Şimdi Ara

20bin bakımı Nissan 1800 tl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
13.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir tanıdığımın garantisi devam eden Nissan xtrail aracı var.

aracın 20 bin bakımı gelmiş, Ankara'da, onya yolundaki nissan servisi ve diğer yetkili servisten fiyat almış(Ankara mekezde 2 servis var).

her iki yetkili servis de 1800 tl fiyat vermişler.

yahu alttarafı 20bin bakımı, yağ ve filtreler değişecek, istenen paraya bakın

yakın zamanda nissan servislerine 20 bin bakımı yaptıran varsa kaç tl ödediniz?

• Hocam yanlıs anlama ama ıyı kı kadjar almısım yazmıssınız. 25bın tl lık parca degısımı olmus. Garantı bıtınce sorun cıkarmaya devam eder dıye korkmuyor musunuz ?

Aklıma mıtsubıshı fanboyu geldı :) sorunsuz sorunsuz dıye gezıyordu megersek sıfır aracın yarısı arızadan degısmıs
    Yeni makyajlı Qashqai sahibiyim aracımın 10.000 bakımı geçti yaptırmadım. Aynı motor ve altyapı kullanınan Renault Kadjar'da olduğu gibi 20.000 km'ye geldiğimde sarf malzemeleri kendim alıp sanayide ustaya bir miktar para verip dışarıda yaptıracağım. Bu döngüyü her 15-20.000 km'de gerçekleştireceğim.

Bilinçli tüketici olarak asla Nissan'da kazıklanmam. Maliyeti 300 tl olan bakımı 5-6 kat pahalıya yapacaklar ve ben bilinçli tüketici olarak bile bile kazıklanacam. Hiç bana göre değil
    masterap m kullanıcısına yanıt
    M masterap demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: masterap

Hocam yanlıs anlama ama ıyı kı kadjar almısım yazmıssınız. 25bın tl lık parca degısımı olmus. Garantı bıtınce sorun cıkarmaya devam eder dıye korkmuyor musunuz ?

Aklıma mıtsubıshı fanboyu geldı :) sorunsuz sorunsuz dıye gezıyordu megersek sıfır aracın yarısı arızadan degısmıs
    Merhaba korkmuyorum çünkü değişimler mesela koltukta çatlak oluştu bütün döşemeleri değiştirdiler tutarı 5bin tl, farda ufak bir leke oluştu her iki ön far değişti 7bin tl. En ufak birşeyde parça değişimi yapılıyor, başka servis olsaydı 1000 kere kullanıcı hatası var denir geri gönderilirdi. Renault arabasının arkasında ve ben kullanıcısı olarak memnunum.
  • Nissan senelerdir premium markalarla yarisir fiyatlar veriyor serviste. 10bin km’de bir cagiriyor olmasi da bambaska bir mevzu.
  • Nissan alınacaksa en az 3 yaşında alınmalı.

Eskiden servis sanayinin 1,5- 2 katına işlem yapardı, orijinal parça vs. diye giderdik. Hatta opeli kampanyalarla sanayi fiyatına yetkili servise baktırırdım (sanayi 180 iken servis 200e bakım kampanyası yapardı).

Ben qashqai aracı sattım fakat kullanırken en sevmediğim kısım servisiydi, aynı motor renault grubunda 20 binde bakıma giriyor. Benim en son 30binde sıkı pazarlıkla 1300 gibi fiyat çıkmıştı aralık ayında, arabayı satmama rağmen taksidi bitmedi hala

İzmir'de olduğum zaman hep karakaşlar en düşük fiyatı veriyor, Bolu'dayken Ankara ve Düzceyi arıyorum ama o an uygun olan değişiyor sürekli.

• Şaka gibi fiyatlar. Az bir araştırmayla evde yapabileceğimiz bakım bir asgari ücret parası.
  • Yeni makyajlı Qashqai sahibiyim aracımın 10.000 bakımı geçti yaptırmadım. Aynı motor ve altyapı kullanınan Renault Kadjar'da olduğu gibi 20.000 km'ye geldiğimde sarf malzemeleri kendim alıp sanayide ustaya bir miktar para verip dışarıda yaptıracağım. Bu döngüyü her 15-20.000 km'de gerçekleştireceğim.

Bilinçli tüketici olarak asla Nissan'da kazıklanmam. Maliyeti 300 tl olan bakımı 5-6 kat pahalıya yapacaklar ve ben bilinçli tüketici olarak bile bile kazıklanacam. Hiç bana göre değil
  • Cok bınıyorum dıye dızel arac alıyorsunuz, bakım aralıgı 10bın km. Bakım fıyatı 1800tl. Saka gıbı...
  • internetten genelde castrol yağ ve bosch filtreler alıyorum. 82tl yağ 75tl filtreler tutuyor.bakımı kendim yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ie36 -- 17 Nisan 2019; 11:41:39 >
  • 2018 Eylülde aldık babama aracı bizde sıfır QQ 1.5 Dci Manuel.

Fiyatların böyle olduğunu babama söyledim almadan önce Nissanın servis fiyatları böyle böyle. 1.5 Dci motor olarak zaten sorunsuz bir motor garanti için servise bakım yaptırıyım desen az buz bi para değil. Garantinin bize tek faydası olsa olsa şanzuman için olur. Varsın oda olmasın Manuel alalım dedim. Zaten önceki aracıda manueldi otomatiğe bi acaba diye düşünüyordu.

Manuel aldırdım. Servisinde falanda yaptırmayacağız bakımını. 3 yıl boyunca fazladan ödeyeceğimiz en kötü 4500-5000 lira para olacak yazık günah.
  • araba ucuzda servisimi pahalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donald Draper

Yeni makyajlı Qashqai sahibiyim aracımın 10.000 bakımı geçti yaptırmadım. Aynı motor ve altyapı kullanınan Renault Kadjar'da olduğu gibi 20.000 km'ye geldiğimde sarf malzemeleri kendim alıp sanayide ustaya bir miktar para verip dışarıda yaptıracağım. Bu döngüyü her 15-20.000 km'de gerçekleştireceğim.

Ben bu yüzden iyiki kadjar aldım diyorum hemde yetkili servis maliyeti nissan a göre daha uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uza -00-

2018 Eylülde aldık babama aracı bizde sıfır QQ 1.5 Dci Manuel.

Fiyatların böyle olduğunu babama söyledim almadan önce Nissanın servis fiyatları böyle böyle. 1.5 Dci motor olarak zaten sorunsuz bir motor garanti için servise bakım yaptırıyım desen az buz bi para değil. Garantinin bize tek faydası olsa olsa şanzuman için olur. Varsın oda olmasın Manuel alalım dedim. Zaten önceki aracıda manueldi otomatiğe bi acaba diye düşünüyordu.

Manuel aldırdım. Servisinde falanda yaptırmayacağız bakımını. 3 yıl boyunca fazladan ödeyeceğimiz en kötü 4500-5000 lira para olacak yazık günah.
    Bence yanlış düşünüyorsunuz aracınız elektronik aksam dolu, bir far led kestimi yaklaşık 3000 tl. Dışarıda yaptırıp 3-4 bin kar edeyim derken çok daha fazlasını verirsiniz. Benim araçta 25 bin tl ye yakın parça değişti. Hepside garantiden, şu anda sorunsuz biniyorum. Sizinde başınıza gelebilir.

• Bir aracın bakımını sizde yaparsınız bunlara para kaptırmayın. Biraz el becerisi ve birkaç alet edevat.

Sadece atık yağ olayı sıkıntı onuda , yağ eğişiminide bir özel serviste lifte kaldırtıp 30 liraya boşaltırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 17 Nisan 2019; 14:21:49 >
  • Yılda 30 bin km yapıyorum, herhalde 6 bin lira bunlara kaptırmazdım,
  • 2016 model qashqai sahibiyim bende 30 bin bakımdan sonra bakımlarını kendim yaptırmaya başladım. Nissan 300 400 liralik bakımı 1500 1700 liraya yapıyor göz göre göre kazık yiyemem.
  • renault servisine götürün daha ucuz
  • Daha sabah bıraktım aracı
    2017 model VW Caravelle 2.0 tdi 30 bin bakımı için 1254 tl mi ne tuttu.

Daha önce hyundai accent blue 2014 model 90 bin bakımı 1200 gibi bişey yine.
    Hyundai hep geçiriyor ama, vw ile yarışıyor mezmenk.

Arkadaşımdan da duymuştum crv bakımlarına 3000'e yakın para bayıldıklarını.

Audi'den bahsetmek istemiyorum. 90 bin bakımı geçen sene yapıldı.
    2012 model a6 90 bin bakımı 2240 tutmuş (bunun 450 tl'si cam filmi.)

120 bin ağır bakımı da 4-4,5 yapmıştık galiba ek tamirler hariç.

edit: 2015 Bmw x5 ekim 2017 de bakıma girmiş 53 bin bakımı 1325 tl

Fiyatlar böyle. Şimdi nissancılar düşünsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VideSupra -- 17 Nisan 2019; 15:7:26 >

• Pink Floyd kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlıs anlama ama ıyı kı kadjar almısım yazmıssınız. 25bın tl lık parca degısımı olmus. Garantı bıtınce sorun cıkarmaya devam eder dıye korkmuyor musunuz ?

• quote:

Garanti süresi bitmeden aracı satar
  • quote:

Merhaba korkmuyorum çünkü değişimler mesela koltukta çatlak oluştu bütün döşemeleri değiştirdiler tutarı 5bin tl, farda ufak bir leke oluştu her iki ön far değişti 7bin tl. En ufak birşeyde parça değişimi yapılıyor, başka servis olsaydı 1000 kere kullanıcı hatası var denir geri gönderilirdi. Renault arabasının arkasında ve ben kullanıcısı olarak memnunum.
  • Pink Floyd kullanıcısına yanıt
    Garantısı bıtınce umarım servısın tutumu degısmez hocam, asıl sınav ondan sonra baslıyor. Gule gule bının :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.