtik insanın iflahi kesiliyor bırak yemeği su bile içmek istemiyorsun. Rahat bi 5 kilo verirsin. Duygusal muzikler ve filmler izleme asla. İzlersen dinlesen seni girdap gibi içine çeker. Herkesi kendin gibi sandığın için böyle acı çekiyorsun ama işte herkes sen ben gibi değil özellikle kadın milleti çok farklı. 'İstisnalar baki kalkamak üzere' büyük kısmı hayata sadece maddi yönden bakıyor. Duyguları yok denebilecek kadar pragmatist, faydacı, çıkarcılar. Sen ağzınla kuş tutsan sana senin ona verdiğin değerin onda birini vermezler. Kolayca - rahatça silebilirler.

O yüzden kardeş, hayatını domine eden ferhat ile şirin - kerem ile aslı - polat ile elif - yusuf ile züleyha gibi erkeklerin yaptıkları fedakârlık karşısında hayatlarinin kadınina kavuştuklari masal ve halk hikâyelerini bir kenara bırakıp..

Şu an yaşamakta olduğumuz hayatın realitesine göre kendini konumlandırarak bir pozisyon alman şart.. Yani artık kimseye güvenmeyeceksin; ondan daha da fazla kadınlara güvenmeyeceksin.

Şimdi duygusalsın hâlâ bırakmas gitmez neden gitsin diyorsun kendine ama aradan biraz zaman geçecek. 7 8 ay kadar; içindeki bu his giderek nefrete, kine dönüşecek..

Sen şu an kartalın paslanan, pörsüyen gagasını bir dagbaşina çekilip taşlara vura vura düşürmesi aşamsındasın. Sikma caninı. Erkeklerin yüzde 80 i bu yoldan geçiyor..

Sağol kardeşim benim tavsiyelerin için. Psikaytriste gideceğim galiba yoksa destek almadan yenemeyeceğim hiç iç sesleri. Onun eline başka bir erkek elini değeceğini düşünmek ölümden beter. 2 kilo verdim bile , işlerime odaklanamıyorum. Hayatım altüst oldu.

• AloneAssassin kullanıcısına yanıt
    Galibası mı kalmış hocam hemen bugün git hatta paraya kiy sagligin için özel bir psikiyatriste git devlette yeterince ilgilenemeyebilirler. İlac verir; çekinmeden tereddüt etmeden kullan.. basa gelen cekilir. Hayallerinizi yikanlae utansin ne diyim.

• Bence o kızı şimdiye kadar yavaş yavaş aklını çelen birisi vardı(kız wp grupları 17 yaşında da aynıdır 25 yaşında da). Babası da konuşunca kesin kararını verdi. Sen onla beraber vakit geçirdikçe onu kendi isteğin gibi görmüşsün. Yani senin onu sevdiğin gibi onunda sürekli seni sevdiğini. İnsan sevdiğini istediği gibi görürmüş ya o sebepten.

Şöyle bir gerçek var. Kadınların düşünce yapısı ile erkeklerin düşünce yapısı farklıdır. İkisi de farklı şeyler ister. Mesela sen evlilik, çocuk, sabit, huzurlu ve arada sürprizler olan hayat isterken, kadınlar değişikliği daha çok benimser. Sen ona 2 yılda bağlandın ama o sana bağlanmamış demek ki. Fazla değer vermişsin anlayacağın. Bağlanmak her ilişki de kötü sonuçlar doğurur zaten. Biraz mantıklı düşün. O olmadan yaşayamamak saçma değil mi? Sen doğarken hayat sana eş garantilemiyor sonuçta. Öncelikle filmlerdeki aşk hikayeleri ve kitaplardaki aşk hikayelerini(ferhat ile şirin vs vs) unutun. Elbet her insan sevgi, şefkat ister. Ama senin hayatta önceliğin yaptığın işlerden zevk almak ve düşünce yapını, bakış açını, algını geliştirmektir. Sen 2 yılda kafanda evcilik oynamışsın sadece.

• Requizm kullanıcısına yanıt
    Çok sert konuştun be birader. İnsan kendi sevgisine güvenebilir tükenmez olduğuna , ama ben onun sevgisine da güvendim. Çünkü seni seviyorum derdik hep bazen ilk o bazen ilk ben , hatta geçtiğimiz cumartesi İstanbul'a gidicektim gece kalabilirim dedim istemedi , dön dön dedi kıskandığından. Ama pazar herşey farklıydı sabah sanki farklı biri uyanmıştı onun bedeninde. İster istemez böyle bir durumda kim şok geçirmez ? Kim atlatabilir kolay kolay ? Nasıl olur da dün gece benim olan ertesi gece kayıverir avuçlarımdan ? Biliyorum zaman hafifleticek yaralarımı ama şu an oluk oluk kanıyor düşüncelerim , hislerim. Belki fevri yaptı bu hareketi , anlayacak hatasını ama ben en kötüsüne hazırlamalıyım kendimi. Fiziksel olarak o kadar kuvvetli ve fitim ki dışarıdan bakanın gözü korkar ama içimde sanki hüngür hüngür ağlayan kız çocuğu var.
    Sebebi tam olarak anladığından emin msn?

"Yemedim yedirdim,içmedim içirdim,her türlü fedakarlığı yaptım" dediğin bir kız,bu kadar basit bir sebep yüzünden,senden herşeyini koparması çok mantıksız geldi bana.

Peki

En son arabada konuşurken,ağlamadı mı,üzülmedi mi? Karakterli kız,vicdanlıdır,vefalıdır,sevdiği erkeği kırdığında,yangın yeri gibi olur.Son görüşmedeki beden dilini paylaşırsan daha isabetli yorumlar gelecektir.

• quote:

Çok sert konuştun be birader. İnsan kendi sevgisine güvenebilir tükenmez olduğuna , ama ben onun sevgisine da güvendim. Çünkü seni seviyorum derdik hep bazen ilk o bazen ilk ben , hatta geçtiğimiz cumartesi İstanbul'a gidicektim gece kalabilirim dedim istemedi , dön dön dedi kıskandığından. Ama pazar herşey farklıydı sabah sanki farklı biri uyanmıştı onun bedeninde. İster istemez böyle bir durumda kim şok geçirmez ? Kim atlatabilir kolay kolay ? Nasıl olur da dün gece benim olan ertesi gece kayıverir avuçlarımdan ? Biliyorum zaman hafifleticek yaralarımı ama şu an oluk oluk kanıyor düşüncelerim , hislerim. Belki fevri yaptı bu hareketi , anlayacak hatasını ama ben en kötüsüne hazırlamalıyım kendimi. Fiziksel olarak o kadar kuvvetli ve fitim ki dışarıdan bakanın gözü korkar ama içimde sanki hüngür hüngür ağlayan kız çocuğu var.

Seni aniden ve böyle basit sebepten bıraktığına göre ya karakterinde bir şey vardır ya da hafızası silinmiştir. Sadece şu soruya odaklan:

2 yıl boyunca deliler gibi birbirinizi sevdiğiniz kız seni neden aniden ve basit bir sebepten bıraktı?

Bu yorumları sadece yazdıklarına göre yapıyorum bu arada. Daha detaylı anlatırsan daha net yorumlar yapılabilir.

not:18 yaşındayım bende..

• Caferhan kullanıcısına yanıt
    Ufakta olsa bir kavga edeceğimiz belliydi ama gönlünü alırım diyordum sorun ne ise. Gelme dedi bana çıkamam dışarıya dedi ama geliyorum dedim hışımla. Çıktı evden sert bir ifadeyle yürüyerek araca bindi. Anlatmaya başladı güvenini sarsıldığını ve artık ailesiyle savaşamadığını .1-2 kere gözlerimin içine baktı derinden hissettim ama kendinden de emin gibiydi ne söylediysem karşılığında birşeyler söyledi ve elini tutmaya çalıştım ama elini çekti bitirmemizin en doğrusu olacağını belirterek arabadan indi. 10 saniye boyunca boşluğa düştüm dondum resmen. Arabayı öyle bir gazladımki resmen duman oldu arkası ama tam onun yanından geçtiğim sırada bana baktığını gördüm. Ellerim ayaklarım boşaldı eve zor attım kendimi. 1 saat içerisinde de heryerden silerek engelledi beni. Engelleme kısmı celladın son darbesi gibiydi sanki nefes alırken boğulmuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AloneAssassin -- 30 Mart 2017; 17:42:49 >
    Yarana tuz basmış gibi olacak ama bu kız seni sevdeydi,böyle bir sebepten ötürü bırakmazdı.Eğer seviyorsa en kısa zamanda döner.

İnşallah da en kısa zamanda hatasını anlar sana gelir.

Şu kandil akşamı sana böle bir dua etmiş olalım.

• Caferhan kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun kardeşim. Arkadaşlar hepinizden de dua bekliyorum kandilin yüzü suyu hürmetine. Zaten sizlerle dertleşmesem daha kötü olurdum. 10 yıldır bu forumdayım ilk kez bu kadar bana faydası oldu. Allah hepinizden razı olsun.

• Ben biraz daha genelden farkli dusunuyorum bu konuda. Yanlis sekilde etkilemek istemiyorum ancak kizin gercekten kendi fikri ve istegiyle mi bitirdigi yoksa aile zoruyla mi oldugu belli degil (ki daha cok aile zoru ile olmus gibi duruyor savasamiyorum demesine bakarsak). Daha once konustugumuz seyleri degerlendirdin mi, ailesi veya arkadaslarindan biri ile gorusup ogrenmek konusudna ne dusunuyorsun? Sevmisse zaten doner laflari bana cok klise geliyor, binbir turlu kiz var genellemek cok yanlis. Eger gercekten seviyorsan, hayatini beraber gecirmek istedigin bir insansa neler yapabilecegini tekrar dusun bence.

Ulkemizde kizlarin ailelerine bagliligi bize gore cok daha fazla. Babasi onay vermese deli oldugu sevgilisini silecek nitelikte birkac yakin arkadasim var. Bu konuda bizden daha gucluler, ya da biz salak asiklariz bilemiyorum.

Daha once de soyledigim gibi, tamamen yanlis bir acidan yaklasiyor da olabilirim. Belki zamanla dayanamayip geri de doner bilemiyorum, sadece genellemelerin yanlisligini vurgulamak istedim.

• cause_of_death C kullanıcısına yanıt
    Az biraz soğusun kuzeniyle konuşucam kardeşim eğer geri dönmezse bana. Ailesini çok önemsiyor biliyorum ama en azından bir hafta çabalayıp vazgeçer mi ? En olumsuzu düşünüyorum ama genellemeler yanlış bu genelleme gibi. Kız bir arkadaşıma sordum seni heryerden silmesi bidaha görüşmek veya barışmak istemiyor ondan dedi. Çoktan kafasinda bitirmiştir dedi.

• metin ol kardeşim, sakın takip etme, 1 ay sonra başka biriyle görürsen daha fena düşersin, en temizi unutmaya çalış.
  • Hocam durumunuza çok üzüldüm. Ama olan olmuş ve giden gitmiş artık. Sizin yapacağınız tek şey akışına bırakmak. Biliyorum şuan çok üzülüyorsun, yüreğin kor gibi yanıyor ama bunu bastırman gerek. Bu duruma alışman gerek. Bi süre yazma kıza, bakma profillerine. Aklına gelmemesi için başka kızlarla takılabilirsin ( ki işe yarar ). Vakit geçirmeye bak. Yeni uğraşlar bul kendine. 1-2 hafta bu acıyla yaşarsın sonra acısı diner, zamanla.

Allah yardımcınız olsun. Çok zor bi durum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Melbourne Bounce kullanıcısına yanıt
    Hem de ne yanıyor kardeşim. Resmen yok sayıldım , hayatımın 2 senesini aldı. Sokakta millet bakakalsa çok güzel bir kıza , kafami bile cevirmezdim sevdicegime ayıp ederim diye. İnsan bu kadar kalpsiz mi olur , sanki harddiskten dosya siler gibi hiç yaşanmamış gibi yok mu edilir? Her gece daha da artıyor içimdeki kor alev. Tüm iyi duygularimi kül ediyor

• Yemedim yedirdim

Giymedim giydirdim

Bir kötü söz söylemedim...

Sorunun içinde cevabı vermişsin dostum.

Geçmiş olsun.

Kurtulduğuna dua et.

Kadınlar maymun gibidir bir dalı tutmadan diğer dalı bırakmazlar. Demiş Hıncal Uluç abimiz.

Zaten seni sevmemiş bir kadın defolup gitmiş.

Hayata yeniden merhaba de.

Dibe vurmak güzeldir..

Yoksa bu kadın bir ömrünü yiyecekti.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.