Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • artık herhafta bırseye vergı cıkar oldu,poset,okul,hgs,telefon,bırsuru sey durmadan artıyor,bakalım nerede duracaklar
  • theozy T kullanıcısına yanıt
    hocam yurtdışı alışverişi parası olandan çok, olmayan yapar... malum 3 kuruş ucuza dışardan alıp 45 gün kargo bekleme olayını kim yapar başka?
  • şu anda yürürlülüğe girdi mi kanun. ona göre siparş vereceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rajeesh kullanıcısına yanıt
    yani şuan ürün alsak elimize vergisini felan vermek şartı ilede olsa ulaşır mı ?

• osmancan71 kullanıcısına yanıt
    yasaklı değilse, evet.
  • Almanya'dan DHL ile Karabük'teki anneme bayram hediyesi gönderdim.
    PTT Gönderi Takip'teki son durum şu:

28/05/2019 14:00:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Germany (Yurt Disi)

Bayrama yetişir mi dersiniz?
  • Rajeesh kullanıcısına yanıt
    konuda kargoyu teslim alırken ptt alıyor denilmiş. ücretide o şekildemi veriyoruz detayını biliyor musun?
  • osmancan71 kullanıcısına yanıt
    aliexpressden bu sene başında gelen ürünüm gümrüğe girmişti, 5 lira gümrük harcını kapıda pttya ödemiştim. sistem değişmediyse böyle devam eder
  • amazondan ürün almıştım. gecikti ürün. takip kodunda hiçbir şey gözükmüyor sadece ürün kargolandı yazıyor. 15usd lik bişeydi. amazon normalde gümrük vergisini filan hesaplayıp ücretini alıyor. yinede vergi çıkar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: A1001z

Almanya'dan DHL ile Karabük'teki anneme bayram hediyesi gönderdim.
    PTT Gönderi Takip'teki son durum şu:

28/05/2019 14:00:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Germany (Yurt Disi)

Bayrama yetişir mi dersiniz?
    bence zor genelde dhl ürünleri hep gümrüge takılır.
    umarım gereksiz prosödürlerle uğraşmazsınız.
  • McCarty kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap için!

Paket Takip'te hala bir değişiklik yok. Son durum:

2019-05-28 Germany (Yurt Disi), Send item abroad (EDI-received)

Tam anlayamadığım şeylerden biri de bu. Gümrük işlemlerinin paketi taşıyan firma ile ne ilgisi var? Yani DHL ile değil de başka firma ile yollasaydım daha çabuk mu ulaşırdı gideceği yere acaba.

Benim derdim vergi, ücret vs. değil, bir an önce ulaşması aslında. Gecikmeyi önlemenin bir yolu var mıdir?

Almanya'dan hangi şirketle gönderilmesi tavsiye olunuyor diye de sorayım bilenlere. Tekrar söyleyeyim, paket ticari değil, bayram hediyesi, maddi değeri pek olmayan ufak şeyler, kendi ev adresimden annemin ev adresine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A1001z -- 31 Mayıs 2019; 22:44:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A1001z

Teşekkür ederim cevap için!

Paket Takip'te hala bir değişiklik yok. Son durum:

2019-05-28 Germany (Yurt Disi), Send item abroad (EDI-received)

Tam anlayamadığım şeylerden biri de bu. Gümrük işlemlerinin paketi taşıyan firma ile ne ilgisi var? Yani DHL ile değil de başka firma ile yollasaydım daha çabuk mu ulaşırdı gideceği yere acaba.

Benim derdim vergi, ücret vs. değil, bir an önce ulaşması aslında. Gecikmeyi önlemenin bir yolu var mıdir?

Almanya'dan hangi şirketle gönderilmesi tavsiye olunuyor diye de sorayım bilenlere. Tekrar söyleyeyim, paket ticari değil, bayram hediyesi, maddi değeri pek olmayan ufak şeyler, kendi ev adresimden annemin ev adresine.
    hızlı gitmesi için iyi yapmışsınız Dhl ile yollamak.

pazartesi ulaşır mı? eğer Bugun Türkiyeye giriş yaparsa bir ihtimal olabilir ama zaman çok sıkışık.

• quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

hızlı gitmesi için iyi yapmışsınız Dhl ile yollamak.

pazartesi ulaşır mı? eğer Bugun Türkiyeye giriş yaparsa bir ihtimal olabilir ama zaman çok sıkışık.

Alıntıları Göster
    Az önce Almanya'da DHL'i aradım. Bir hafta önce teslim ettiğim paket hala yoldaymış. Ortalama 10 iş gününde -herhalde Türkiye sınırına- varır dediler. Üstelik "Premium" olsun, hediyem bayrama yetişsin diye bir sürü ekstra para ödedim.

Anladığınız, iyi mi kötü mü yaptım belli değil. Zaten DHL'den başka şirket de götürmüyor kişisel paket Almanya'dan. DHL express sadece doküman, UPS, TNT vs. sadece ticari paket kabul ediyorlar...

Pegasus'tan uçak bileti alıp, kendim götürüp aynı gün dönsem daha iyiymiş.

• dolar düşüyor
    eli açık savurgan abd ülkeleri tehtitle topladığı paralar yetmeyince doları arttırıyor
    baktıki dolar artınca sömürdüğü ülke ekonomisi batıyor kimse alısverıs yapmıyor
    maksımum yukseklıkte topladıgı kadar para toplayın sonra doları kademelı ındırıyor
  • aydınayhan kullanıcısına yanıt
    Söylediklerinde gerçeklik payı var, ancak tek gerçek bu değil.

Almanya'da yaşıyorum, dolar kurundaki dalgalanma buradaki insanları hissettirecek kadar etkilemiyor. Tam tersine, Euro değerlenir de mal ihraç etmemiz zorlaşır diye korkuyorlar.

Aradaki fark, Almanlarin daha çok ihraç etmesi, bizim daha çok ithal etmemiz.

Yanlış anlama, kişisel olarak senden bahsetmiyorum, ancak bence genelde insanın önce kendini, sonra dünyayı değistirmeye çalısması başarıya ulaşmak açısından daha çok şey vaad ediyor.

Saygılar.
  • ıyı bır gozlemcı olarak tahmınlerımde yıllardır yanılmam butun kanıtlar her zaman 1 dogruyu gosterır hala kımsenın olanlardan haberı yok tabı
  • Ayin 31 inden önce verilen siparişlere gümrük ödüyormuyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beklenen o an geldi desene
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

ıyı bır gozlemcı olarak tahmınlerımde yıllardır yanılmam butun kanıtlar her zaman 1 dogruyu gosterır hala kımsenın olanlardan haberı yok tabı
    Zaten Türkiye'de hiç kimse asla yanılmadığı için her sene aynı sezon hem Galatasaray, hem Beşiktaş, hem de Fenerbahçe süperlig şampiyonu, Başakşehir EUFA şampiyonu, üstüne Osmanlıspor da şampiyonlar ligi şampiyonu oluyor.

Mantık hatası yaptıysam affole, ole, oleee...
  • boss06 kullanıcısına yanıt
    Gümrüge giriş (ya da oradan çıkış tarihinin) esas alınması gerekir. Postaya verildiği tarihin önemi olmaması lazım.

Ama yine de Türkiye'de her şey olabilir. Iyi şanslar kardeşim.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.