Şimdi Ara

2400mhz ram 2133 olarak görünüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BIOS'ta otomatikteydi ve manuel olarak 2400e ayarladım orada bu değeri gösteriyor fakat BF1 de 2000mhz, görev yöneticisi ve cpuid'de 2133mhz görünüyor. Asus Prime B350M-A anakartta Team T-Force Vulcan 8gb 2400mhz TM4TVUL240081RD kullanıyorum. Anakartın uyumlu bellek listesinde bu model de yazmıyor acaba ondan mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bios tan 2400 ayarladınız ise muhtemelen anakart a bios güncellemesi gerekiyordur. Çünkü kullandıgınız programlar tam ölçemiyor. Cpu z ile bir resim yükleyebilirsen iyi olur. Bence kafaya takma bir aya bios updateyi çıkarırlar.
  • steampowereduser S kullanıcısına yanıt
    BIOS sürümü 0405 görünüyor

ASUS sitesinde de son sürüm 0604

• quote:

Orijinalden alıntı: Ron Jeremy

BIOS sürümü 0405 görünüyor

ASUS sitesinde de son sürüm 0604

Haha olayı çözmüşsün bravo. bak 0514 nolu bios ta ne diyor. bellek uyumluluğu arttırıldı. tabii üstüne 0604 nolu bios çıkmış. son çıkana güncelle düzelecektir inşallah.

Dosyayı indirdim de nasıl kurulacak bu?
  • quote:

Dosyayı indirdim de nasıl kurulacak bu?

Sen son bios dosyasını indir, muhtemelen zip li dosya.

> birtane flash disk i fat 32 formatla
    > zip li dosyayı flash aç
    > sonra bios a girip bios update seçenegini seç
    > flashdisk teki dosyayı seç > yükleyecektir.

veya anakart cd sinde bios yükleme programı var. kur ve update de. internetten kendisi indirmesi lazım indirmezse sen indir.
    Tamamdır yüklendi. Şu an görev yöneticisinde de 2400 MHz yazıyor.

Bu da Aida64 görünümü. Burada da 2133 görünüyor fakat XMP olarak 2400 gösteriyor.

• quote:

Tamamdır yüklendi. Şu an görev yöneticisinde de 2400 MHz yazıyor.

Bu da Aida64 görünümü. Burada da 2133 görünüyor fakat XMP olarak 2400 gösteriyor.

tamamdır olmuş. düzgün çalışıyor. güle güle kullan.

Olmamış, orada XMP yazan değerler sadece XMP açarsan neyde çalışacağını gösteriyor.

Şu an remlerin 2133mhzde çalışıyor.

Ayrıca rem hızına buradan bakma kafan karışır, cpu-z > memory > dram frequancy'den bakacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 22 Mayıs 2017; 1:34:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Olmamış, orada XMP yazan değerler sadece XMP açarsan neyde çalışacağını gösteriyor.

Şu an remlerin 2133mhzde çalışıyor.

Ayrıca rem hızına buradan bakma kafan karışır, cpu-z > memory > dram frequancy'den bakacaksın.

https://www.youtube.com/watch?v=I53XhBOU_E4

hocam yukarıdaki video da var. profili aktif yapıyor. Yine arkadaş kontrol edebilir. Bana açık gibi geldi.

• No Way Out kullanıcısına yanıt

Bu şekil görünüyor. Az evvel de BIOS'tan tekrar baktım 2400MHz yazıyor. İngilizcem iyi olmadığından yazanları pek anlamadım da sitesinden bir de siz bakıverin.
    http://www.teamgroupinc.com/en/product/T-Force%20Gaming/Gaming%20Memory%20Modules/DDR4%20MEMORY%20MODULES/Vulcan%20DDR4

• Tamam mhz doğru 2400mhz'de çalışıyor.

Fakat gecikme değerleri yanlış. Eğer attığın linkde ki remi kullanıyorsan, gecikme değerleri bunlar olmalıydı.

CL14-16-16-31
    CL15-17-17-35

2400mhz için CL 18 çok çok fazla, ben 3333mhz remi CL16'da kullanıyorum ki 3444mhz CL16 kullananlar bile mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 22 Mayıs 2017; 21:4:22 >
    Ne yapmam lazım peki?

Şunu da ekleyeyim belki bir yararı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konuya dahil olmayan adam -- 22 Mayıs 2017; 22:31:19 >
  • Oradada benim yazdığımın aynısı yazıyor zaten.

14 16 16 31 Senin reminin olması gereken 2400mhz değeleri.

Eğer XMP bunları girmiyorsa kendin manuel girmek zorundasın.

Intel sistemin olsaydı xmp açınca direk bunları uygulayacaktı, senin manuel girmene gerek yoktu. Ryzenlerin tam olarak remlerle ilgili sıkıntısı bu olay.

Eğer 2400mhz cl18 de kullanırsan rem performansı elde edemezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 22 Mayıs 2017; 22:38:12 >
    BIOS'ta D.O.C.P. adlı kısım var merak edip tıklayınca Profil 1 seçeneği çıktı ve 14-16-16-31-1.20V değerleri yazıyordu. Kaydedip sistemi başlattım şu an CL14 frekansında.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.