Şimdi Ara

21 eylül 2017 pendik hastanesi rezaleti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
10.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar arkadaşımın engelli babasının yasadigi rezaleti sizlerle paylasmak ve desteğinizle bu olayı yayıp duyarlılık yaratmak istiyorum. vakti olmayanlar için özetlemek gerekirse şuradan okuyabilirsiniz

sosyal medyada bize ve diğer engelli insanlara destek olmak icin lütfen retweet edin...
    https://twitter.com/gderin7/status/911148377869623297

Rezaletin detayları...

--- detaylar ---

arkadaşlar benim babam engelli. bugün hastaneye gitmesi ve serum takılması gerekiyordu. kendisi engelli aracına binip hastaneye gitti. sonrasında engelli otoparkına geldiğinde otoparkın dolu olduğunu görmüş. bundan ötürü arabayı eczanenin önüne doğru park etmiş (park yasağı varmış). neyse, babam içeriye girmiş ve ona serum takılmış. 15 dakika sonra annem arabadan bir şey almaya geldiğinde polis arabayı çekmiş, götürmüş. buraya kadar her şey tamam. beyler, annem sonrasında beni aradı, “oğlum arabayı çekmişler gel al” diye.

neyse, ben işten çıkıp arabanın çekildiği otoparkı bulup arabayı aldım.

akabinde hastaneye geldim, arabayı annemlere teslim etmeye. bir baktım hastane engelli otoparkı yine dolu. araçlara baktım, normal sivil araç, engelli aracına benzemiyorlar. gittim güvenliği çağırdım. dedim bu araçlar kimin? o ara araçlardan birinin sahibi geldi. sapasağlam birisi bir engel göremedim.

sordum, “beyefendi kimdiniz? geçmiş olsun, engeliniz neydi?” falan. adam bana demesin mi “ben hastane müdürüyüm”. obur araca dondum. dedim bu araç kimin? “bu da hastane polisinin” dedi. bir nefes aldım, patladım, bunlara verdim veriştirdim. ulan hastanenin müdürü, polisi engelli otoparkına park ediyor.

gerçek engelli ise dışarıya yanaşıyor ve biz bu yüzden ceza ödüyoruz. yazıklar olsun böyle memurlara!

ne olursunuz sesimizi duyuralım. #engelsizlersiniz olay yeri :istanbul/pendik devlet hastanesi
    --- detaylar ---

Ekşi başlığımız:https://eksisozluk.com/21-eylul-2017-pendik-hastanesi-rezaleti--5457982

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İch hab keine lust -- 24 Eylül 2017; 12:52:30 >

• öne çıkarılsın
  • Polis gelip arabanı çekiyorsa gidip onlara da ceza yazmalı ekşiden entry giriyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruscall

öne çıkarılsın

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elonardo

Polis gelip arabanı çekiyorsa gidip onlara da ceza yazmalı ekşiden entry giriyorum

Sevinirim, teşekkür ederim. Plakalar belli oluyor videoda gerekli basvuruları yapacak kendisi.
  • Burasi Turkiye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu yuzden murat ozun ve ıdrıs ustayı ızlıyoruz
  • avm, hastane otoparklarına ister istemez geçerken hep dikkat ederim. engelliler için ayrılmış park yerlerinde daha hiç engelli plakaya sahip araç görmedim. bu alanlara park edenlere bir yaptırım, ceza var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Burasi Turkiye

Farkındayım bunların normallestirilmemesi için çabalıyorum tam olarak. İlla o arabaları çizmemiz mi gerekiyor yani adaleti biz mi dağıtacağız... Toplumsal duyarlılık yaratıp hataların önüne geçmek daha doğru.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HilmiE

avm, hastane otoparklarına ister istemez geçerken hep dikkat ederim. engelliler için ayrılmış park yerlerinde daha hiç engelli plakaya sahip araç görmedim. bu alanlara park edenlere bir yaptırım, ceza var mı acaba?

Evet dostum polisi ararsan gerekli cezai islemi uygularlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

bu yuzden murat ozun ve ıdrıs ustayı ızlıyoruz

İyi seyirler, gurbet ellerde insanlar bir haksızlık yasadıkları zaman susmuyorlar, adalet de onların yanında oluyor...
  • Geçmiş olsun öncelikle. Sonuna kadar haklısınız destekliyorum

• Yalnız görüyorum ki hala bilmeyen var gibi, aklınızda bulunsun artık engelli araçlarında plakada engelli işareti olmuyor, haberiniz olsun. Çok uzun bir süredir böyle bu. Yani sadece araca bakıp karar vermeyin benzer durumlarda (bu olaydan bahsetmiyorum). Sadece aracın ruhsatında yazar, bu nedenle aslında otoparklarda bunla ilgili kontrol yapmaları lazım ama nerede ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 22 Eylül 2017; 13:38:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spycho_

Yalnız görüyorum ki hala bilmeyen var gibi, aklınızda bulunsun artık engelli araçlarında plakada engelli işareti olmuyor, haberiniz olsun. Çok uzun bir süredir böyle bu. Yani sadece araca bakıp karar vermeyin benzer durumlarda (bu olaydan bahsetmiyorum). Sadece aracın ruhsatında yazar, bu nedenle aslında otoparklarda bunla ilgili kontrol yapmaları lazım ama nerede ...

bunu ilk defa duyuyorum. söverken daha dikkatli olurum bundan sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmea06

Geçmiş olsun öncelikle. Sonuna kadar haklısınız destekliyorum

Teşekkür ederim.

@Spycho

Kimi araçlarda bu araçta engelli var diye sticker görüyorum... Bahsetiğin olaydan arkadaşım haberdarmıs ki güvenliği çagırıp araç sahiplerinin kim oldugunu sormus. Zaten olay da ondan sonra patlamıs... (Bu olay ıcın soylemedıgını bılıyorum.)
  • Sonucu takip edeceğim. Up

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yukarı.

• Öne çıkar

• Bu sadece okuduğumuz düşüncesizlik istanbulda yollarda kaldırıma park edip görmeyen insanların yolunu işgal edenden tutun yolun geçişlerinin ortalarında levhalalar direkler var sağlam insan bile kaldırımda yürürken zorlanıyor birde engelli insan nasıl geçsin ordan.

Malesef bu ülkede arsızlık diz boyu birde utanmadan hhakkı olanla tartışırlar .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalayarak torpillerle yükselen vasıfsız idarecilerin şu egosuna bitiyorum.Keşke şu çarkı kırabilsek insana hizmet için liyaketle gelebilen adamlar müdür olsa.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.