Şimdi Ara

2500 TL Amd Sistem Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Monitör , Harddisk , Ram hariç sistem tavsiyesi istiyorum.

Kullanım Amacı : Photoshop ve Oyun

şimdiden teşekkür eder , iyi günler dilerim.

• Mobildeyim link vererek atamiyorum.

İ5 4670k
    Msi z87 g45 gaming
    Asus gtx 770 directcu ii
    Corsair 300r 600w 80+ veya xigmatek tauro 700w gibi bir sey vardi( zevkinize gore secersiniz kasayi ben 300r tercih ederdim)

Eger butce artarsa ssd alirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrys3535 -- 15 Ekim 2013; 12:45:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demirium07

Herkese Selamlar,

İşlemci: AMD FX X8 8350

Anakart: MSI 990FXA-GD65

Ekran Kartı: Sapphire HD 7970 O.C. 3 GB 384 Bit DX 11.1

DVD: ASUS DRW-24B5ST 24X DL SATA Siyah (Kutusuz)

İşlemci Soğutucu: Cooler Master Hyper 212X

SSD: Samsung 120 GB 840 EVO SATA 3.0 (540 MB O. / 410 MB Y.)

Kasa+PSU: Xigmatek Assassin Bl. Ed. Tauro 80+ 700 Watt MidT ATX

TOPLAM: 2430 lira %25 indirimli fiyatlarla..Vatan'dan toplandı.. bu sistem hep photoshop, hem de oyunlarda seni memnun edecektir..

• quote:

Herkese Selamlar,

özellikle mi kazık yemek istiyorum diyorsun ? 2500 tl ve amd ? amd işlemciler KA - Lİ - TE - SİZ - DİR !! yeter artık imzama profilime avatarıma heryere 2500k - 8350 karşılaştırmasını koyacağım. amd intelden 2 sene geriden geliyor. çünkü aldığı puanlar eşit. hala amd diyorsunuz ya nasıl bir kafanız var hemen ucuza çok süper harika birşey almaya çalışıyorsunuz . böyle birşey ne zaman mümkün oldu ? al daha dün mahalledeki arkadaş 3.senesi amd işlemci iyide bir işlemci sizin gözünüzde adam donuyor sıcaklıklar çok artıyor sistem sapıtmaya başladı felan yazmış yazık verilen paraya. iyide bir sistem almıştı.

MSI
    Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
    407 TL

INTEL
    Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
    586 TL

SEAGATE
    3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    158 TL

CORSAIR
    CARBIDE SERİSİ 300R 80PLUS 600W MidT ATX SİYAH KASA
    333 TL

ASUS
    GTX770 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı
    1150 TL

TOPLAM : 2635 TL

Hepsi alanında lider kaliteli en iyi parçalar.

bjk__murat

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Herkese Selamlar,

özellikle mi kazık yemek istiyorum diyorsun ? 2500 tl ve amd ? amd işlemciler KA - Lİ - TE - SİZ - DİR !! yeter artık imzama profilime avatarıma heryere 2500k - 8350 karşılaştırmasını koyacağım. amd intelden 2 sene geriden geliyor. çünkü aldığı puanlar eşit. hala amd diyorsunuz ya nasıl bir kafanız var hemen ucuza çok süper harika birşey almaya çalışıyorsunuz . böyle birşey ne zaman mümkün oldu ? al daha dün mahalledeki arkadaş 3.senesi amd işlemci iyide bir işlemci sizin gözünüzde adam donuyor sıcaklıklar çok artıyor sistem sapıtmaya başladı felan yazmış yazık verilen paraya. iyide bir sistem almıştı.

MSI
    407 TL

INTEL
    586 TL

SEAGATE
    158 TL

CORSAIR
    333 TL

ASUS
    1150 TL

bjk__murat

Merhabalar ,

Öncelikle tavsiyeniz için teşekkür ederim .
    Overclock'a ihtiyacım olduğu için AMD ' yi tercih etmek istiyorum . Ayrıca konuda belirttiğim gibi harddisk harici bir tavsiye istedim.Harddiskim mevcut.Birde belki bilginiz vardır Metin2 isimli oyunda server sahibiyim.Oyuna kendi bilgisayarımdan bayağa bir user atıp oyunda pazarlar kurup ticaret sistemini de canlandıracağım.Bu işten para kazandığım için bu sistemi kuruyorum hocam.İşlemciye para yüklemekten ziyade Ekran kartına ve yan bileşenlere yüklenip çoklu client açma performansı benim için önde.FX8350 & M5A97 R.2.0 'a yönelip bu amacıma daha çok uyar gibime geliyor.BF3 vs oyunları oynamayacağım.Server işleri vb önemli benim için hocam.

• quote:

Merhabalar ,

Overclock'a ihtiyacım olduğu için AMD ' yi tercih etmek istiyorum . Ayrıca konuda belirttiğim gibi harddisk harici bir tavsiye istedim.Harddiskim mevcut.Birde belki bilginiz vardır Metin2 isimli oyunda server sahibiyim.Oyuna kendi bilgisayarımdan bayağa bir user atıp oyunda pazarlar kurup ticaret sistemini de canlandıracağım.Bu işten para kazandığım için bu sistemi kuruyorum hocam.İşlemciye para yüklemekten ziyade Ekran kartına ve yan bileşenlere yüklenip çoklu client açma performansı benim için önde.FX8350 & M5A97 R.2.0 'a yönelip bu amacıma daha çok uyar gibime geliyor.BF3 vs oyunları oynamayacağım.Server işleri vb önemli benim için hocam.

ya kardeşim sen ne diyorsun amd de oc yapacakmış kaliteli soğutucu alsan bile oc si sorunlu sıkıntılı seni yarı yolda bırakabilecek işlemci amddir.

intel alırsın taş gibi arkana bakmassın acaba tıkandımı yavaşladımı oc yapsam çokmu ısınır derdin olmayacak . al cooler master212x i yap oc ni tek sıkıntı çıkarsa gel sana işlemcimi vereyim. serverım var diyorsun adı üstünde işini şansa bırakamassın en iyisini en güvenilirini almak zorundasın. anakartınıda özel önerdim ısınmaz hep soğuk kalır OC yapmak mı istedin tek tuşuna basarsın 4.2 ye otomatik OC edersin. sen benim referanslarıma bak istersen imzamdan boş şey önermem ben.

ekran kartına gelelim 770 koyduk daha ne yatıracaksın üstüne 780 var birtek ? o da 2200 tl ? komik olmayın herkesin ustalık alanı var senin ustalık alanın server açıp oyun oynamaksa bizimde bu. söylediklerimi 10 kişiye daha sordur ona göre istedğini yap ben diyeceğimi dedim. al daha dün mahalledeki arkadaş 3.senesine girecek olan amd işlemci iyide bir işlemci sizin gözünüzde adam donuyor sıcaklıklar çok artıyor sistem sapıtmaya başladı felan yazmış yazık verilen paraya. iyide bir sistem almıştı. git bir bilgisayarcıya 2.el parça sor 10 işlemcinin 9 u amd 1 i inteldir. niye sence ? herkes bir heves çok ucuza harika işlemci(!) alıyor sonra anlıyor dandik olduğunu elden çıkarmaya bakıyor ama çıkaramıyor ki sıfırı bile ucuz 2.eli ölü direk. daha ne yazıyım bende 2500k var 8350 yle aynı puanı aldığını söyleyim mi ? 2 sene önce çıktı 2500k.

• quote:

quote:

Merhabalar ,

ya kardeşim sen ne diyorsun amd de oc yapacakmış kaliteli soğutucu alsan bile oc si sorunlu sıkıntılı seni yarı yolda bırakabilecek işlemci amddir.

intel alırsın taş gibi arkana bakmassın acaba tıkandımı yavaşladımı oc yapsam çokmu ısınır derdin olmayacak . al cooler master212x i yap oc ni tek sıkıntı çıkarsa gel sana işlemcimi vereyim. serverım var diyorsun adı üstünde işini şansa bırakamassın en iyisini en güvenilirini almak zorundasın. anakartınıda özel önerdim ısınmaz hep soğuk kalır OC yapmak mı istedin tek tuşuna basarsın 4.2 ye otomatik OC edersin. sen benim referanslarıma bak istersen imzamdan boş şey önermem ben.

ekran kartına gelelim 770 koyduk daha ne yatıracaksın üstüne 780 var birtek ? o da 2200 tl ? komik olmayın herkesin ustalık alanı var senin ustalık alanın server açıp oyun oynamaksa bizimde bu. söylediklerimi 10 kişiye daha sordur ona göre istedğini yap ben diyeceğimi dedim. al daha dün mahalledeki arkadaş 3.senesine girecek olan amd işlemci iyide bir işlemci sizin gözünüzde adam donuyor sıcaklıklar çok artıyor sistem sapıtmaya başladı felan yazmış yazık verilen paraya. iyide bir sistem almıştı. git bir bilgisayarcıya 2.el parça sor 10 işlemcinin 9 u amd 1 i inteldir. niye sence ? herkes bir heves çok ucuza harika işlemci(!) alıyor sonra anlıyor dandik olduğunu elden çıkarmaya bakıyor ama çıkaramıyor ki sıfırı bile ucuz 2.eli ölü direk. daha ne yazıyım bende 2500k var 8350 yle aynı puanı aldığını söyleyim mi ? 2 sene önce çıktı 2500k.

Tamamdır söyledikleriniz mantıklı . Tavsiye ettiklerinizi sistemime dahil edeceğim .

Teşekkür ederim.

• quote:

Tamamdır söyledikleriniz mantıklı . Tavsiye ettiklerinizi sistemime dahil edeceğim .

Teşekkür ederim.

ha iyi akıllı adammışsın anlamışsın bazıları hala diretiyor 3 ay sonra gelip buraya ağlıyor keşke seni dinleseydim diye.

harici olarakta WD 1TB al vatanda 169 tl

sistemi aldıktan sonra gel buraya görüşlerini yaz beklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 15 Ekim 2013; 13:32:48 >
  • Dövseydin hacı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2500tl bütçen varsa tabiki de intel seçmelisin amd bütçesi düşük olanlara ilaçtır sana değil

Sistem

ASUS HD7970 DIRECTCU II TOP GDDR5 3GB 384BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI - 1.042 TL

COOLER MASTER RC-K350 600W MIDT ATX PENCERELİ SİYAH KASA - 247 TL

MSI Z87-G55 INTEL Z87 SOKET 1150 DDR3 3000MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 ANAKART - 368 TL

INTEL CORE I7 4820K SOKET 2011 3.7GHZ 10MB ÖNBELLEK İŞLEMCI - 781 TL

TOPLAM : 2.438 TL %25 Vatan

Bu arada monitör harddisk ram hariç demişsin ben ona göre topladım
    ayrıca ram'in kaç gb bilmiyorum ama örnek 8 gb'sa yukarıdaki sistemle bf 3 filan diğer oyunları oynamıcam diyosun ama bu sistemle onlarıda ultra da çok iyi fpslerde oynarsın
  • gtx770 kullanıyorum tavsiye ederim

arkadaşın dediği gibi 770 in üstü 780 veya titan ki onlarda 2-3 binlik kartlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veziri_Azam

2500tl bütçen varsa tabiki de intel seçmelisin amd bütçesi düşük olanlara ilaçtır sana değil

Sistem

ASUS HD7970 DIRECTCU II TOP GDDR5 3GB 384BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI - 1.042 TL

COOLER MASTER RC-K350 600W MIDT ATX PENCERELİ SİYAH KASA - 247 TL

MSI Z87-G55 INTEL Z87 SOKET 1150 DDR3 3000MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 ANAKART - 368 TL

INTEL CORE I7 4820K SOKET 2011 3.7GHZ 10MB ÖNBELLEK İŞLEMCI - 781 TL

TOPLAM : 2.438 TL %25 Vatan

Bu arada monitör harddisk ram hariç demişsin ben ona göre topladım
    ayrıca ram'in kaç gb bilmiyorum ama örnek 8 gb'sa yukarıdaki sistemle bf 3 filan diğer oyunları oynamıcam diyosun ama bu sistemle onlarıda ultra da çok iyi fpslerde oynarsın

Hocam 2011 soket işlemci , 1150 soket anakart önermişsiniz.

• quote:

quote:

Herkese Selamlar,

MSI
    407 TL

INTEL
    586 TL

SEAGATE
    158 TL

CORSAIR
    333 TL

ASUS
    1150 TL

bjk__murat

+9999999999999999999999999999999999999

Amd aldıgım güne lanet olsun yaw.FX 8150 Kullanıyorum i3 3220 ile eşit işlemci.8 Çekirdek olması seni aldatmasın.

Hyper 212 evo ile 28 derece oda sıcaklıgında 4.2 ghz kasada 2 fan işlemci 70 dereceyi gördü.AMD ye o.c için en az bi noctuha nh-d14 gerekir.

AMD Alma diyorum.Benden bukadar.ustanın önerdiği sistem süper.

• MSI Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart 407 TL

INTEL Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci 586 TL

SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk 158 TL

XIGMATEK ASSASIN BLACK EDITION TAURO 80PLUS 700W MIDT ATX PENCERELİ SİYAH KASA 354 TL

ASUS GTX770 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı 1150 TL

Toplamda 2656 TL tutuyor. 2.5 milyara AMD alınmaz güzel kardeşim

• Kendinizi antiamd ciliğe çok kaptırmışsınız
    Sonunuz hayırlı değil. 3 yıl önce sistem aldı şöyle böyle demişsin. Benim sınıf arkadaşım 4 yıldır phenom kullanıyor bişey yok. Bazen okur öyle olaylar
    Amd aldığım güne lanet olsun demişsiniz. Size amd satana lanet olsun. Biz de kabul ediyoz tek cekirdek performansinda intel i3 bile aynı 8350 ile. Sana soru suana kadar çıkmış oyunların kaç tanrsi sekiz çekirdek kullandı? Iki elin parmaklarını gecmez!
    Sekiz cekirdekli oyunları kiyasladinmi bakalim?
    Sekiz cekirdek kullanmayan oyunda i5 4670k alsin 70 ben alayım 65 zoruna mı gider. 50den sonraki fps leri al uygun biryerlerine monte et. Sekiz cekirdek oyun kıyaslanması nu intel fanboyu bi arkadaş verdi. 58 fps 4820. 50 8350. İ7 ama o 800 lira fark var. 4770k 55. 4670k 50. Eee fark nerede?
    Yeter artık isyan bayrağını actirdiniz. Programcılık ta intel daha iyi derseniz daha fp derseniz yüzünüze tukururum.

NOT:İ7 4xxx serisi ve 3xxx serisi amd den iyidir. Ama hicbir i5 amd fx 8350 ve 8320 den iyi değildir tam kullanımda nokta
    Bu sadece intel fanboylarinin kendilerini avutma stratejisidir
    Gelin buraya hodrimeydan
    Hiç kimsenin aldığı sisteme hakaret etmr lüksünüz yok

• Oc performans düşük demişsiniz. 407 liralık anakarta bende 310 liralık anakart öneririm bide 212x aldiririm. Sonra görüşürüz

• ismaillol İ kullanıcısına yanıt
    Amd'de ısınma sorunu varmış, oc'de patlarmış. Bilmem ne markadan aşağısı kurtarmazmış.

PA-LAV-RA.

insaf fx4100'ü 3.6'dan 4.4'e çektim. STOK FANLA LA STOK FANLA. Gördüğü max değer 56derece.

Neyin inadıdır bu? 2500'den yukarısı AMD olmazmış. Kaçınız işlemciyi stres testi haricinde % 100 kullanıyor? Face mi, dh mi, twitter mı kasıyor o kadar?

6 ayda 30 küsür binlik pc alımı yaptım şirketime. Son özel istek haricinde alayı AMD.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kedi bedri -- 16 Ekim 2013; 16:41:31 >
  • ismaillol İ kullanıcısına yanıt
    +1
  • quote:

quote:

Herkese Selamlar,

MSI
    407 TL

INTEL
    586 TL

SEAGATE
    158 TL

CORSAIR
    333 TL

ASUS
    1150 TL

bjk__murat

Kopyala yapıştırdan bıkmadın mı ? Önerdiğin parçaların firmalarından para mı alıyorsun adamlar 2000 lik sistem desede aynı şeyi yazıyorsun 5000 lik drsede sendeki bu intel sevgisi nedir ? Amd dandik diyorsun da önerdiğin 4670 in termal macun sorunundanda söz et ısınma sorunundanda söz et ? Ama insanları en iyi sistem diye saçma şeyler öneriyorsun daha öncede 850 tl etmeyecek 760 öneriyordun ki aynı performansı daha ucuza verecek kartlar vardı . Bir arada 7870 xt takıntı vardı ki sorunlu bir gpu du arkadaş araştırırsa görür. Demek istediğim şartlanmışsın birşeye onu öneriyorsun işin komiği hiçte kullanmadığın parçalar.

@demircibu gibi ekran kartlarını denesen elinin altında geçse o kartlar anlarımda internetten testlere bakıp yazıyosun insanlara öneriyorsun. Ayrıca arkadaş amd istiyor sen hala intel öneriyorsun.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.