Şimdi Ara

22' Viewsonic VG2230WM - Aldım ve Çok Beğendim.. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
409
Cevap
0
Favori
30.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • heyy çok iyi olmuş fiyat ama sadece finanskarta galiba.
  • bimekste sorduğumda bana da 550YTL gibi birşey demişlerdi 22" viewsonic için...

Bu arada;

....tekrar
    renklerin gerçekçiliği benim için önemli, fotoğraf için almak istiyorum. TN tercih etmemem gerektiğini anladım. peki ne tercih etmeliyim ve fiyat çok mu artıyor?
    bilgi verirseniz çok memnun olurum. teşekkürler
    ....tekrar

herkes TN panelin yetersiz olduğunu bileiyor ama alternatiflerle ilgili pek bilgi yok galiba!?
  • evet, TN panel ama aradaki fark 50-100 ytl den çok fazla.
    bütçene nasıl gelir bilemem.
    Fotoğraf için ise yanına al hafıza kartı veya flash belleği dene öyle al bence.
  • Bimeks'de yada Teknolojix'te bu monitoru almadan once yanimizda bir divx film götürüp deneyebiliyor muyuz? Yada deneyip alabilecegimiz baska nereler var? Tesekkurler..
  • gayet güzel zaman wm zamanı artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: rextr

Bimeks'de yada Teknolojix'te bu monitoru almadan once yanimizda bir divx film götürüp deneyebiliyor muyuz? Yada deneyip alabilecegimiz baska nereler var? Tesekkurler..

sen bana yanında götüreceğin divx filmin özelliklerini yaz , sana hemen cevabını yazayım.
    özellikler:
    çözünürlük ve bitrate değeri.
    bunu öğrenmek için için gspot programını kullanabilirsin.

selamlar

mesela:
    .......................................................................
    Last.Kiss.2006.DVDRip.XviD.AC3.iNT.CD2-MoMo
    720x304
    1405 kbps
    sonuç: 22" de cam gibi izleyebilirsin.
    ......................................................................
    Danika.2006.DVDRip.XviD-VoMiT
    640x272
    972 kbps
    Fena değil ama hatlarda pixellenme oluşabiliyor, allahtan sakin bir film izlenebilir.
    ......................................................................

• quote:

Orjinalden alıntı: onbes
    sen bana yanında götüreceğin divx filmin özelliklerini yaz , sana hemen cevabını yazayım.
    özellikler:
    çözünürlük ve bitrate değeri.
    bunu öğrenmek için için gspot programını kullanabilirsin.

mesela,
    Prison Break - S01E01 - Pilot.avi
    624 x 352, bitrate: 997 kbps

Aslında elimdekiler cogunlukla 1200-1500 civarı bitrate'deler ama, arkadasın biri TN paneller siyah'ın tonlarını göstermiyor falan demisti.

Elinde varsa Doom filmiyle, yada baska cok karanlık bir filmle deneyebilir misin, Cok Tesekkurler...
    (Bu arada elimdeki Doom da cift CD yani o da muhtemelen 1500 kbp'nin üstü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rextr -- 29 Aralık 2006; 15:43:54 >
  • yaw tüm siyah renkler sip siyah çıkıyor... divxlerde ... millet bir tutturmuş siyahlar çıkmıyor siyahlar çıkmıyor diye .. dvd, hd , divx hepsine bakıyorum hepside normal ..
  • bende de bu monitorden var. lcd monitorlerin gözler için daha az zararlı olduğundan bahsedilirdi.ancak ayarlarından mıdır nedir alet oldukça parlak ve özellikle nette gezerken gözlerim çok acıyor. bunu çok pc başında oturanlar anlar sanırım. ayrıca native çözünürlükte nette gezmem mümkün olmuyor yazılar çok küçüldüğü için okuma zorluğu çekiyorum. operada zoom 150 yaparak rahat ediyorum. sormak istediğim şu aleti hangi ayarlarda kullanıyorsunuz ve bu tarz rahatsızlıklarınız oluyor mu.
  • 1440*900 de kullanman gerekiyor monitorü ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alehar

bimekste sorduğumda bana da 550YTL gibi birşey demişlerdi 22" viewsonic için...

Bu arada;

....tekrar
    renklerin gerçekçiliği benim için önemli, fotoğraf için almak istiyorum. TN tercih etmemem gerektiğini anladım. peki ne tercih etmeliyim ve fiyat çok mu artıyor?
    ....tekrar

herkes TN panelin yetersiz olduğunu bileiyor ama alternatiflerle ilgili pek bilgi yok galiba!?

s-ips panel alacaksın arkadaşım. philipsin bulursan uygun fiyatlı modelleri vardı. am bulamazsın hepsini sömürdüler.www.flatpanels.dk adresinde panel kısmına gir, modeli yazdıında sana panelin ne oldugunu söyler. apple alabilirsin çok paran varsa

• quote:

Orjinalden alıntı: Alehar

tn almamalısınız. ips mva veya samsungun pva modelli ekranlarını araştırın ama Türkiye de bulması zor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sith

yaw tüm siyah renkler sip siyah çıkıyor... divxlerde ... millet bir tutturmuş siyahlar çıkmıyor siyahlar çıkmıyor diye .. dvd, hd , divx hepsine bakıyorum hepside normal ..

Evet simyihah çıkıyor çünkü siyahın tonlarını gösteremiyor sana şöyle anlatayım eski bi crt ekranın varsa ikisini yan yana koy star wars dvd si tak herhangi bir uzay sahnesinde crt de 50 tane yıldızı görebiliyorsan TN de çok parlak olmayan yıldızların yarısından fazlasını göremezsin yıldızların olması gereken yerler simyihahtır:). Karanlık sahbelerde kesinlikle %50 ye yakın kayıp oluyor. 5 senedir lcd kullanıyorum kusura bakmayın malesef TN ler böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iorfa -- 29 Aralık 2006; 20:28:40 >
  • bu monitoru almayı ciddi ciddi düşünürken simdide film cok kötü yorumu yapılıyor tamda 610ytl den alıcaktım offf

22" bu monitorle ati 9800xt ile nasıl olur misal nfs carbon da full detay

acaba 19" lg 1970 kararına geri mi dönsem gerçi oda tn
    LG L1970HR har et 19 tommer 2 ms (g2g) TN panel.

OFFFFFFFFFFFF

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WanDoGa -- 29 Aralık 2006; 22:12:46 >
  • Önceden yazdığım gibi monitörü almayı düşündüğümden yakınan inceliyorum. Bu yüzden Sevgili tamay_aytam gibi kullanan birinin yazdıkları benim için önemli.
    Alıntı yaptığım gibi gözlerinin acıdığından ve okuma zorluğundan bahsederek rahatsız olduğunu yazıyor ve diğer kullananların durumunu, ayarlarını öğrenmek istiyor. Bunu kendi kullandığı ayarı yazmasını isteyerek bende merak ediyorum.

Alıp kullananlar bu konuda ne diyorsunuz? Yazarsanız sevinirim.
    Selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: tamay_aytam

... alet oldukça parlak ve özellikle nette gezerken gözlerim çok acıyor. bunu çok pc başında oturanlar anlar sanırım. ayrıca native çözünürlükte nette gezmem mümkün olmuyor yazılar çok küçüldüğü için okuma zorluğu çekiyorum. ....hangi ayarlarda kullanıyorsunuz ve bu tarz rahatsızlıklarınız oluyor mu.

• tabi benim ayarlarım; contrast %70 brightness %55 seviyesinde ve renk sıcaklığı 6500 k kullanıyorum. ayrıca ekran kartımın ayarlarından da gece gündüz ve internet olmak üzere farklı ayarlar yaptım bu şekilde rahat edebiliyorum. sanırım burada bana sorun çıkaran monitorün parlaklık değerlerinin çok yüksek olması. gözümüde bu rahatsız ediyor herhalde. crt de 100 kontrast 65 brightness benim için uygun oluyordu ancak dediğim gibi lcd monitorde ayar yaptıktan sonra ekran kartından da ayar yapmam gerekiyor bu durumda. ayrıca windows ayarlarında büyük yazı tipi seçili ve opera da 150 zoom ile kullanıyorum. 1440 900 kullandığımda pek hoşuma gitmeyen sonuçlar ortaya çıktığı için yeniden 1680 1050 ye döndüm
  • quote:

Orjinalden alıntı: WanDoGa

bu monitoru almayı ciddi ciddi düşünürken simdide film cok kötü yorumu yapılıyor tamda 610ytl den alıcaktım offf

22" bu monitorle ati 9800xt ile nasıl olur misal nfs carbon da full detay

acaba 19" lg 1970 kararına geri mi dönsem gerçi oda tn
    LG L1970HR har et 19 tommer 2 ms (g2g) TN panel.

OFFFFFFFFFFFF

al sen bişi olmaz. dua edersin bana. bakma sen o tarz laflara. çoğu kişinin gözü ayırt etmez o detayları. hiç olmadı kontrastı açarsın dvd oynatan programdan hiç bi sorun kalmaz

ben taksitle 610 bulsam kalkar gider alırdım şimdi ama benim bulduklarım hep 670 civarı
  • yazıcı oğlu civarında bir dükkanda card finans 6 ay 607 dedi idi

ek olarak herkez tn almayın diyor ama piyasada tn den başka panel de neredeyse hiç yok olanda 1000ytl üstünde NE YAPALIM Sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WanDoGa -- 30 Aralık 2006; 17:02:03 >
  • teknolojix fiyatları değüiştirmiş galiba

http://www.teknolojix.com/urundetay.php?id=23317
  • Arkadaslar bence bu lcd ekran fiyat bakımından cok ii... ben 2 ay once Viewsonic VG2021m aldım... bu ekranın 20" inc ve widescreen olmayanı...
    dizayn aynı... keske bekleseymisimde bunu alırdım... ben 520 ytl vermistim... buna bimeks'ten 630 ytl'de verirdim... walla... sans iste...
    hemde bunda DVI-D cıkısıda var.... kacırmayın derim uygun olanlar alsın... ben cok memnunum viewsonic'ten
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.