Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1976. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.568
Cevap
622
Favori
1.761.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19741975197619771978
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SSD gelecek dertler bitecek. 

• ThisIsCotyora kullanıcısına yanıt

Denemeden bilemezsin, boş vaktin çoksa dene sorun olma durumunda sıkıntıya girerim diyorsan deneme.

• Geçen gün başka bir sorun için bios'u karıştırırken şu ayarı gördüm, araştırdığımda güzel bir sonuca ulaştım, Performance Modu Otomatik olduğu zamanda elektrik tasarrufu çok farketmiyormuş fakat performans olarak özellikle oyunlarda fps drop yaşatabiliyormuş, sanki daha stabil oldu masaüstü kullanımım, sizde denerseniz görüşlerinizi yazın bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

SSD gelecek dertler bitecek. 

Harddiski diyorsanız 250 gblık samsung ssd var hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Hdd yada ramde sıkıntı var gibi HD Tune indirip Health bölümüne bakın yada ss atın.

2 ram varsa birini çıkarıp diğerini deneyin.

Dediğiniz programı yükledim şöyle bir hata var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thewhitewolf kullanıcısına yanıt

https://teknoforum.org/01-raw-read-error-rate-cozuldu/#:~:text=HD%20Tunes%20%C3%BCzerinde%20ald%C4%B1%C4%9F%C4%B1n%C4%B1z%20raw,%C3%A7ekerek%20size%20hata%20oran%C4%B1n%C4%B1%20sunar.

"HD Tunes üzerinde aldığınız raw read error rate hatası hard disk üzerindeki okuma hata oranıdır. Sabit disk üzerinde veri okunurken aldığınız hatalar loglanır ve hd tune bu hata loglarını çekerek size hata oranını sunar. Bilgisayarınızı kullanırken donma ve yavaşla problemleri var ise nedeni harddiskiniz üzerinde oluşan okuma hatalarından kaynaklıdır. Bu diskinizin performansının düştüğünü ve yakında bad sector gibi problemler yaşatacağını haber verir. Bu yüzden önemli verilerinizi yedeklemek için hızlı davranın ve bir an önce diskinizi değiştirin."

Garantisi varsa yolla veya aldığın yerden değişim iste.

• Disk yüzeylerinde yada okuma kafasında sorun var yaşadığınız sorunda zaten böyle birşeyi işaret ediyor düzeltebileceğiniz birşey değil.

• Arkadaşlar mrb. Yeni sürümü sıfırdan kurdum ama ilginç bir sorunum var.

Pc açılınca görev çubuğuna tıklayamıyorum , görev yöneticisini açınca düzeliyor.

Netteki çözümleri denedim naptımsa olmadı fikri olan varmı ?

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt

Eyvallah hocam. Garantisi var ama yerine ne koyacaz pc den vazgeçmem mümkün değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Denemeden bilemezsin, boş vaktin çoksa dene sorun olma durumunda sıkıntıya girerim diyorsan deneme.

haklısınız başka bir çare yok gibi görünüyor.deneyeceğiz mecbur

• Sıkıntı SSD de değil HDD deymiş. Mecbur değiştireceğiz, varmı tavsiye edebileceğiniz sağlam marka 500 GB lik.

HDtune dekini ssd mi sanmıştınız halbuki üstte yazıyor 500gb diye.

500gb lar 300tl civarı tavsiyem bu ürün hemde indirimde. Üstteki link masaüstü için bu arada alttaki laptop.

https://www.hepsiburada.com/seagate-barracuda-1tb-2-5-5400rpm-128mb-cache-sata-3-notebook-diski-st1000lm048-p-hbv000002qlze

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 25 Aralık 2020; 22:48:10 >
  • Hocam, Windows 10 kullanıyorum. Düne kadar labtop klavyesi çalışıyordu. Bugün bi açtım. Normal Windows menülerinde klavye çalışmıyor. Chrome felan kullanıp internete girince tarayıcıda çalışıyor. Windows içinde çalışmıyor ne yapabilirim.
  • arkadaşlar merhaba,

cihaza format attım. Klasörlerdeki sol taraftaki hızlı erişim menüsü yok ortada.

bunu nasıl geri getirebilirim ?

Han her klasörde sol tarafta çıkan menü..

@MRT

@MühendisMurat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 26 Aralık 2020; 23:14:16 >
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt

Görünüm menüsünden gezinti bölmesine tıklayın ve gezinti bölmesini seçin.

• GÖKHAN SOYLU G kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • tonodias kullanıcısına yanıt
    Edit: İlk defa karşılaştığım bir olaydı. Çözdüm. En alttaki arama çubuğu memory’de yer kaplıyormuş. Ön belleği temizledim düzeldi.
  • Arama bölümüne yazı yazılmadığı için format atıyorum şu an. Hiçbir çözüm işe yaramadı. Windows’un saçmalıkları.
  • Dün ilk defa format atarken böyle bir sıkıntı yaşadım farklı rufuslarla farklı ısolarla denedim rufus hep %100 olunca hata veriyor cihaz başka bir uygulama tarfından kullanıyor diye ve usb bellek 2 parca oluyor 50 m lık kısmı bölünüyor 2-3 bellekte aynı sorun oldu en sonunda rufus harici bir programla atabildim windowsu

Windows 1909 kurdum ondada denetim masası geç tepki veriyor.

• 
Sayfa: önceki 19741975197619771978
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.