Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (218. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
131
Favori
751.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ESER14

Başka bir konuda dsg için yazılmış. Bizim Edc viteste stop öncesi önce N ye al, arabayı sal, şanzumamdan yükü al, el freni çek (benimki otm), sonra P ye al gibi bir seremoni (aynen öyle :D ) var mı?
    Ben bayır baca demeden direk P ye alıp arabayı stop edip çıkıyorum.

Ciddi bir sakıncası var mı acaba?

Ben aracı teslim alırken özellike bu işlemi yapmamı söyledi teslim eden arkadaş.

• nikflatron N kullanıcısına yanıt

Eskiden 1 GB mış sanırım ama artık 2 GB geliyor.

İsterseniz Google Play Store dan AIDA indirip bakabilirsiniz. Ben ordan baktığımda 2 GB gösteriyor.

• hyperbol H kullanıcısına yanıt

Kaça aldığınızı öğrenebilir miyiz sakıncası yoksa? %80 lik dilime girdiğini söylüyorlar ama bence hala %50 de satılıyor.

• TDB T kullanıcısına yanıt
    Yukarıda belirttiğim fiyattan aldım hocam. Ben faturayı kestirdikten bir gün sonra zam geldiğini ve yüzde 80'e girdiğini söylediler. Aldığım gün de zam geleceğini belirtmişlerdi zaten. Araba hiçbir bayide yoktu zaten Türkiye'nin birçok yerini aramıştım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TDB

Ben aracı teslim alırken özellike bu işlemi yapmamı söyledi teslim eden arkadaş.

Alıntıları Göster

Kitapçıkta da böyle bir olay yok. Dünden beri 4 defa kontak kapattım. Bir türlü aklıma gelmiyor. P ye alıp stop edip çıkıyorum. Bence D de stop edip P ye almak sıkıntı olabilir. El freni otomatik. Aldım alalı hiç dokunmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ESER14 kullanıcısına yanıt
    10 senedir manual araç kullanıyorum kimse bana söylememişti ama ben hep önce el freni çeker ondan sonra vitese takar arabadan çıkarım.

Bana mantıklı gelen hep buydu. Özellikle yokuşta şanzımana yük bindiği bariz belli oluyor zaten.

El freni çekmeden kontağı kapatıp freni bıraktığınızda direk şanzımana yük biniyor otomatikte bence daha önemli bunu yapmak.

• TDB T kullanıcısına yanıt

Kontrol ettim 2GB ram var

• Yakın zamanda kasko yaptıran arkadaşlara bir sorum olacak. Hasarsızlık indirimi dahil hangi firmadan kaça yaptınız, paylaşabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Başka bir konuda dsg için yazılmış. Bizim Edc viteste stop öncesi önce N ye al, arabayı sal, şanzumamdan yükü al, el freni çek (benimki otm), sonra P ye al gibi bir seremoni (aynen öyle :D ) var mı?
    Ben bayır baca demeden direk P ye alıp arabayı stop edip çıkıyorum.

Ciddi bir sakıncası var mı acaba?

Yapacağın şey frenden ayağını çekmeden p ye almak oto el freni kilitlenince freni bırakmak bu kadar boşa al n ye falan fılan sehir efsanesi bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: potur

Yapacağın şey frenden ayağını çekmeden p ye almak oto el freni kilitlenince freni bırakmak bu kadar boşa al n ye falan fılan sehir efsanesi bunlar

Alıntıları Göster

Aynen öyle yapıyorum. Diğer türlü denedim. Vitesi N ye getirince direk el freni devreye geçiyor. Arabayı akıtamıyorsun. Onu da düğmeden aşağı itip boşaltmak gerekiyor filan fıstık.

Fren > P > stop

Hayat o kadar uzun değil son tahlilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ESER14 -- 23 Nisan 2021; 1:10:45 >
  • ESER14 kullanıcısına yanıt

Sadece eğim yüksek olan yerlerde önce N'ye alıp el frenini manuel olarak çektikten sonra frenden ayağınızı çekin. Bunu yaptığınızda araba oturacak zaten yere, el frenine yük binecek. Sonrasında tekrar frene basıp P'ye alın. Sonrasında da frenden ayağınızı çekip stop edin. Ama bu sadece eğimi yüksek olan yerlere park ederken geçerli, şanzımana yüklenmemek için. Bir tanıdığımda kadjar vardı elektronik frenli Icon. Genelde aracını yokuşa park ediyordu. Bir gün aracın vitesini P'den D'ye geçiremedi. Baya uğraştı da öyle geçti. Her zaman direkt P'ye alıp stop ettiğinden, şanzımana yük biniyor vs. sanırım. Ha bence, bu öyle önemli bir sorun yaratacak bir şey değildir. Ancak yine de eğimli yerlere park ederken bence uygulayın, eğimin pek olmadığı yerde direkt P'ye alıp stop edin. Ben baya alıştım buna, oldukça pratik bir şekilde yapıyorum eğimli yerlerde. Her zaman stop etmeden önce frenden ayağınızı çekmeyi de unutmayın.

Not: Elektronik park freni sadece P konumunda devreye girer bu arada, N'de devreye girmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R_DeNiro -- 23 Nisan 2021; 4:14:57 >

• R_DeNiro kullanıcısına yanıt
    Elektronik el freni eğer emniyet kemeri takılı ise çıkardıginız an devreye giriyor vites konumu farketmeksizin ek bilgi vereyim bende ayrıca verdiğiniz tüm bilgilere katılıyorum kesinlikle eğimli yerlerde önce el freni sonra N konumu yük el frenine bindikten sonra park moduna alalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rusberk -- 25 Nisan 2021; 2:37:28 >
  • Aracına Led Far taktıran var mı? Orjinal mi takıyorlar bayi de bilgisi olan var mı?

• Megane 2021 joy paket araç aldım. Orjinal kapaklı jantlar hiç güven vermiyor bana ve beğenmiyorum. Orjinal set 8 bin lira idi bayide, üstündekileri de almıyorlar pahalı geldi almadım. Alternatif güvenilir jant mı almalıyım, başka markalara da mı danışmakta fayda var bilemedim. Fikrinizi almak isterim. 16 jantta kalacağım büyük ihtimalle. Şimdiden teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: TDB

Aracına Led Far taktıran var mı? Orjinal mi takıyorlar bayi de bilgisi olan var mı?

Bayiye ben de sordum touch led ile değişim olur mu komple, opsiyon veya sadece ampul olarak diye. Biz dokunmayız dediler, ilginç

• birisileri kullanıcısına yanıt

Merhaba, ben touch araca hem xenon set hem de Led ampul denedim. Xenon olan göz alıyor ama Led olan hem iyi aydınlatıyor hem de mercek olduğu için karşıdakinin gözünü rahatsız etmiyor.

icon bir araçla da karşılaştırdık. Eşdeğer şekilde aydınlatıyorlar. Önümüzü görmeye başladık.

• birisileri kullanıcısına yanıt
    Bana da aynen böyle dedi bayi. Biz takmıyoruz dedi.
    Takan arkadaşlar nerden taktığını belirtebilir mi?

• noktanınsâbiti kullanıcısına yanıt

hangi marka model aldınız öğrenebilirmiyim..

• quote:

Orijinalden alıntı: teknikhergele

hangi marka model aldınız öğrenebilirmiyim..

Niken k7 evo Led far ile megane 4 için aparat aldık. Bir elektrikçide taktırdık.

• teşekkür ederim..

• 
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.