Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • esnaflar çok seviniyodur şimdi, bilmem-ne market, bilmem-ne iletişim vb... kazıklamaya devam.
  • farego kullanıcısına yanıt
    evet 10 20 liralık ürün alma devri bitti gibi.resmen ikiye katlanıyor fiyat.
    ha vergilere ragmen hala aliexpressden almak, türkiyede ki satcılardan almaktan daha ucuza geliyor neredeyse.
  • Güney83 kullanıcısına yanıt
    zaten halıhazırda kapıda alıyordu vergiyi. bu senenin başında çinden gelen 12 dolarlık paketim, gümrüğe girmişti. sırf gümrüğe girdi diye 5 lira gümrük girdi cıktı hizmet bedeli adı altında para alındı. ptt teslim ettiğinde kapıda o parayı senden alıyor. 22 euronun altında olduğu için vergi koyamamışlardı o zaman ama vergi konsaydı onu da ptt kapıda alıcaktı. değişen bir şey yok o konuda şuan için.. gümrüğe soktukları ürün için keyfi para almak komik ama gerçek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 26 Mayıs 2019; 17:4:17 >
  • trump kendı abd ekonomısını batırdı sımdıde dunya ekonomısını batırıyor

rahip olayı uydurma bahaneydı,tr dekı doları 2 tl den 6 tl ye cıkarmak ıcın uyduruk oyun ıste,sımdıde vergılerı arttırıp,paramızı hortumluyor abd

https://www.youtube.com/watch?v=miWscwjUKf0

• quote:

Orijinalden alıntı: kırmızımercimek

Şuan mobil olduğum için telefondan ilgili bakamıyorum mevzuata fakat böyleydi.
    İkinci belirttiğim konuyu forumda araştırın, tecrübe edenler ve paylaşanlar da vardı.

Ekleme: şu bağlantıyı inceleyin. Orada hala 22 euro ibaresi mevcut, güncellenmemiş. Ama vurgulamak istediğim posta yoluyla gelen ürünler kısmı.

https://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyetleri
    Buradakileri okudum ve sanki birbiri ile çekişkili durumlar var.
    Ne olursa olsun vergi alıcaklar sanırım ama bunu delme noktası oluşacakmı görücez.

• aydınayhan kullanıcısına yanıt
    Trump'un politik çizgisi "önce Amerika, dünya umrumda değil".
    Şu sıra işsizlik iyice azalmış durumda. Ek vergiler ile Amerika içi fabrika yatırımları teşvik ediliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • urun alırken çinliler nasıl ıkna etcez herseye 5 dolar yazıyorlar kutu ustunde 1 adet mal oluyor ve kutu acılmadan gelıyor
    suphe olursa kutu acılsın dıye ukime gıdıyor

yanı urun 50 dolarsa 50 yazsınlar ama neden yazmıyorlar,yanı mıllet 40 yada 30 mu yazdıracakkı
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

trump kendı abd ekonomısını batırdı sımdıde dunya ekonomısını batırıyor

rahip olayı uydurma bahaneydı,tr dekı doları 2 tl den 6 tl ye cıkarmak ıcın uyduruk oyun ıste,sımdıde vergılerı arttırıp,paramızı hortumluyor abd

https://www.youtube.com/watch?v=miWscwjUKf0
    Trump amerika yı batırdı mı? yanlış bilgi... trump geldiğinden beri amerika büyüme rekorları kırıp duruyor dostum... adam ticaret adamı, tam amerikayı yönetebilecek birkime sahip...

• nasaya harcanan para sunya ekonomısı kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

nasaya harcanan para sunya ekonomısı kadar
    sonuçta kendi paralarını kendi ülkelerinde harcıyorlar, çöpe gitmiyor... harcadıkları para kendi vatandaşlarına sektör yaratıyor, edinilen bilgiden dünya yararlanıyor gözüküyor ama adamların işi gücü bu bilgileri nasıl kendi çıkarımıza kullanıp dünya watandaşını ezeriz mantığı...yine sadece kendi vatandaşına müslüman bunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molella -- 28 Mayıs 2019; 0:33:22 >
  • Yakında geçmişte aldığımız ürünlerin de vergisini ödetecekler. Zaten alacığımız 1 adet usb kablosu, onu da vergiyle alacağız.
  • evet son 4 gün... durmadan takibini yaptığım paketlerim var... Tr ye biran önce girse de vergi ödemeden alsak bari...
  • bayram geldi vergıyı odersınız artık
  • Dün verdiğim siparişlerde satıcılar 22euro sınırının kaldırıldığını ve vergi ödeyeceğimi hatırlattılar. Dilersem iptal edebilme şansı sunuyorlar dispute açmamak için. Turkiyedeki çakal esnaf kazanacağına vergisini verir alırım yurtdışından.
    Şimdi bu vergiyi nereye nasıl ödeyeceğiz ?
    Ptt görevlisine mi yoksa online takip ödeme yeri var mı ?
    Kapıya geldiklerinde alacaklarsa sıkıntı yok, ama vergisi ödeyip bir de günlerce eve gelmesini bekleyeceksek eskisi gibi orda sorunlar olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MIKROP DOGAN -- 28 Mayıs 2019; 9:4:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim e kitap okuyucu tr ye cuma akşamı girdi. Ptt kaydı hala yapılmadı. Kesin bişeyler dönüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Perşembe günü kayda giren paketim o gün bugündür zerre kıpırdama ve işlem görmeden öylece bekliyor. Bu dakikadan sonra benim gibi vergisiz paket bekleyenler boşuna beklemesin belli ki talimat gitmiş paketleri bekletin hazirandan itibaren vergili dağıtın diye.. Bu ülkenin geldiği son noktaya inanabilmek mümkün değil. İnsanların 3-5 dolarlık aliexpress keyfi vardı onunda içine ettiler...
  • Son gelen 2 3 paketimda şunu farkettim, ürünleri çinden almama rağmen kargo filipinlerden geliyordu. Bu güne kadar ne gumruge sunum ücreti ne de başka bir vergi ödedim.
    Acaba bununla(filipinlerden kargolanma) ilgisi var mıdır?
    Cinden gelenleri daha kontrol etme, diğer ülkelerden gelenleri fazla sallamama gibi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blasph -- 28 Mayıs 2019; 15:25:28 >
  • semavi7 kullanıcısına yanıt
    Militanı kızdırmayalım.
  • 26.000 TLye alınan ağaçlar paralarını kendi kendine mi ödeyecek, siz yurtdışından alışveriş yapıyorsanız kesin paranız vardır sökülün bakalım paraları

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.