Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (280. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dragut76 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
5.993
Cevap
131
Favori
751.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İkisi de var. Kesinlikle megane. Yakıtı 1 litre fazla clionun. Güç yok, motor sıcaklığı içeri giriyor dizin yaslandığı yere dokunun. Konfor hiç yok viraj kabiliyeti olması için sert. Fren hissi olarak kullandığım en kötü araç. Ses özellikle de hava yalıtımı çok zayıf. Kalorifer kapansa bile sürekli üfleyen bir menfez. Megane'a göre tek iyi yanı direksiyonu çok net ve daha modern ele oturması da keza. Vitese atınca tak diye ses çıkması ve birden hareketlenmesi hoşuma gitmiyor. Yakıtı uzun yolda sakın kullanımda minimum 6.2 olur. Şehir içi 7 altı imkansız. Benden bu kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu benekler fabrika çıkışı olabilir mi?
    Sadece sağ ön direkte var. Hemen yanında ki kaputta veya çamurlukta yok. Tavan sacında ise daha küçük boyutta ama 10-12 adet var.
    Aracın garantisi devam ediyor.
    Birşey damlamış olsa kaputta ve çmurlukta da olurdu bence.
    Anlayan arkadaşlar yorumlarsa memnun olurum

• birisileri kullanıcısına yanıt
    her şeye tamam yorumun için teşekkürler ama güç yok demeni anlamadım, megane ile motoru aynı. ısı konusu meganede de olabilir bu sebeple

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ESER14 kullanıcısına yanıt
    Bildiğiniz güvendiğiniz boya koruma seramik vs yapan bir yere götürüp baktırın yakından. Boyada hata varsa boya garantili zaten.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ririii kullanıcısına yanıt

O arkadaş 1.0 tce Clio ile karıştırdı muhtemelen. Şehir İstanbul değilse veya araç şehir içi kullanılmayacak ise kesinlikle Megane derim. Ama yarın iki araçtan birini satmak isteseniz otomatik olan daha hızlı satılır diyorlar. Böyle bir şey de var. Beni çok ilgilendirmez ama bazıları için göz önünde bulundurmak gerekebilir

• Ussuz kullanıcısına yanıt
    Ben manuel kullanıyorum şehir istanbul değil. Sıkıntı yok manuel vitesli hoşuma gidiyor ama babamla kardeşim için otomatik araç alacağım. Saçma sapan devirlerde vites değiştiriyorlar. araba katili ikiside

• ririii kullanıcısına yanıt

1.3 ise clio'daki çok güzel yürür. Ama clio'ya bence o motor fazla. 1.3 clio ilanlarına bakın hepsi kırmış araçları. 1.3 clio 130 megane 140 beygir diye biliyorum. Ne olursa olsun sırf konfor için megane. Bu arada clio 1.3 edc mi oluyor? Bekarsan, haftada bir gezeceksen clio çok zevkli. Aile varsa kesinlikle megane.

• Ussuz kullanıcısına yanıt

İkisi de hızlı gider. Ben alırken çok uğraştım haftalarca bekledim sıfır aldığım için. Biraz durumu olan Fiat'a binilmez gözüyle bakıyor. En mantıklı araç olarak geriye renault toyota kalıyor. Satış konusunda derdiniz olmaz

• #berk # kullanıcısına yanıt

Merhabalar,

"1-) Düşük hızdan 50km hıza kadar çıkana ve tam tersi yavaşlayana kadar sanki uçak kalkış sesine benzer bir ses duyuyorum. Ses zor duyuluyor ama bariz bir ses var. Daha ilk kullanımlar ileride geçer diye düşünüyorum, takip edeceğim."

Ben de 2020 1.3 tce joy araç var. Yukarıda bir arkadaş kendi problemini yazmış. Aynı sesi ben de duymaktayım. Detaylandıracak olursam eğer, 2. ve 3. vites te alt devirlerde gaza yüklenince metal bir zırıltı sesi gelmekte göğüsün içinden. Araç devirlenince ya da sakin hızlanmalarda ses gelmiyor. Bu sorunu yaşayan çözen var mı acaba?

Not: Youtube da bir arkadaş teyp ana kutusundan geldiğinden şüphelenmiş ama sanki ses biraz daha sağdan geliyor.

Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetalgul -- 1 Temmuz 2022; 9:13:27 >
  • 2016 1.2 tce megane icon

2019 1.3 tce megane touch fiyatları aynı, kmleri aynı. Hangisini almak mantıklıdır? 2016 iconla 2019 touch arasında ne gibi farklar var nasıl kıyaslayabiliriz?

• Arkadaşlar 1,3tce edc için yazıyorum. Yukarıda da yazmıştım zaten.
    Ful depo ile tüketim ölçümüne başladım.
    Ortalama hız 25,6km/s
    Ekranda Ort tüketim 6.3lt
    Gidilen mesafe 575km
    Tekrar dolum 39lt
    Gerçek ort tüketim 6,78lt
    Yol bilgisayarına sapma 0,48lt

Oldukça sakin bir sürüş neticesinde alınmıştır. Bp benzin vardı bı süreçte.
    Bugün shell fulsev benzin ile doldurdum depoyu. Km yi yine sıfırladım. Yine ölçeceğim. Bakalım ne çıkacak bu katkısız benzinle.

Şehir içi bu kullanım düz yollara sahip olduğu için aynı zamanda sanırım. Uzun yolda bu kullanım ile 6 altına düşersiniz rahatlıkla. Benim 24000 km ortalamam 6.9 karma olarak.

• Herkese iyi akşamlar. 2021 Megane 4 aracımı aldığım gibi tesla ekran taktırmıştım. Çıkan orjinal ekranı nasıl degerlendirebilirim? Oto teypçiler satın alır mı?

• Volkoff_007 kullanıcısına yanıt

Saklayın seneye 2 katına satarsınız 

Aynısından var 2021 model. Buradaki ortalama 7,5 litre yakar yorumlarını gördükçe acaba diyorum benim yol bilgisayarı mı arızalı? Benim şehirdışı ortalamam(ankara-eskişehir arası) 4.5 litre. Sıfırlayıp ölçmüştüm. Son 6 bin km karışık ortalamam 5.4 litre şu anda.

• bu storylerede ki 260 yapan meganlar doğru mu hangi motorla yapılıyor

• Merhaba arkadaşlar.sifir Megane4 lerde taşıma esnasında önlem amaçlı amartisorlere takoz oluyor mu? Bazi markalarda bu takoz olup satış esnasında çıkarılması unutuluyormus. Arabam daha 1000 km olmadı. Sanırım biraz sert karakterli bir araba. Yine de merak ettim belki bizim araclarda da vardır ve sokulmemistir.

• arkadaşlar merhaba bu araçla ilgili iki sorum olacak nette cevap bulamadım. 2015 golf'ten geçiş yaptığımı belirteyim.

1) Arka park sensörü hiç güven vermiyor, geç algılıyor gibi. bu sebeple sol arkayı bir araca sürttüm hatta. Tüm araçlarda bu böyle mi?

2) Start stop devrede iken araç oldukça sarsıntılı duruyor trafikte vs, normal midir?

• Merhaba. Sosyal medyada denk geldiğim renault veya megane özelinde sürekli teneke söylemi oluyor. Sizin de fikirlerinizi almak isterim özellikle birçok araba kullanmış ve değiştirmiş olanlardan.
    Nedense gerçek hayatta alamayanın almak istediği, daha iyi arabaya binenin bile çok beğendiği araçlar. Yanıma oturup benimkinden iyi veya her şeyi ile yeterli ve güzel araç diyenden başka görmedim. Yakıt tüketimim 6 litre genel ortalama hiç sıfırlamadım, akıcı gaz hareketleri ile pürüzsüz vites geçişli az yakan yeterli yalıtımlı bir araç. Ne beklenir anlamak güç. Şahsen 2022 joy comfort'a geçtim ve en az 3 yıl binmeyi umuyorum. İyi sürüşler.

• birisileri kullanıcısına yanıt
    Bizde Skoda Octavia var 1.0 yeni kasa 21 model amcamda da megane var joy paket 1.3 motor olarak daha güçlü malzeme olarak biraz geride ama tabi paket farkından da kaynaklanıyor olabilir. Sosyal medyada her şeyi abartıyorlar takılmayın derim. Gayet güzel araç megane orada dönen geyiklere bakarsan passatı bmw Mercedese değişmeyecek insanlar var.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.