Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • molella M kullanıcısına yanıt
    Yanlış düşünüyorsun, devlet vatandaşı tüketsin ister, iç pazarda tükettiği müddetçe çarklar döner, o yüzden bayram tatili 9 güne çılarılır, ama para yurtdışına giderse ithalat olur. Burada amaç cari açığı frenleme, dengesiz sıkarsan gülerler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • paradiso35 P kullanıcısına yanıt
    Sence devlet vatandaşı içerde tüketime teşvik mi ediyor yoksa kağıt üzerinde enflasyon falan haberlere konu olsun diye çabalıyor mu ? Aynı devlet Almanya'dan makam araçları getirmeye devam ediyor bari şu dönemde ülkemizde üretilen honda modelleriyle falan idare etse olmaz mı yani habire vatandaşı kamçılayıp kendisine ejderha meyvesi sunması komik gelmiyor mu 22euro olayı mesela güzel bir şeydi benim akrabam var Almanya'da bayramları ufak tefek hediyeler getirirdi kuzenlerime falan herkese dağıtırdı şimdi getiremedi yani mesela bu bir örnek.Sinekten yağ çıkarır gibi her şeyden yüksek vergi alıp oturmak komik geliyor alınan vergileri üretim yönüne dökse amenna ülkede ucuz hiç bir şey kalmadı bu halk nasıl alışveriş yapsın ki 5 sene önce ben rahat rahat geçinirken üst baş alışverişi yapabiliyordum ama şuan üst baş almayı aklıma getirmiyorum acaba izlenen politikada bir yanlışlık yok mu.
  • Tam anlayamadım, Almanya'dan yolcu beraberinde getirilen şeylerden mi bahsediyorsun, yani bavul içinde?

Kargo ile bayramlarda -ticari olmayan- şahsi hediye olarak gönderilen şeylerden de vergi alınıyor mu?
  • A1001z A kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum bavulda çok görürler vergi isterler diye getirmedim dedi.
  • A1001z A kullanıcısına yanıt
    Bir de Almanya (Avrupa Birliği) ile gümrük birliğindeyiz diye biliyorum. Bunun ne tesiri var, bilen var mı?
  • Sağol şimdi anladım. Haklısın, riske girmeye değmez. Yolcu olarak giden hediyeyi Türkiye'den de alabilir.

Ben kendim gidemediğim için paket yolladım, ama yetişmedi bayrama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

Sence devlet vatandaşı içerde tüketime teşvik mi ediyor yoksa kağıt üzerinde enflasyon falan haberlere konu olsun diye çabalıyor mu ? Aynı devlet Almanya'dan makam araçları getirmeye devam ediyor bari şu dönemde ülkemizde üretilen honda modelleriyle falan idare etse olmaz mı yani habire vatandaşı kamçılayıp kendisine ejderha meyvesi sunması komik gelmiyor mu 22euro olayı mesela güzel bir şeydi benim akrabam var Almanya'da bayramları ufak tefek hediyeler getirirdi kuzenlerime falan herkese dağıtırdı şimdi getiremedi yani mesela bu bir örnek.Sinekten yağ çıkarır gibi her şeyden yüksek vergi alıp oturmak komik geliyor alınan vergileri üretim yönüne dökse amenna ülkede ucuz hiç bir şey kalmadı bu halk nasıl alışveriş yapsın ki 5 sene önce ben rahat rahat geçinirken üst baş alışverişi yapabiliyordum ama şuan üst baş almayı aklıma getirmiyorum acaba izlenen politikada bir yanlışlık yok mu.
    Elbette yanlışlık çok, devlet en başta kendisi fedakarlık yapmalı, mesela 4000,5000 cc lik motor yerine 2000 kullanmalı daha neler neler balık baştan kokar zaten.

Bak mesela bu samsun valisi olayı adamın 2 aracı varmış 1 i jip 1i de mercedes bilmem ne bunu anlarım bak 2 aracı olur derim samsun hani dağlık kısım yol sıkıntısı olan yer vardır vali bu giderken sorun yaşamasın gidebilsin her yerine sonra bir duyuyoruz masraf yüzünden 1.2 1.3 milyon lira daha fazla parayla bir araç getiriliyor yerine masraf yerine gelen aracın fiyat farkına bakar mısın sonra ben bunlara nasıl inanırım güvenirim ki aptal olmam lazım yani.
    evet devlet vatandaşın içerde tüketim yapmasını paranın içerde kalmasını ister ama vatandaş olmayan paranın neyini harcayacak? ayrıca dışarı öyle bir bağımlıyız ki, içerde yapılan tüketim ithalatın da artmasına sebep oluyor, asıl mesele işte bu, iç tüketim fazlalaşında malesef ithalat da artıyor ve para dışa kaçıyor... v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molella -- 6 Haziran 2019; 18:49:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A1001z

Bir de Almanya (Avrupa Birliği) ile gümrük birliğindeyiz diye biliyorum. Bunun ne tesiri var, bilen var mı?
    o dediğin gümrük birliğinin yararı vatandaşa değil, yüksek miktarda mal alıp satan ticaretle uğraşan işadamlarına... bu hükümetin sıradan vatandaş yararına ney aptığı görülmüş... hep sermaye kesimine çalışırlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molella -- 6 Haziran 2019; 18:51:39 >
  • Burası nasıl bir donanım sitesi böyle? Canı sıkılan iftira atabiliyor, hakaret edebiliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

Bilmiyorum bavulda çok görürler vergi isterler diye getirmedim dedi.
    Açıp baksaymış internette kaç paket sigara kaç litre içki kaç kg gıda kaçar adet giyim toplamında 430euro'ya kadar olduğunu görebilirdi 1500 Euro'ya kadarda vergili sokabilirdi

Henüz bu kalkmadı 2 sene içinde kaldırırlarsa da şaşırmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 6 Haziran 2019; 20:20:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasac

arkadaşlar hayırlı bayramlar aliexpressten kulaklık aldım 15 dolar ancak ne gümrük sunum ücreti ne vergi ödedim ilk defa sipariş veriyorum onunla bağlantılı mı acaba :)
    15 mayıstan önce kargoya verilmiştir belki ondan olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 6 Haziran 2019; 20:29:9 >
  • Yok daha yeni aldım 24 mayısta sipariş verdim 3 haziran da geldi

• 31 mayıstan önce sipariş vermiştim vergi ödeyecekmiyin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hasac kullanıcısına yanıt
    31 mayıstan önce gümrükten geçmiştir kardeş sıkıntı yapma
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.