Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aklı olan bir daha vermez.ogrenci indirim i ile aynı anda patlattılar.kimse yemez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kernel Panic kullanıcısına yanıt
    Ya arkadaşım ben de biliyorum neyin ne olduğunu. Bir de yandaş yaptınız beni.

Ciddi anlamda sabote ediliyor iktidar buna da bir şey demiyorlar. İlginç geliyor bana.

Ya da umurlarında değil, zaten manipulasyon yaparız 23 haziran son seçim olur yallah bundan sonra reis herkesi atar diyorlar diye rahatlık var.

Böyle vergi sistemi olmaz. Olmamalı.
  • *GameOver* kullanıcısına yanıt
    Ben de merak ediyorum bu sistemi nasıl işletecekler.

Yolda olan siparişler var. herkes PTT İl merkezlerine gidip vergi mi verecek makbuz mu alacak ne olacak ?

Ya da PTT mi döşeyecek bize. E faturayı nereden bilecekler.?
  • Şimdi 5,20 lira gümrük sunma ücreti iptal mi?
  • simonmc S kullanıcısına yanıt
    Ücreti ptt memuru tahsil ediyor değil mi?

Şimdi karar ile bütün ürünler %20 vergiye tabi olacak o halde de 5.20 tl gümrük ücreti alınacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bella Ciao

Yurtdışı yolcu beraberi getirilen iki yılda bir cep telefonu da 3 yıla çıkarıldı bugün saray kararnamesiyle..oh oh ne güzel durmak yok..dibine kadar geçirmeye devam,her millet hak ettiği şekilde yönetilirmiş..
    ama İBB de 100 tl olan abonmanı 40 tl ye indirme teklifi vermişler ya, bu konusuluyor Tv de; geçirmeler değil...
  • Hayırlı uğurlu olsun ne diyelim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hediye ibaresi ile gelen ürünlerden vergi alınacak mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • astegon kullanıcısına yanıt
    Her zaman yaptiklari gibi yaparlar. İnternete markasinin modelini yazip Aratarak bir ucret belirlerler.

• 5.20 lira pakete bakma bedeli. O alınmaya devam edilecek. Ayrıca üstüne gümrük vergisi eklenecek. Yalnız Amazon gibi gümrük işlemini yapan firmalarda 5.20 tl bakma bedeli alınmayacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CZ

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bu maddeye göre telfon kılıfı vs. %40 mı olacak? Sanmıyorum hocam %20 uygularlar bütün paketlere o kadar paketin takibini kim nasıl yapacak?
  • Ülkemin durumu vahim devlet bu kadar düşemez düşmemeli.

• ipli jeton kullanıcısına yanıt
    Vergisini ödediten sonra bakma bedeline ne gerek var, bütün paketler %20ye tabii işte.

Birkaç bir şey alacaktım arada kaldım şimdi.
  • Sadece vergi alarak ülkeyi bakkal bile öylede böylede buraya kadar getirirdi bu kadarda cahil olunmaz be.Ulkenin basına geçecek bi tane akıllı adam yokmu koskoca nüfusta

• Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır gençler.

• Bir kulak arkası kaldı zaten almadık..

• saraya para dayanmıyor
  • Ne olursa olsun esnaftan yine ucuz olacak üstüne esnaf bizim gibi bireysel alıyor 5 katı fiyata satıyor üstüne vergilendirmiyordu. Bir kaç sene önce 5 liraya alacağım kılıfa 25 lira fiyat çeken esnafı gördükten sonra bir daha mecbur kalmadıkça para kandırmıyorum onlara. Yine aynı şekilde mi band 3 aldık şarj kablosu alayım dedim Çinde resmi dükkan 6 liraya satıyor bizim esnaf 30 lira para istiyor.
    Hem yurtdışı hem yurtiçi fiyatlar baya uçacak bakalım neler olacak. Tam da yeni telefon alırsam simdiden yedek şarj aleti ve kablosunu alayım diyordum

• Bizim gençliğimiz bitti daha doğmamış cocuklarimizinda gelecegi yok Kötüye birşey olmaz diye laf var bunlar o kadar ah aldilar hâlâ birşey olmuyor

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.