Şimdi Ara

2023 düğün masrafları... Evlenmek çok zor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Orta kalitedeki elektrik süpürgeleri bile 3000 TL olmuş. Düğün için yüz binlerce TL gerekiyor.

Evlenmeye niyet ediyorum ama düğün istemeyen gelin bulmak çok zor. Keşke sadece nikah olsa.

İnsanlar bu masrafları nasıl karşılıyor ben anlamıyorum. Arabamı satmak da istemiyorum.

milliyet
    Düğün Masrafları Ne Kadar Tutar? 2023 Ortalama Evlilik Bütçesi Ve Eşya Listesi
    https://www.milliyet.com.tr/pembenar/dugun-masraflari-ne-kadar-tutar-2023-ortalama-evlilik-butcesi-ve-esya-listesi-6333824

• Herkesi kendimiz gibi sanıyoruz. Adamdan sayıp selam vermeyeceğin esnaf günde 5 bin kazanmazsa zarar ettiğini düşünüyor. 130 TL'ye kaşarlı pide satan adam oğlunun düğününde 450 bin tl de harcar 450 bin dolar da.

Bu ülkenin zengini çok. Tiyatroya gideni az. Biz tiyatroya gideni zengin sanıyoruz. Halbuki asıl zenginler tiyatro düşmanları.
  • Kayınçom evleniyor bu yaz Ağustosta.
    Kendi işi ve ailesinin durumu iyi.
    Yani düğün yapabilecek kapasitedeler.

Beyaz eşyalar
    Buzdolabı-Kurutma makinesi-Çamaşır makinesi
    48 bin lira.

Takılar
    190 bin lira.

Düğün yemekli 1250 kişilik Cumartesi akşamı.
    115 bin lira.
    Erken tutulduğu için salon. Şu anda 140 binlerden bahsediyorlar ve Cumartesi olduğu için.
    Haftaiçi yemeksiz olursa 40-50 bin arası. Haftasonu yemeksiz olursa 65-70 bin arası.

Oturma odası-Salon takımı
    45 bin lira.

393 bin lira toplam.

Ivır zıvırı kız tarafının aldıklarını saymıyorum.
    Yatak odası, bulaşık makinesi vs kız tarafı aldı.

Halısı perdesi düğün günü içinde bi 30 bin daha ekleyin en az.

Düğün yapacaklara Allah yardım etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 9 Mart 2023; 19:54:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evlenmeyin kardeşim. Ülkenin durumu bu evlenip üreyipte doğacak çocuğuna bu ülkede neyi vaad edeceksin. Daha mama alacak para yok cebinizde bir kutu mama 500 tl 1 haftada bitiyor. Bezi var bilmem nesi var devlet 2 yıl boyunca senin sigortandan yararlandırmıyor. Daha ne ? Boş iş ve hayallere kapılmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar masraf çok değil mi ? 190 bin liralık takı mı olur ?

• Bir insan düğün niye ister yapar anlamam hele cocuk isteyen ya abicim zaten köle gibi çalışıyoruz ne cocuğu bana sevimli filan gelmiyor gürültü sevmem.

• Düğünden sonra nasıl bir evlilik olacağını bilmediğin halde yüz binlerce lira harcamakta ne bileyim...

• Yurtsever1453 kullanıcısına yanıt
    Durumun varsa daha fazla alırsın.
    Kız tarafının istediği bişey değil.
    Babasının aldığı takılar.
    5 bilezik tanesi 25 gram.
    Toplam 125 gram.
    Gramı 1040 lira.
    130 bin lira sadece bilezik.
    Pırlanta yüzük 20 bin.
    Set 40 bin.
    Toplam 190 bin.

Durumu vardı aldı.
    Durum yoksa zaten bu halde bile takı takı diye direten kızla evlenmeyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkesi kendimiz gibi sanıyoruz. Adamdan sayıp selam vermeyeceğin esnaf günde 5 bin kazanmazsa zarar ettiğini düşünüyor. 130 TL'ye kaşarlı pide satan adam oğlunun düğününde 450 bin tl de harcar 450 bin dolar da.

Bu ülkenin zengini çok. Tiyatroya gideni az. Biz tiyatroya gideni zengin sanıyoruz. Halbuki asıl zenginler tiyatro düşmanları.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Düğün olmadan olmuyosa bu işler, borca gir ya da evlenme arkadas.
    Saçma sapan düğün yapip 500 bin bi tarafına kitlenince huzurlu yuva mı kurcan? Milletin derdine bak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.