Şimdi Ara

23 olmak üzereyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaşlandıkça yalnızlaşıyorum. Biri çıkıp da bana ömrünün sonuna kadar yalnız yaşaman gerek dese elini öper kabullenirim. Ama yalnız mı yaşanmalı yoksa tam tersi mi olmalı bilmiyorum.

Hem zaten sosyal olmayı beceremiyorum. Dile kolay 4 yıl üniversite okudum, her senesinde ayrı ayrı pisman oldum okudugum için. Yanlışı en başında yaptım. Geri dönüşü falan da yok artık.

Beceremiyorum sayın ailem, annem, babam üzülmeyin bana artık. Ben yaşamayı beceremiyorum. Kimseyle geçinemiyorum. Herkes gibi olamıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Olma dostum, sen de herkes gibi olma. Bu konudan dert yanan çok arkadaş var forumda diğerlerine de belirttiğim gibi yalnızlaşman belki de senin için daha iyi, hayırlısı olan.
    Hem herkes gibi olup ne yapacaksın, boşver. Zamanını madem yalnız geçiriyorsun ozaman tüm vaktini kendine yatırım yapmakla harca, kendini bir alanda mükemmelleştirene kadar ilerle, kendin gez, kendin dolaş, kendine ne kadar çok vakit ayırıp emek harcarsan göreceksin ki bu ruh halinden farkında olmadan çıkacaksın.
    Sağlıcakla kal, tüm iyi niyetlerim senin ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zatı Muhterem

Bu mesaj silindi.
    16 yaşımda bir şeyleri idrak etmeye başladım desem 6 yıldır ben de hiçbir şeyi değerlendiremedim. Bundan sonrasından zaten ümidim yok. Sen pdr okumuş adamsın hocam intihar etmek isteyen birine ne söylersin

• quote:

Bu mesaj silindi.
    En azından neyi bilmediğini biliyorsun hocam, o da bir şey.

• quote:

Bu mesaj silindi.
    En çok da ailemden korktuğum için yaşıyorum hocam. Yoksa hiçbir emeğe acıdığımdan ya da ezik olmaktan çekindiğim için değil. Zaten ezik bir hayat yaşıyorum, zaten korkağım, zaten ölüm gelecek. Ha yarın ha 30 yıl sonra. Erkenden olsun bitsin.

Ben dünyayı gördüm, sevmedim, berbat bir yer, zor bir yer, sonunda ödül falan da yok yine ölüm var. Bir manası yok yani. Boş.

• deliratio kullanıcısına yanıt
    Olma dostum, sen de herkes gibi olma. Bu konudan dert yanan çok arkadaş var forumda diğerlerine de belirttiğim gibi yalnızlaşman belki de senin için daha iyi, hayırlısı olan.
    Hem herkes gibi olup ne yapacaksın, boşver. Zamanını madem yalnız geçiriyorsun ozaman tüm vaktini kendine yatırım yapmakla harca, kendini bir alanda mükemmelleştirene kadar ilerle, kendin gez, kendin dolaş, kendine ne kadar çok vakit ayırıp emek harcarsan göreceksin ki bu ruh halinden farkında olmadan çıkacaksın.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SamRhyme

Olma dostum, sen de herkes gibi olma. Bu konudan dert yanan çok arkadaş var forumda diğerlerine de belirttiğim gibi yalnızlaşman belki de senin için daha iyi, hayırlısı olan.
    O da basit değil hocam. Film senaryosunda yaşamıyoruz ki hayatımızın kahramanı olalım. Kendimi mükemmelleştirip ne yapacağım? Diğerleriyle afedersin sidik mi yarıştıracağım, onlara hava mı atacağım yoksa efendilik mi taslayacağım?

Diyelim kendimi geliştirdim, bir sürü kitap okudum, bir sürü kültürel birikim yaptım, mesleğimde en iyi oldum, zengin oldum... Ne olacak? Bunların hepsi kendim için mi başkaları için mi? Bana ne dünyadan?

Beni seven bir ailem var, onların hatrı için sadece nefes alıp veriyorum bu yeter.

Artık para kazanmak bile istemiyorum, hiçbir şey umrumda değil

• deliratio kullanıcısına yanıt

Hayatta keyif aldigin bisey varmı örnek hobi tarzı spor film otomobil motosiklet vs gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robert Lewandowski RL9

Hayatta keyif aldigin bisey varmı örnek hobi tarzı spor film otomobil motosiklet vs gibi

Yok hocam, ruhsuzum

• erkeklerin yüzde 80i yıkık omg

trde bu oran belki yüzde 90

hemen herkes sen gibi yani

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

erkeklerin yüzde 80i yıkık omg

trde bu oran belki yüzde 90

hemen herkes sen gibi yani

Sanmıyorum hocam, arkadaşlarım mutlu mesut yaşıyor, bir ben geri kalıyorum herkesten.

Aslında geri kalmak ileri kalmak mesele değil de en azından kendinden emin bir şekilde yaşayan bir birey olabilsem iyi olacak.

• Fakülteden mezun olur olmaz askere gitmek için müracaat ettim ama 11 ay beklettiler
    23 yaşında askere gitmeme 1 ay kala kız Montréal' den kalkıp geldi. Masrafları karşıladı 1 hafta Ege - Akdeniz turu yaptık. Ardından "Benimle evlen Montréal' de yaşarız" dedi. Ailem de "Düşünme askerliği, yurtdışına yerleşirsen bedelli yaparsın" deyip destek oldu.
    Ama kabul etmedim kızın teklifini.

Yeşilköy Havalimanı' ndan ülkesine dönerken çok ağladı.

Askerliğimin 4' üncü ayında kargo ile koli teslim aldı. Nerden öğrendiyse askerlik adresimi, hiç üşenmemiş beraber çektirdiğimiz yüzlerce fotoğrafı tab edip göndermişti...

• gel kardeş sana yazılım öğreteyim bir şeyler üretirsen mutlu olursun depresyonun geçer

• Tipsiz+çirkin+asosyal+sosyal fobili olunca hayat cehennem oluyor resmen ve zaten iyi bir hayatım olsaydı bu forumda takılmazdım.

• 23 yaş gerçekten efsane bir dönem. 23 yaşından 26 yaşına gelmem 3 ay falan sürdü heralde :D Keşke o günlere geri dönebilseydim.

• 23 çok güzel yaş derler

• Git çalış

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.