Şimdi Ara

2080Ti' ın helvası fıstıklı olsun :) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
502
Cevap
3
Favori
34.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
219 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Av_ALejaNdRo

1200w asus thor sli için yeterli midir ?
    Fazlasıyla yeterli olur 1200W güç kaynağı
  • Benim basıma gelse ben üzülürdüm açıkçası. Nvidianın müşterisine yaptığı bir rezilliği burada gülme emojileriyle kutlamanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Herkes daha ucuza daha iyi bir ekran kartına sahip olabilecek zaten. Neden bu ürüne sahip insanları üzüyoruz beyler ?
    Resmen göbek atmış bazı arkadaşlar. Yazık değil mi insanların bu kadar para bağladığı bir ürünün böyle ikinci plana atılmasına.
    Ben 5700xt sahibiyim bu arada profilime girip 2080 ti falan satıyor mu diye kontrol etmenize gerek yok . Bırakın artık herkes öne çıkarıyor konuyu bir de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhankan43

Benim basıma gelse ben üzülürdüm açıkçası. Nvidianın müşterisine yaptığı bir rezilliği burada gülme emojileriyle kutlamanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Herkes daha ucuza daha iyi bir ekran kartına sahip olabilecek zaten. Neden bu ürüne sahip insanları üzüyoruz beyler ?
    Resmen göbek atmış bazı arkadaşlar. Yazık değil mi insanların bu kadar para bağladığı bir ürünün böyle ikinci plana atılmasına.
    Ben 5700xt sahibiyim bu arada profilime girip 2080 ti falan satıyor mu diye kontrol etmenize gerek yok . Bırakın artık herkes öne çıkarıyor konuyu bir de
    Yalnız sadece nvidia değil amd ninde üst seviye kartları bu değer düşüşünden etkileniyor sizinde üzülmeniz lazım helva alırmıydınız
    Yahu bu durum Türkiye gibi bir ülkede ve donanımhaber gibi bir forumda tiye alınmayacakta nerede alınacak kabullenmek lazım artık buna karşı çıkmanın anlamı yok.

• 3bin liraya aldığım kart zaten. Kendi bütçem açısından çok bir şey ifade etmiyor ben sevindim açıkçası başka insanlar adına. Kimseyle bir yarış içerisinde değilim sonuçta. Evet çok şanssız bir durum olmuş ki ekran kartı almayı düşünen insanlar da çok mutlu olmalı bu habere ama başkasının ürününün değeri düştü veya kazıklandı diye neden seviniyorsunuz

• O değil RX460 RX570 gibi kartlar çıkmışken R9 380 lere 950 Lira isteyenler var hala koymuş kartı ilana hala 10 aydır duruyor
  • Sen linki açıp okudun mu elektronik tüm parçaları kapsıyor.

• 2080Ti'a para veren adam, sence kartı satıp satamamanın sıkıntısına düşer mi? Bu muhabbete anca senin gibi açlıktan ağzı kokanlar girer O kartları satın alan adamlar koleksiyon olarak saklıyor ya da 2. PC'sinde kullanıyor :)

Bu arada RTX 3070, RTX 2080Ti'dan daha hızlı olacak konusu hikaye. RTX 2070, GTX 1080Ti'dan hızlı olacak da demişlerdi ama karşılaştırmalar ortada. Nvidia'nın gösterdiği performans grafiği ray tracing tabanlı bir grafik. Saf işlem gücünü yansıtmıyor.

Şayet, benim söylediğimin tam tersi olursa, bu PC oyuncuları için iyi bir gelişme olur. Nvidia'nın bu hamlesi, AMD'yi de bu performanslara yakın bir kart çıkarmaya zorlar ve daha ucuza satacakları için, 2K, 4K oyunculuğu standart bir hale gelir. PC oyun piyasası kazanır, konsola olan ilgi azalır.

Senin gibi, açlıktan ağzı kokanlar da milletin ekran kartı üzerinden komikli espriler yapmaya çalışır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Foley -- 4 Eylül 2020; 16:23:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Sen linki açıp okudun mu elektronik tüm parçaları kapsıyor.
    Öyle birşey olmaz elektronik tüm parçalar vergisimi bence siz açıp okuyun linki ciddiyim.

• artan ithalat baskısına karşı korunması amacıyla kimyasallar, plastik, kağıt, taklit mücevherci eşyası, camdan mamul eşya, demir çelik ürünleri, elektrik ve elektronik eşya, makina, taşıtlar, mobilya, aydınlatma ürünleri, el aletleri, gözlükler, mutfak/sofra eşyası ile bazı muhtelif ürün gruplarında uygulanmakta olan ilave gümrük vergisi (İGV) oranlarının 30/09/2020 tarihine kadar kanuni vergi had ve nispetleri dikkate alınarak yükseltilmesi ve %2,3-%45 oranlarında uygulanması kararlaştırıldı.

Ekran kartı Türkiye'ye geldiğinde yurt dışı fiyatının aynısı ile inşallah alırsın.

• Cok zorunuza gitmis cook :))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Ek gümrük vergisinden etkilenecek ürünler hangileri?

İthalat Rejimi Kararına Ek Cumhurbaşkanı Kararı’na göre yürürlüğe giren ek gümrük vergisine tabi olacak ürünlerin listesiyse şu şekilde:

Altından ve kıymetli taşlardan mücevherat, buzdolabı ve derin dondurucular, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, split klimalar, ocak ve yemek pişirme cihazları, su filtreleri, turbo kompresörler, motor parçaları, golf arabası, mensucat açma sarma makineleri, çeşitli el ve ziraat aletler, metalden eşyalar, alçıdan inşaat malzemeleri, ahşap kapı ve pencereler, prefabrik yapılar, demir/çelikten teller, halatlar, kablolar, zincirler, bakırdan teller, yer kaplama ve döşemeleri, yapışkan bantlar, kauçuk levhalar, zaman kontrol cihazları, müzik aletleri, oyun aletleri, kayak ve spor malzemeleri, kilitler, menteşeler, makaslar, fırçalar, fermuarlar, çakmaklar, hijyenik ürünler, tripodlar vb. ile bazı muhtelif ürünler.

• Hiçbir firmanın fanboyu olmayacaksın.Bu kadar basit.Müşteri Hiç bir firmanın umrunda değildir.Tek düşündükleri şey paradır.Nvıdıa bildiğin dalga geçti 2000 serisini alanlarla.Fanboyluğu bırakın.

• Beyler konu hakkında fazla bilgim yok. Bizde GTX 1060 6gb var, bunun değeri de çok düştü mü ?

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Orada oyun makinesi yazıyor demeyin ekran kartı oyun makinesi değildir bilgisayar için zorunlu parçadır ne bilgisayar ekran kartsız çalışabilir nede ekran kartı tek başına oyun oynatabilir.
    Konsol onlar elde tutulan olsun tv altı olsun.

• Şu saçma konu nasıl popülerde anlamıyorum. Sanki 2080ti yi millet evinde üretiyorda dalga geçiyorlar adamlar nvidia tarafından mağdur edilmiş durumdayken hemnde. Bende eğer 2070s i satabilseydim 2080S kullanıcaktım. Aldığım fiyata alan olurda vericem yoksa iade edicem.

• 20 seneden fazladır bu sektör içinde Teknik destek ağırlıklıklı çalışıyorum,zannediyormusunuz ki adamlar forumları okuyarak ürün çıkarıyorlar,bu işin bir sonu yok,sonu olmadığı gibi bu bir ticaret ve para kazanma şekli,gündelik bakışlar ile bu işler yorumlanmaz,genç arkadaşlar kafalarına göre takılıyor sorun değil onların tercihi yanlız meseleyi iyi anlamak lazım,helva melva bu işlere hiç gerek yok.

sonuç olarak bilişim dünyası MOORE kanunlarına göre yürür,bilmeyenler araştırsın ona göre yazsın çizsin daha isabetli olur diye düşünüyorum.

yani adamlar para kazanmak zorunda,yoksa sadece GTX 1050ti üretip 10 sene aynı kartı piyasaya sürecek halleri yok,sürekli gelişecek değişecek ve son çıkan bir öncekinden daha iyi olacak,mesele bu kada basit büyütmeye gerek yok.

iyi forumlar.

• LGP970OB kullanıcısına yanıt
    Forumları okumadıkları gibi teknik servislerlede gelecek planlarını paylaştıklarını sanmıyorum.
    Adamlar 4 yıla yayılacak performans artışını direk çıkardı garip olan bundan olağan birşeymiş gibi bahsetmek halbuki tüm dünya şaşkın.

• dünya şaşkın değil, unutkan

dünya gtx 970in 780tiyi darma duman ettiğini, 1070in 980tiyi rezil ettiğini, sadece 1 yıl içinde gtx 1060ın gtx 980tinin %5 arkasına geldiğini unutmuş

k bakmayın sizler de unutkansınız

nvidia bu oyunu güzel oynuyor. 1 nesil az veriyor, sonra çok verince herkes bi şok olup "ohhaa" oluyor

2000 serisi için hep dedim, %25 30 atlamadan ne hayır gelir diye. ray tracing var dlss var diye geçiştiren çok oldu. gördüğümüz üzere dlss ve ray tracing atlamaya engel bir şey değilmiş

her neyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: srcn1905

Beyler konu hakkında fazla bilgim yok. Bizde GTX 1060 6gb var, bunun değeri de çok düştü mü ?
    O kart ölümcül darbeyi RX570 den yemişti. Şimdi de nvidia sırtından vurdu.

Şaka bir yana, o kart artık giriş seviye oldu ve o taraflarda çok bir oynama olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

dünya şaşkın değil, unutkan

dünya gtx 970in 780tiyi darma duman ettiğini, 1070in 980tiyi rezil ettiğini, sadece 1 yıl içinde gtx 1060ın gtx 980tinin %5 arkasına geldiğini unutmuş

k bakmayın sizler de unutkansınız

nvidia bu oyunu güzel oynuyor. 1 nesil az veriyor, sonra çok verince herkes bi şok olup "ohhaa" oluyor

2000 serisi için hep dedim, %25 30 atlamadan ne hayır gelir diye. ray tracing var dlss var diye geçiştiren çok oldu. gördüğümüz üzere dlss ve ray tracing atlamaya engel bir şey değilmiş

her neyse
    Gtx 1070 980ti yi 7 fps fazla vererekmi rezil etmiş?

2080Ti' ın helvası fıstıklı olsun :)

Kim unutkan acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 4 Eylül 2020; 17:50:3 >

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.