Şimdi Ara

3840x2160 ve 3440x1440 çözünürlük farkı nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    31”- 32” büyüklüğünde 4K monitör almayı düşünüyorum. Ama çözünürlüklere baktığımda 3840x2160 ve 3440x1440 değerlerini görüyorum. Acaba fark nedir. Hangisini tavsiye edersiniz?

• Merhaba,çözünürlük olarak 3440x1440 olan 21:9 formatıdır,ultrawide olarak da geçer 2K'nın sağ ve soldan ekstra geniş hali diyebiliriz.Diğeri ise standart 16:9 formatta 4K çözünürlüğüdür.
    Şahsen,21:9'da oyun deneyiminden sonra 16:9'da keyif alamıyorum ayrıca ekstra geniş panelde size konfor sağlıyor;mesela bir yerde twitch/youtube izlerken diğer taraftan da nette dolaşıyorsunuz,tabi bunlar şahsi tercihler geniş olması belkide size büyük gelecektir mağazada denemeden karar vermeyin derim.
  • Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    Peki 21:9 formatının 4K çözünürlük değerleri nedir?
  • erdal73 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim,21:9'un 4K'sı:5120x2160.
    Oyun için düşünüyorsanız bu çözünürlüğü akıcı olarak kaldıracak ekran kartına en az 2 nesil var.

https://www.lg.com/us/monitors/lg-34WK95U-W-ultrawide-monitor
  • Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    Alacağımdan değil de bilgi amaçlı sordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdal73

Alacağımdan değil de bilgi amaçlı sordum.
    Şahsen 4K'nın nimetini 55'' ve üzeri panellerde görürsünüz,27''de 4K her ne kadar daha keskin görüntü versede ''ee bu muymuş 4K'' diyorsunuz.
    Ne zaman 65'' panelde FHD ve 4K'yı karşılaştırırsanız PPI yoğunluğundan dolayı 4K daha net,pırıl pırıl iken,FHD bulanık ve silik gelecektir.
  • 2k ips 27 inc monitor candır abi.cam gibi goruntusu var.gercek 2k aliyorsun. boyle 21.9 lar gibi yalancıkdan 4k degil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.