Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

ben her zaman diyorum

BİZ BÜTÜN PARAMIZI ERDOĞANA VERELİM, O İSTEDİĞİ ZAMAN BİZE HARÇLIK VERSİN

böyle oyunlara gerek kalmasın

not: chp li değilim

Alıntıları Göster
    türkiyede chp li yok zaten bu forumda hele hiç yok.

akp oylar nereden geliyor deyince suçlu oluyor.
  • Genel de Amazon’dan PC parçası alıyorum vergisini ödüyorum o nedenle beni çok ilgilendirmeyen bir yasa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen hocam dediğiniz gibi Bakalım fiyatları değerlendirip alacağız

• quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

ama İBB de 100 tl olan abonmanı 40 tl ye indirme teklifi vermişler ya, bu konusuluyor Tv de; geçirmeler değil...

Alıntıları Göster
    Hocam hala düşünebilen yani aklı kiraya vermemiş biri şunu düşünmeli öyleyse..Madem 40 liraya düşebiliyodu öğrenci abonman, 17 senedir niye düşürmemişler İstanbulu bunlar yönetmiyor muydu?
    Gerçi bu kadar düşünebilseler bugün bunları da yaşamazdık..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Titresimli damat yerlisini buldu herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bella Ciao

Hocam hala düşünebilen yani aklı kiraya vermemiş biri şunu düşünmeli öyleyse..Madem 40 liraya düşebiliyodu öğrenci abonman, 17 senedir niye düşürmemişler İstanbulu bunlar yönetmiyor muydu?
    Gerçi bu kadar düşünebilseler bugün bunları da yaşamazdık..

Alıntıları Göster
    zaten amaç orda İmamoğlu öyle yaptı bak biz daha iyisini yapıyoruz. İBB deki paralar hangi derneklere kuruluşlara aktarılıyor bi bakın aklınız şaşar.
  • Ülke IMF'ye gidecek anlaşıldı. Devaülasyon yapılıp vergilerin arttırılması lazım bunun için de. Yazık...
  • 1 dolara aldığım şey için ptt ye vergiye mi gideceğim? git gel parası minimum zaten 10 lira?

delirmiş bunlar

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    1 gram bile yok hocam. işimiz çok zor.

• Yurt dışı alış veriş bir dönem nimetti, şimdi hiç bir anlamı kalmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowtr

Bütün vergiyi vatandaşa yüklüyorlar. İş adamlarına teşvik af ne varsa...
    şu söz aklıma geliyor hep

vah zavallı koyun sürüsü

çobanıda besler , çobanın köpeğinide, kurduda
  • Hayırlı olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vergiyi kapidami ödeyecegiz. Bu önemli sorunun cevabi varmi. Basaksehiremi gidicem 10 dolarlik malzeme icin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adorer -- 15 Mayıs 2019; 17:43:39 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurtiçinden alırız, fazla pahalı değil yurtiçi satıcılarda diyor birileri, O yurtiçi satıcılarda dışarıdan getirecek. Dışarıdan getirdiği için vergi verecek. O vergi kime patlayacak ? Yurtiçi alıcılara, yani zamlara hazır olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperepla

Tam olarak belli olmaz o iş Ali express Amazon gibi bir sistem kursa vergi için satıcıya düşük yazdırma filan olmaz neyse onu ödersiniz. Böyle bir sistem olmaz ise gümrük memuru fiyat tespiti yapar faturaya inanmak zorunda değil. memur ne fiyat belirler ise onu ödersiniz.

Alıntıları Göster
    Memurun fiyat uydurma gibi bir yetkisi yok. Ha şüpheli paketlerde belki iletişime geçilir sıkıntı olur. Ama istediği gibi bir fiyat kesemez ürüne.

• ulen tam da kask ve gözlük alacaktım yaaaa böyle şansın ben ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: general4242

Çoğu gift diye gonderiyor memur kafasindan ücret uydurur bence başlarda. Sonra bir sistem getirirler
    Gift bile olsa pakette fiyat yazar. Ücret belirtme zorunluluğu var. Ama gifterden de vergi kesilecek mi bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

Afiyet olsun aşırı hormon yüklemesinden dolayı bu kadar serotonin aldığından bu mutluluk bundan olsa gerek.

Tabi hastalık oranın %200 arttığını da hatırlatmama gerek yok, diyabet, obezite, kalp ve damar hastalıkları, o ilaçların hepsi ithal, o vergilerin karşılığı misliyle yurt dışına gidiyor!

Alıntıları Göster
    Yav kardeşim reisimiz ilacı bedava veriyor zaten niye ağlıyorsun hala ? Begenmiyorsan git amerikaya orada hiç sosyal olanak yok paran varsa tedavi olursun yoksa olamazsın.Avrupa bizi kıskanıyor, ilaç bedava tedavi bedava devlet bakıyor herşeyine daha ne istiyorsun.Ne vergisinden bahsediyorsun.Tayyip Erdoğan olmasaydı bugün ilaç bulabilir miydin tedavi olabilir miydin ? Sgk kuyruklarında sedyelerde ölmeyi beklerdin.Size iyilik yaramıyor.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.