Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şansıma dün kargom geldi. 220 liraya çanta aldım 5 kuruş ödemedim. Bakalım daha yolda siparişlerim var onlardan alacaklar mı. Bu arada çinden aldığım çanta burda 700/800 tl değerinde kalitede. Sanırım artık herşey ordan alıcam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar yardım edin, 90₺ lik bir ürün için ne kadar vergi vermem lazım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • enaz 25 ençok 60 ama burada asıl iş görevlye kalmış. fiyata inanmayıp 90 tl lik ürünü 200 tl den de hesaplayabilir. başıma geldi de söylüuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: molella

enaz 25 ençok 60 ama burada asıl iş görevlye kalmış. fiyata inanmayıp 90 tl lik ürünü 200 tl den de hesaplayabilir. başıma geldi de söylüuyorum.
    Yuh

• quote:

enaz 25 ençok 60 ama burada asıl iş görevlye kalmış. fiyata inanmayıp 90 tl lik ürünü 200 tl den de hesaplayabilir. başıma geldi de söylüuyorum.
    Almanya'dan hediye (Alkol, Tütün, Telefon, Kosmetik vs. değil, basit şeyler, ama gerçek anlamda hediye) gönderdim, paket yolda. Bunları buradan alırken de KDV vs. ödedim.

Türkiye'ye girerken tekrar vergi alacaklar anlaşılan. çift vergilendirme olmaz diye biliyordum, ama her gün yeni birşey öğrenmek zorunda kalıyor insan.

Artık hediye göndermem, postakartları/mektuplar da yolda kayboluyorlar zaten. Telefonla idare edeceğiz, ne günlere kaldık yahu. Benim bildiğim 2023'te Almanya'yi sollayacaktık.

Allah'tan ümit kesilmez. Inşallah ben Türkiye'ye dönünceye kadar düzelir herşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A1001z -- 31 Mayıs 2019; 22:42:34 >

• boş konusmaktan ne anlıyorsunuz herkesın yanılıp yanılmadıgını ıstatıslıkle degerlendır once
    su forumda bırsey dıyon basına bela alıyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: A1001z

Almanya'dan hediye (Alkol, Tütün, Telefon, Kosmetik vs. değil, basit şeyler, ama gerçek anlamda hediye) gönderdim, paket yolda. Bunları buradan alırken de KDV vs. ödedim.

Türkiye'ye girerken tekrar vergi alacaklar anlaşılan. çift vergilendirme olmaz diye biliyordum, ama her gün yeni birşey öğrenmek zorunda kalıyor insan.

Artık hediye göndermem, postakartları/mektuplar da yolda kayboluyorlar zaten. Telefonla idare edeceğiz, ne günlere kaldık yahu. Benim bildiğim 2023'te Almanya'yi sollayacaktık.

Allah'tan ümit kesilmez. Inşallah ben Türkiye'ye dönünceye kadar düzelir herşey.

Alıntıları Göster
    evet kdv alınmıyor sadece ama %20 üzerine gümrük görevlisi bir %20 de ötv ekleyebilir, gümrük sunum ücreti sabit 5 tl civarı, birde damga vergisi mi ne öyle bişey var, kdv almamalarının pek bi anlamı kalmıyor yani onların yanında :D... işimiz gümrük memurlarının o günkü psikoloik durumuna okadar bağlı ki, adam bu ürünü ülkeye sokamazsın derse milyarda ödesen alamazsın. adamlar bir keresinde git noterden vekalet al dedi bidünya para ödedim fax çektim falan, sonra da demezler mi bu yasak bunu alamazsın... böyle gerizekalılıklar da yaşadım zamanında...

• quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

boş konusmaktan ne anlıyorsunuz herkesın yanılıp yanılmadıgını ıstatıslıkle degerlendır once
    su forumda bırsey dıyon basına bela alıyon
    Alıntı yapmadan yazdığın için emin değilim, ama herhalde beni kastettin. Rahatsız etmişim, boş konuşmuşum, kusura bakma. Bela falan aldığın yok, sen haklısın.

Saygılarla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A1001z -- 1 Haziran 2019; 2:33:24 >
  • PTT/Gümrük Türkiye içinde cumartesi günleri (yurt dışından gelen paketler üzerinde) çalışıyor mu, bilen var mı?
  • 4 liralık kablo eki aldım, alsın yüzde 20 vergisini.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

4 liralık kablo eki aldım, alsın yüzde 20 vergisini.
    sadece 4 ün yüzde 20 si kalmıyor, ücret ne olursa olsun 5,5 tl civarı gümrüğe sunma ücreti var ve yüzde yirminin üzerinde ek ücret çıkar... yani 4 tl ye toplam ortalama 8 tl ek ücret ödersin diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molella -- 1 Haziran 2019; 2:42:10 >
  • molella M kullanıcısına yanıt
    Gümrük sunma ücreti her zaman çıkmaz, paket şüpheli görünür ukim bakarsa çıkabilir diye biliyorum ben de. Yüzlerce ürün aldım yurt dışından bir iki defa çıkmıştır ancak o ücret.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Gümrük sunma ücreti her zaman çıkmaz, paket şüpheli görünür ukim bakarsa çıkabilir diye biliyorum ben de. Yüzlerce ürün aldım yurt dışından bir iki defa çıkmıştır ancak o ücret.
    tamam işte, artık her paket o işleme girecek, gümrük sunma ücreti odemek zaten, gümrük memuru kayda işliyor, artık her pakete bu olacak malesef... yani olay şu... ücret çıkmayan paketler kargo dan değil mektup olarak geliyordu, artık her paketi kargoya yani ukim e sokacaklar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molella -- 1 Haziran 2019; 3:45:25 >
  • quote:

tamam işte, artık her paket o işleme girecek, gümrük sunma ücreti odemek zaten, gümrük memuru kayda işliyor, artık her pakete bu olacak malesef... yani olay şu... ücret çıkmayan paketler kargo dan değil mektup olarak geliyordu, artık her paketi kargoya yani ukim e sokacaklar...

Alıntıları Göster
    bu kadar küçük hesaplar peşinde olan hükümet,toplarken 5.-tl'nin peşine düşüyor,dağıtırken sınır yok,har vurup harman savuruyor paraları,0,10 cent'e alınan bir ürüne adam 6.-tl para ödeyecek ,koyun bir millet olduğumuz için de normaldir..

• Onlar har vuruo harman savurabilmek icin iste bu vergileri getiriyorlar ya zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amazon siparişlerde otomatikman 20 doalrlık ürüne import fees depozit kesmeye başladı 4 dolarlık ama vergi çıkmıyor nedense ilk siparişi eyledim bakalım ne olacak bayramdan sonra gelir kargo

Items: $20.99
    Shipping & handling: $12.38
    Total before tax: $33.37
    Estimated tax to be collected: $0.00
    Import Fees Deposit: $4.20
    Order total: $37.57
  • Geçtiğimiz hafta sipariş verdiğim kulaklk ve tam var amazondan . Geçen ayim vergi sistemine göre vergileri ödenmiş durumda ekstra birşey cikarmi acaba. Kanundan önce satın alınmış ürünler sonuçta

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    5tl gumruge sunma var

• 22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak!

66 tl lik (2 adet silikon kılıf 22şer tl; 22 tl kargo) telefon kılıf siparişim için 71 tl vergi çıkaran gümrük memuru kardeşime saygılarımı sunarım.

İtiraz süreci nasıl işliyor arkadaşlar? Deneyimleyen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkans. -- 1 Haziran 2019; 14:28:1 >
  • serkans. S kullanıcısına yanıt
    işin içinden çıkamazsın itirazı filan çetrefilli ürünü almama hakkın var...postacı gelince alma..
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.