Şimdi Ara

22 yaşında üniye başlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler 2 yıllık bölüme baslamak için 22 yaş gec mi ? Hali hazırda açıköğretim okuyorum 2019 da bitiyor ve geçimimi ticaretle sağlıyorum (araba alim satim isi). Fakat izmir gibi bir yerde üni ortamini görmek istiyorum açıkçası.

Sizce geç mi?

• okumadan etmeden alım satımla nası para kazanıyo millet anlamıyom ya

çok rekabetçi yokmu orda çok basit bi iş snuçta senin gibi 10000 tane adam vardır öyle para kazanmaya çalışan senin farkın ne ne kadar par akazabiliyon ordan max 200 lira falandır alah bilri
  • Epsilon kullanıcısına yanıt
    Babam oto expertizi arabalarin icinde büyüdüm o yüzden genis kapsamli bilgim var kazancimda gayet iyi.

Ayrica ne 200 lirasi alim satim derken 500 tl masraf yapıyorsun zaten 🤣

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coldplay3517 -- 31 Ağustos 2018; 16:37:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coldplay3517

Babam oto expertizi arabalarin icinde büyüdüm o yüzden genis kapsamli bilgim var kazancimda gayet iyi.

Ayrica ne 200 lirasi alim satim derken 500 tl masraf yapıyorsun zaten 🤣
    işte oto experzi olmanın avantajı ne yani sonıçta arabayı sen üretmiyon bişey yapmıyon

aliexpesten ucuza alıp burda satıyosun

ama şunu anlamıyorumki bu işi yapan milyonlarca insan var arabanın değeri 500 ise sen 400e almaya çalışcaksın ki kar edesin

bunu tek yapan sen olsan hadi 2-3 araba düşürürsün dicemde çok kişi var bunu yapmaya çalışan o yüzden nası para kazanılabiliyo ilgiç
  • Hocam siz bilirsiniz de zaten hali hazırda işinizi kurmuşsunuz. Okusanız da yani 3-5 ay eğlenirsiniz sonra yine sıkılırsınız ortam için giderseniz. Bence uğraşmayın derim.
  • Bu arada hocam D-MAX'de görmüşsünüzdür. Adamlar eski püskü arabayı alıp yenileyip satıyor. İşte atıyorum 10.000 sterline alıyor 1500-2000 masraf tutuyor. 14000'e falan satıyor. Tamirciyle ortaklar. Yani 2000 sterlin falan net kâr. Sizce mantıklı bir iş mi?
  • İTÜinş kullanıcısına yanıt
    Hocam o isi düşündük babamla hatta hurdaci bülent var izmirde bizim dukkanin o cevrede adam mustang camaro falan topluyor ama su an o isi yapmak icin en az 500 bin-1 milyon yatirman lazim.Neden dersen bahsettigin programda adamlar hemen aradigi parcayi bulabiliyor,sen olsan durtdisindan getiricen e dolar ile euro olmus 7 8 lira yani Tr de Restorasyon isi yapmak cok zor.Ha durtdisindaysan yap derim.Turkiyede mustang in iskeletine bile 100 bin istiyorlar 😂
    Kardesim bende zaten 26 binlik arabayi 22-23 e alip 26 ya satıyorum 😁 nema problema yani anlayacagin.Evet Tr de herkes al sat isi yapiyor ama yinede kazandıriyor.Ayrica bizim vergi levhamiz var yasal yapıyoruz bu isi.Normalde senede 3 araba alma hakkin var fazla alirsan ceza yersin bu yuzden millet kendine 3 esine cocuguna 3 yok halasina yok teyzesine derken vergiden kaçıyor ama ben ettigim kârin %20 sini devlete veriyorum.Atiyorum 3000 kar ettiysem 600 u devletin.
  • Coldplay3517 kullanıcısına yanıt
    Vergi ödeyince istedin kadar alabiliyomjsun
    Evet alabiliyorsun fakat her ay muhasebeci paran var birsuru stopaj cartı curtu aylik ortalama 300 giderin var fakat yinede kârlı çünkü yeri geliyor ayda 2 araba satıyorsun.Fakat yeri geliyor 1 2 ay araba bulamiyorsun sans isi birazda.
  • İTÜinş kullanıcısına yanıt
    Yorumu görmemişim😁.Valla hocam okul evime cok yakin birde kuzenlerim falan hep okulun yakınında oturuyorlar sirf ortam icin gidicem zaten.Ha bölümde aslinda istediğim bir bölüm havacılık.
  • yav bende 22 yaşındayım ve bu sene üniye başlıycam bnei yaşlı hissettirdin moruQ
  • Niye geç olsun hocam.Bizim sınıfta 29 yaşında evli barklı,çocuğu olan adam var.Ben büyüğüm vs ayaklarına girerseniz kimse takılmaz sizle o ayrı yoksa çok daha rahat ederseniz yaşın büyük olması avantajdır ki daha 22 yaşındasınız.
  • Geç değil 23 24 yaşında başlayan var . Mesela bu sene 2000 liler giriş yapacak ama 2bir sınıfta 2000li kadar 97 98 96 95 94 lüde çok bu 3. 4. Sınıfta daha da açılıyor bir kız arkadaşımın evli çocuklu sıra arkadaşı vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coldplay3517

Hocam o isi düşündük babamla hatta hurdaci bülent var izmirde bizim dukkanin o cevrede adam mustang camaro falan topluyor ama su an o isi yapmak icin en az 500 bin-1 milyon yatirman lazim.Neden dersen bahsettigin programda adamlar hemen aradigi parcayi bulabiliyor,sen olsan durtdisindan getiricen e dolar ile euro olmus 7 8 lira yani Tr de Restorasyon isi yapmak cok zor.Ha durtdisindaysan yap derim.Turkiyede mustang in iskeletine bile 100 bin istiyorlar 😂
    Doğru diyorsunuz hocam. Parça işi sıkıntı.

• Mr.Chesterfield kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz hocam teşekkürler :) @xDodo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coldplay3517 -- 31 Ağustos 2018; 18:10:51 >
  • SATANIST kullanıcısına yanıt
    Ruhumuz genç moruk 🤣
  • Yaşına göre geç tabii ama iyi bir bölümse okumaya değer bir bölümse gidilir tabii ki.. Daha iyi bir yer için bölüm değiştiren bir sürü kişi var o yaşlarda pek takma kafana.. Devir değişti artık millet 25 26 yaşlarına kadar öğrenci takılıyor artık eskisi gibi erkenden iş kuran çok az
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.