Şimdi Ara

24 yıllık daire içi tamamen nasıl yenilenebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daire sobalı arkadaşlar çok iyi bir muhitte olduğu için içini 0 hale getirmek istiyoruz. Parkeler pencereler dolaplar kapılar doğal gaz hepsi aşağı yukarı kaç lira tutar. En güzelini nasıl planlar hallederim. Ne önerirsiniz ev 2+1 100 m2.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• MERHABA HOCAM, EV İÇİN YAPACAĞINIZ MASRAF KALİTEYE GÖRE DEĞİŞİR, İHTİYACA BİNAEN AKŞAM Bİ ARAŞTIRMA YAPTIM. EV YENİLEME KONUSUNDAKİ YAZIMI İNCELEYEREK TAKILDIĞINIZ KONULARI BELİRTİRSENİZ SEVİNİRİM. HAYIRLI GÜNLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi decobaz -- 16 Ağustos 2016; 14:22:48 >
  • decobaz kullanıcısına yanıt
    Hocam ellerinize sağlık mükemmel bi yazı olmuş. Benim hesapladigim fiyat ile birebir örtüştü açıkçası. Sizce bu isi malzeme alıp ustalara mi bırakmalı yoksa anahtar teslim tadilat firmalarına mi vermeli ben birinciden yanayım

• Bu konuda sizin tutumunuz etkili hocam. Eğer istediğiniz belirlediğiniz bir konsept varsa uzman birinin eşliğinde malzeme alarak zevkinize göre yaptirirsinuz. Malzeme kalitesi birebir inceleyerek secersiniz. Anahtar teslimlerinde ipin ucu elinizden kaçabilir. Evin bi başlangıcı bi bitişini görürsünüz. İkincisi biraz sorumluluktan kurtarır. Birincisi yorsa da is kontrolünüz altında olur

Peki hocam uzman biri derken? iyi.malzemeyi seçmede sıkıntı.yok ama konsept için bir mimar ile mi konuşmalıyız. Biz bu isi kendi başımıza yaparız ama odalarımız düz odalar olur biraz da evim sahenedekilere benzesin istiyoruz

• İç mimarlık bişey istiyorsanız sanırım maliyet biraz artabilir. Uzman derken malzeme kalitesinden anlayan, bu tarz inşaat işlerini bilen birine danışarak hareket etmeniz sizin için faydalı olabilir.

Anladım.çok teşekkürler :)

• Rica ederim hocam ne demek, yardımcı olabildiysem ne mutlu

• ermanerz kullanıcısına yanıt
    İşim aydınlatma olduğundan,asma tavan ve led ışık ile aydınlatma önerebilirim oldukça modern gösterecektir.

https://www.google.com.tr/search?q=evi+asma+tavan&espv=2&biw=1366&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjRkb7hkp_NAhUGxRQKHbEAB54Q_AUIBigB
  • yalnizkimse Y kullanıcısına yanıt
    2+1 daire için fiyat ne.olur tahmini

• Ben 10 sene önce evi alırken komple her şeyi yaptırdım. İç mimarlar çok para istedi. Taşeron buldum. Nalburlara sorun onlar bilir. Adama elektrik ve kombi sistemi hariç her şeyi yaptırdı.
    Elektrikçiyi de hesaplı bir usta buldum. Parkeci de kestane (orta kalite hala eskimediler) yaptı hesaplı. Kombi ve radyatör yerden geçen sıcak su boruları vs vs. Mutfak Kelebek mobilya hala eskimedi çok sağlamdı o zaman. Boyacılar taşerona aitti.
    Su boruları, elektrik tesisatı,kombi, radyatör, mutfak banyo hariç her yer parke yapıldı, eski kapılar değişti, duvarlar sıvandı, boya badana, pencereler pimapen oldu, fayans seramik vs yapıldı, küvet oturtuldu.A dan Z ye herşey sıfırlandı. Şu ana kadar sorun çıkmadı banyo hariç onu da ben bir ay önce kendim yeniledim. Dairem 2+1 98 m2. 85 m2 parke var.
    O zaman ki masrafım : 8500 avro olmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cucuko -- 12 Haziran 2016; 17:43:25 >
  • ermanerz kullanıcısına yanıt
    Tasarıma göre ve bulunduğunuz ile göre fiyat istenecektir. Tüm ev 4-5 bin lirayı geçmez,diye tahmin ediyorum hesaplı bir yerde iseniz 2.5 a bile yaptırabilirsiniz.
    Ancak evin ambiyansını çok değiştiriyor bu tip tasarımlı aydınlatmalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ermanerz

Daire sobalı arkadaşlar çok iyi bir muhitte olduğu için içini 0 hale getirmek istiyoruz. Parkeler pencereler dolaplar kapılar doğal gaz hepsi aşağı yukarı kaç lira tutar. En güzelini nasıl planlar hallederim. Ne önerirsiniz ev 2+1 100 m2.

Bir yil once asma tavan haric komple isler 35 bin liraya maloldu. Malzemeyi kendim alip ustalari tek tek ayarladim. Usta secimine ozen gosterin yoksa birinci sinif malzemeden ikinci sinif bir iş cikarabiliyorlar.

• valla 20-30 bin civarı bir para gider eski ev alıp yaptıracaksanız

1.elektirik tesisatıni kesinlikle değiştirin. odalarda bolca priz koyun. kaçak akım rölesi yaptırın, sigorta sayısını arttırın makinalara giden hatlara tek tek sigorta yapın. sigorta kutusunu duvara gömün

2. su tesisatı metaldir kesinlikle iyi bir marka boru kullanarak değiştirin.

3. tavanlar led aydınlatma olabilir o zevke bağlı kartonpiyer ise strafordan yapılmışlarla değiştirmek daha sağlıklı diğeri düşerse adam öldürecek seviyede

4.banyo sizin zevkiniz

5. mutfak sizin zevkiniz

6. kapılar pvc kaplama olabilir lakeler zamanla sararabiliyor 50 civarına kaliteli kapı bulablirsiniz

7. yer döşemesi için çok gezin fiyat farkı çok çıkıyor. açık renk parke öneririm.

8. koridor ve mutfak zemini kesinlikle seramik olsun olası su taşması durumunda parkeler kabarırı

9. parke yaptırmadan odalara şap dçşetin yoksa zemin düz olmadığ için parkeniz ses yapacaktır boşluktan bazı yerlerde

10. pencerede masraftan kaçmayın kaliteli bir marka olsun sürgülü tercih etmeyin su yalıtımı ve ses konusunda daha başarısızlar

kolay gelsin

• Takip güzel konu

• Hee türlü soruları alabilirim arkadaşlar piyasa araştırması yaptım. Oturmaya planladığı binaya kentsel dönüşüm gelme ihtimali yüksek olduğundan orta kalite de tadilatın hersey dahil 25 bin TL Ye yapılacağını tahmin ediyoruz tek tek fiyat aldım merak ettiklerinizi sorabilirsiniz tahmini 1 aya bitirecdgiz tadilat dün başladı

• quote:

Orijinalden alıntı: ermanerz

Hee türlü soruları alabilirim arkadaşlar piyasa araştırması yaptım. Oturmaya planladığı binaya kentsel dönüşüm gelme ihtimali yüksek olduğundan orta kalite de tadilatın hersey dahil 25 bin TL Ye yapılacağını tahmin ediyoruz tek tek fiyat aldım merak ettiklerinizi sorabilirsiniz tahmini 1 aya bitirecdgiz tadilat dün başladı

tadilat işinde fiyatlar arası uçurum çıkabiliyor. asma tavan ya da gökyüzü tavan için fiyat aldınız mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

valla 20-30 bin civarı bir para gider eski ev alıp yaptıracaksanız

1.elektirik tesisatıni kesinlikle değiştirin. odalarda bolca priz koyun. kaçak akım rölesi yaptırın, sigorta sayısını arttırın makinalara giden hatlara tek tek sigorta yapın. sigorta kutusunu duvara gömün

2. su tesisatı metaldir kesinlikle iyi bir marka boru kullanarak değiştirin.

3. tavanlar led aydınlatma olabilir o zevke bağlı kartonpiyer ise strafordan yapılmışlarla değiştirmek daha sağlıklı diğeri düşerse adam öldürecek seviyede

4.banyo sizin zevkiniz

5. mutfak sizin zevkiniz

6. kapılar pvc kaplama olabilir lakeler zamanla sararabiliyor 50 civarına kaliteli kapı bulablirsiniz

7. yer döşemesi için çok gezin fiyat farkı çok çıkıyor. açık renk parke öneririm.

8. koridor ve mutfak zemini kesinlikle seramik olsun olası su taşması durumunda parkeler kabarırı

9. parke yaptırmadan odalara şap dçşetin yoksa zemin düz olmadığ için parkeniz ses yapacaktır boşluktan bazı yerlerde

10. pencerede masraftan kaçmayın kaliteli bir marka olsun sürgülü tercih etmeyin su yalıtımı ve ses konusunda daha başarısızlar

kolay gelsin

Walla çok doğru ve en önemli konuları bir bir yazmışsın üstad eline sağlık..

Malesef ben yeni bir ev yaptırdım ve bu söylediklerini hepsi benim birer birer pişmanlığım oldu tekrar ev yaptırsam. En önce bu genel kaide sayulabilecek kuralları dikkate alırdım.. yani ev derken daireden bahsediyorum yoksa temelden ev dendiğinde tabi bundan önce dikkat edilecek başka önemli konularda var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.