Şimdi Ara

24' 1080p 280Hz vs 27' 1440p 165Hz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar. Monitöre hala karar veremedim. 1440p 165Hz monitör alacakken arkadaşım biz hep rekabetçi oynuyoruz gerek yok 2K almana diyerek aklımı kurcaladı. Ben Dell S2721DGF düşünüyordum o da ASUS VG259QM öneriyor.

Oynadığımız oyunlar şöyle; Warzone, CS:GO, F1 2021, Assetto Corsa, R6 Siege vs.

Hem yarış hem de FPS ağırlıklı rekabetçi oynuyorum ve bunların %99'u multiplayer odaklı oyunlar.

Yani GTA, Red Dead Redemption 2, Assassin's Creed Odyssey gibi şehiri turlayayım gidip görev yapayım tarzı oynamıyorum hiç.

Sistem aşağıdaki gibidir;

AMD Ryzen 5 5600X.

Gigabyte 3060 Ti Gaming OC.

Kingston 16 GB(2x8) Fury Beast RGB 3600MHz CL17.

Çok kararsız kaldım. Üstelik 24 inch 240Hz 1080p öneriyor. 27 inch alırsam piksellerin gözümü yoracağından bahsetti. Benim 27 inch deneyimim yok. 240Hz alırsam bu sistemle gayet akıcı oynayabileceğimi söyledi. Düşünüyorum da 2K isteyecek kadar detay istemiyorum oyunlarda ama bir danışmak istedim. Siz ne önerirsiniz?

• Rekabetçi oynuyorsan 1080P 24 inch zaten net birşey alıştığın çözünürlüğü boyutu değiştirince daha kötü oynuyorsun. Cs de görüyorsundur. Fhd ekranda daha düşük çözünürlükte oynayanlar alıştığı için öyle devam ediyorlar.

Rekabetçi oyunlarda 27 ve üstünü çok tercih etmiyorlar boyutta görüş alanı artıyor. Oyun kontrolü zayıflıyor.

Yani oynadığın oyunlarda verim alamazsın üstüne oynamakta zorlanırsın. 240Hz bir makine ile çok akıcı oyun oynarsın o yüzden arkana bakmadan Asus almalısın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monitör, uzun vadeli yatırımdır hocam. Bugün seni 1080p kurtaracak ama iki gün sonra ekran kartını değiştirdiğin zaman tekrar monitör masrafına gireceksin. Bu yüzden 27" + 2K çözünürlükte bir model tavsiye ederim.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-27-vx2718-2kpc-mhd-qhd-1ms-165hz-hdmi-curved-freesync-monitor-p-HBCV000003YMDW

• O sistemin hakkını 2K monitör verir. Samsung Odyssey G7 alırdım ben ama sen hiç RDR2 AC:Odyssey gibi oyunları oynamayacagım diyorsun. Bundan emin misin? Öyle desen bile sistemin saglam oldugu için açıp bir iki bakınırsın sonra oynamaya başlarsın, belki online oyuna bile ara verebilirsin. Çogu oyunu ultra grafikte açacak bir sistem çünkü. Kafanı karıştırmak istemem tabi ama bana sorarsan 2K Dell S2721HGF monitör seçimin iyiymiş onu satın al. Online oyun oynarken 1080p yaparsın görüntü çok bozulmuyacaktır orj 1080p ekranlara göre. RDR2 tarzı oyunlara hiç girmem demiştin bundan eminsen MSI MAG251RX öneririm. Asus TUF VG259QM önermem, gerçekten çok kalitesiz bir monitör.

• Arkadaşım warzone oynuyorum. 27 inch 2 k 144 hz acer monitör aldım. Bilgisayar masamın derinliği 60cm. Önümden Adam geçerken kafamı döndürmem gerekiyor. Detayları görebileceğin boyutta olsun ama asla çok büyük olmasın. 21-24 öneririm. Hatta prolar daha küçük ekranda oynayabiliyorlar. Almışken 200 daha vereyim büyüğü olsun falan deme. Hatta illa 27 alacaksan benim acerı sana satarım daha az oldu alalı garanti fatura vs var. Kendim küçük ekrana geçerim. 😀

• Burdaki bazı arkadaşlar fps çok oynamıyor heralde. 21 inch 1080 ve 27 inch 2k arasında çok bir fark yok ki , burda 2k yı övüyorlar. Ayrıca 1080de kontrolün daha rahat olacak. Ekranın 21-24 olursa 1080 zaten yeterli olacak.

Soru 60 inç tv alacam 4k mı fhd mi olsa 4k deriz ama burada boyut değiştiğinden ve fps oynadığından küçük ekran fhd en mantıklı seçim.

Bu kadar uzun yazdım. Kafamı taşlara vuruyorum ondan. Aman kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akon47 -- 16 Eylül 2021; 23:20:4 >
  • 2k dell aldım arkadaşlar. monitör tam bir canavar. sistem warzon full ayarlarda 130-150 fps veriyor. 2k alınca gözlerim bayram etti. tavsiyemdir :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.