Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.994
Cevap
131
Favori
750.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LaViTz

Kavrama ve volant olabilir hocam.ozellikle volant o titremeyi almak için var esasen...manuel kullananlarda daha farklı olarak uğultu benzeri bir sesten bahsediyorlardı.

Ters anlamışsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saygıdeğer üye doğrusunu anlatırsanız bilgilenelim.rica ediyorum!!!

• Aracım 2017 Megane 4 EDC DCI 110PS Sedan.

Geçen aracımı bakıma soktum özel bir serviste.

Tüm filtreler değişti. Liqui Moly Top Tec 4400 5w30 yağı 2. defa koyduk.

Öncesinde yaz lastiklerimi yeni aldım taktık, rodajını bekledim. Sonra ufak ufak testler yaptım çok memnun kaldım. (Falken Ziex Ze310 Ecorun 205 55 r16 91V)

Bugünde erken saat yola çıktım otoban bomboş. Dedim dur biraz yükleneyim şu araca.

4 şerit otobanda 180km hızda kaldı. Bu hızda ayağım tam gazda min 1dk gittim daha da hızlanmadı.

Ardından tatlı bir inişe denk geldim. Ayağım hala tam gazda. Bu inişte 193km ye geldi ve düze inince 180km'ye düştü.

Servise götüreceğim ancak sizlerinde tecrübelerini dinlemek isterim öncesinde.

İş yerinde bir arkadaşım var. 2021 model dci edc aracı var 222km ile otobanda fotoğraf attı.

Benim aracımda bir sorun var gibi şimdilik. En son servise verdiğimde 2019 yılıydı sanırım EDC yazılımını güncelledik demişlerdi. Ondan da olabilir emin değilim.

Tahmininiz var mı yoksa alayı böyle mi bu modellerin?

• andios kullanıcısına yanıt

Tahminim aracınızda bir problem olduğu. Pandemi öncesi tatil dönüşünde düz yolda (4 kişi + bagaj) araç çok rahat 197 yi görmüştü. Daha da gideri vardı. Ancak arka koltukta oturanlardan gelen istek üzerine makul süratlere indik. 2016 Megane 4 Hb 1.5 dci EDC.

• quote:

Orijinalden alıntı: free men

Tahminim aracınızda bir problem olduğu. Pandemi öncesi tatil dönüşünde düz yolda (4 kişi + bagaj) araç çok rahat 197 yi görmüştü. Daha da gideri vardı. Ancak arka koltukta oturanlardan gelen istek üzerine makul süratlere indik. 2016 Megane 4 Hb 1.5 dci EDC.

Bayram sonrası gideceğim servise.

180km çok düşük gerçekten.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Hocam km nedir aracın...benim eski Passat aracımda oldum Allah 180 i geçmiyordu...sorun turbosundaydi aracın gerekli basıncı uretemiyordu.sizin aractada turbo sorunu olması çok yüksek ihtimal...

Edit.simdi baktım da aracın son hızı zaten 190 km.yukarda arkadaş nasıl 220 yapmış merak ettim.yazilimla iptal edilmiş olabilir son hızı o aracın diye düşünüyorum.sizin araç için 180 km normal bence hocam, 5 i vitese alınca muhtemelen son hızı olan 190 i gorecektir...kazasız belasız sürüşler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaViTz -- 7 Mayıs 2021; 20:20:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaViTz

Hocam km nedir aracın...benim eski Passat aracımda oldum Allah 180 i geçmiyordu...sorun turbosundaydi aracın gerekli basıncı uretemiyordu.sizin aractada turbo sorunu olması çok yüksek ihtimal...

Edit.simdi baktım da aracın son hızı zaten 190 km.yukarda arkadaş nasıl 220 yapmış merak ettim.yazilimla iptal edilmiş olabilir son hızı o aracın diye düşünüyorum.sizin araç için 180 km normal bence hocam, 5 i vitese alınca muhtemelen son hızı olan 190 i gorecektir...kazasız belasız sürüşler dilerim.

5.vites 130 140km max hız.

• Arkadaşlar yapmayın etmeyin, 180 km/h hıza ne gerek var?
    Aracım 2021 140 hp edc megane. Sadece 1 kez 1500 km'de iken denedim 195 km/h anlık olarak ve yavaşladım. Daha da gider ama ne gerek var? Keyfini çıkarın sakince. Daha önce yazmıştım, megane araçlar MAX 150 km/h aracıdır. Daha fazlası bütün arabalar için risktir. Keyifli güzel günlerde sürüşler dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: birisileri

Arkadaşlar yapmayın etmeyin, 180 km/h hıza ne gerek var?
    Aracım 2021 140 hp edc megane. Sadece 1 kez 1500 km'de iken denedim 195 km/h anlık olarak ve yavaşladım. Daha da gider ama ne gerek var? Keyfini çıkarın sakince. Daha önce yazmıştım, megane araçlar MAX 150 km/h aracıdır. Daha fazlası bütün arabalar için risktir. Keyifli güzel günlerde sürüşler dilerim
    Benim düşüncem bir aracın kaç km'lik hız aracı olduğu şoföre bağlı birazda.
    180km benim için hız değil. :)

Sadece türkiyede 80km ile giderken sol sevdalısı şoförler yüzünden basmıyorum.

Eşimin memlekete fransa ya gidince almanyaya akrabalarına gidince araba ne gidiyorsa o. Hız ortalamam 260km ve üzeridir sanırım oralarda 😄

• quote:

Orijinalden alıntı: andios

Benim düşüncem bir aracın kaç km'lik hız aracı olduğu şoföre bağlı birazda.
    180km benim için hız değil. :)

Sadece türkiyede 80km ile giderken sol sevdalısı şoförler yüzünden basmıyorum.

Eşimin memlekete fransa ya gidince almanyaya akrabalarına gidince araba ne gidiyorsa o. Hız ortalamam 260km ve üzeridir sanırım oralarda 😄

Alıntıları Göster

Türkiye'deyiz.

• Arkadaşlar 1,3tce edc kullanıcısıyım.

Şirketim aracıma taşıt tanıma taktı ve aylık 250 tl shell katkısız benzin tanımladı. Yetmediğinde 200tl de kendim opetten benzin alıyorum.
    Katkısız benzin kullanıma göre kesin 0,5 -1 lt daha az yakıyor. Motor zaten güçlü olduğundan performansta da hissedilir bir fark kesinlikle yok.
    Son aldığım Opet ile ort 27km hızda 7,7lt olan ortalam aynı hızda katkısız benzin ile 6,6lt ye düştü. (Dikkatli sürüş).

Sorum şu ki bu benzin araca uzun dönemde bir zarar verir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Arkadaşlar 1,3tce edc kullanıcısıyım.

Şirketim aracıma taşıt tanıma taktı ve aylık 250 tl shell katkısız benzin tanımladı. Yetmediğinde 200tl de kendim opetten benzin alıyorum.
    Katkısız benzin kullanıma göre kesin 0,5 -1 lt daha az yakıyor. Motor zaten güçlü olduğundan performansta da hissedilir bir fark kesinlikle yok.
    Son aldığım Opet ile ort 27km hızda 7,7lt olan ortalam aynı hızda katkısız benzin ile 6,6lt ye düştü. (Dikkatli sürüş).

Sorum şu ki bu benzin araca uzun dönemde bir zarar verir mi?

Bunu kestirmek bir uzman için bile oldukça zor. Sorun çıkması ihtimali bakım ve kullanıcı kriterlerinden geçiyor daha çok.

Motosiklet ile performans farkını çok net algılıyordum ve katkılı ile motor bloğu fazla ısınıyor bariz olarak; fan açıyordu şehir içi. Bp-opet-shell tecrübelerime göre hava sıcak ise fark yok, serin veya akşam ise katkılı daha iyi performans veriyor ve fazla yakıyor.

Aracı satarken millet gözünüz gibi baktığınız araca kar veya teneke gözüyle bakıyor. Keyfinizce kullanın

• Arkadaşlar merhaba aracım 700 km civarında 2021 model EDC şanzımana sahip. Bugün bir şeye dikkat ettim aracı çalıştırıp yola çıktıktan hemen sonra vites geçişlerinde böyle kısa bir turbonun hava kaçırmasına benzer bir ses gibi bir ses duyuyorum tam vites değişeceği zaman yapıyor tam emin olmamakla birlikte aracı bir iki gün kullanmadığım zaman olduğunu düşünüyorum. Daha önce de yapmıştı ama yeni olduğu için çok dikkat etmedim bir sorun olduğunu düşünmedim. Bu durum normal mi acaba kullandıkça ses gitmeye başlıyor gibi ama ilk etapta dikkat çekiyor nedense. Benzer bir şey yaşayan var mı ya da bu ses normal mi diye sizlere sormak istedim.

• quote:

Aracım 2017 Megane 4 EDC DCI 110PS Sedan.

Geçen aracımı bakıma soktum özel bir serviste.

Tüm filtreler değişti. Liqui Moly Top Tec 4400 5w30 yağı 2. defa koyduk.

Öncesinde yaz lastiklerimi yeni aldım taktık, rodajını bekledim. Sonra ufak ufak testler yaptım çok memnun kaldım. (Falken Ziex Ze310 Ecorun 205 55 r16 91V)

Bugünde erken saat yola çıktım otoban bomboş. Dedim dur biraz yükleneyim şu araca.

4 şerit otobanda 180km hızda kaldı. Bu hızda ayağım tam gazda min 1dk gittim daha da hızlanmadı.

Ardından tatlı bir inişe denk geldim. Ayağım hala tam gazda. Bu inişte 193km ye geldi ve düze inince 180km'ye düştü.

Servise götüreceğim ancak sizlerinde tecrübelerini dinlemek isterim öncesinde.

İş yerinde bir arkadaşım var. 2021 model dci edc aracı var 222km ile otobanda fotoğraf attı.

Benim aracımda bir sorun var gibi şimdilik. En son servise verdiğimde 2019 yılıydı sanırım EDC yazılımını güncelledik demişlerdi. Ondan da olabilir emin değilim.

Tahmininiz var mı yoksa alayı böyle mi bu modellerin?

Arkadaşlar yanlış alarm..

Nasıl oldu bilmiyorum ama acaba ECO mod aktif mi kaldı ben basarken bilemiyorum. 

Dün herzamanki istasyonun her zamanki pompasından BP Ultime Active dizelimi fulledim. Çıktım yola düzde yüklendim 193km'ye kadar geldi. (ECO modu özellikle kapattım.)

Akşam iş çıkışı bulduğum bir aralıkta otobanda hafif yüklendim 188km dedi düz yolda. Tehlikeli olur diye daha zorlamadım.

Bugün sırf deneyim boşuna servise gitmesin araç diye 06:15 yola çıktım boş olsun diye. 60km yolu her fırsatta tapa gaz gittim.

Düz yolda 195km hıza çıkabildi araç. Zaten bundan fazlasını da beklemiyorum.

Velhasılkelam sorunum şuan için ortadan kalktı ama o gün ne olduda araç dümdüz yolda 180km de çakıldı bilemiyorum. ECO aktif olsa farkederdim diye düşünüyorum.

• Ama şunu eklemek isterim,

2009 model vw jetta 1.4 tsi dsg aracım yüksek hızlarda kabin içerisinde çok daha başarılıydı.

195km ile giderken beklenmedik sesler ortaya çıktığını farkettim. Titreşimler baya arttı. Direksiyondan değil farklı yerlerde titreşim oluşuyor.

Buda gerçekten tedirginlik oluşturdu bende.

150km hıza kadar sıkıntı yok ama üstünde megane 4 ile çok uzun yol yapılmaz net.

İnsanların Alman aracı tok kapı sesi dediği bu aslında. Olay sadece kapı kapanması değil.

2012 model octavia ve 100 km de 0 megane sahibiyim. Octavia da hala daha trim sesi yok ama 0 Megane da tonla ses geliyor.

Bir serviste trimci diye çalışan olur mu. Renault ta var.

Fransız araçları malesef böyle.

• quote:

Arkadaşlar yanlış alarm..

Nasıl oldu bilmiyorum ama acaba ECO mod aktif mi kaldı ben basarken bilemiyorum. 

Dün herzamanki istasyonun her zamanki pompasından BP Ultime Active dizelimi fulledim. Çıktım yola düzde yüklendim 193km'ye kadar geldi. (ECO modu özellikle kapattım.)

Akşam iş çıkışı bulduğum bir aralıkta otobanda hafif yüklendim 188km dedi düz yolda. Tehlikeli olur diye daha zorlamadım.

Bugün sırf deneyim boşuna servise gitmesin araç diye 06:15 yola çıktım boş olsun diye. 60km yolu her fırsatta tapa gaz gittim.

Düz yolda 195km hıza çıkabildi araç. Zaten bundan fazlasını da beklemiyorum.

Velhasılkelam sorunum şuan için ortadan kalktı ama o gün ne olduda araç dümdüz yolda 180km de çakıldı bilemiyorum. ECO aktif olsa farkederdim diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster

ortada bir yanlışlık var arkadaş 222km nasıl cıkmış arabada yazılımmı var acaba?

bendede 110 edc icon var max 195km cıkabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: TDB

İnsanların Alman aracı tok kapı sesi dediği bu aslında. Olay sadece kapı kapanması değil.

2012 model octavia ve 100 km de 0 megane sahibiyim. Octavia da hala daha trim sesi yok ama 0 Megane da tonla ses geliyor.

Bir serviste trimci diye çalışan olur mu. Renault ta var.

Fransız araçları malesef böyle.

Şahsen bunları bilerek aldım. Lakin edc 2021 megane görüş paket stepne kol dayama hız sabitleyici stop start liste fiyatının çok altına geldi. Şimdi ise 2 ay geçmeden araç 50 üstü fiyat kattı üstüne. Başka plazalarda araç bulamadım olanlar da 3 silindir, cvt vs. olduğundan eledim.

Trim seslerine gelince, yaşadığım yer tümüyle asfalt çok az parke. Tek trim sesi duyduğum yer üstte airbag göstergelerinin olduğu plastik. Arkası boş zaten ve elimi koyunca ses kesiliyor. Bu kadar basit araçlar yaptığını biliyorum renault'un ama motor ve şanzıman üzmedi hiç. Yalıtım gayet yeterli. Alman arabası başka, zamanın şartlarına göre megane aldım mantıklı olduğu için. Yoksa dediğiniz gibi 2004 model m sport bmw kalite olarak çok çok üstün. Sorunsuz binmek en iyi yanı. Keyfinize bakın tadını çıkarın, ömür boyu binmeye benim de niyetim yok :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.kolu

ortada bir yanlışlık var arkadaş 222km nasıl cıkmış arabada yazılımmı var acaba?

bendede 110 edc icon var max 195km cıkabiliyor

Alıntıları Göster

7 ileri edc modeli hocam. 115ps le birleşince rahat 220km deviriyor yeni megane 4 ler ama yukarıda yazdığım gibi kelle koltukta gider gibi oluyor insan..

• quote:

Orijinalden alıntı: birisileri

Şahsen bunları bilerek aldım. Lakin edc 2021 megane görüş paket stepne kol dayama hız sabitleyici stop start liste fiyatının çok altına geldi. Şimdi ise 2 ay geçmeden araç 50 üstü fiyat kattı üstüne. Başka plazalarda araç bulamadım olanlar da 3 silindir, cvt vs. olduğundan eledim.

Trim seslerine gelince, yaşadığım yer tümüyle asfalt çok az parke. Tek trim sesi duyduğum yer üstte airbag göstergelerinin olduğu plastik. Arkası boş zaten ve elimi koyunca ses kesiliyor. Bu kadar basit araçlar yaptığını biliyorum renault'un ama motor ve şanzıman üzmedi hiç. Yalıtım gayet yeterli. Alman arabası başka, zamanın şartlarına göre megane aldım mantıklı olduğu için. Yoksa dediğiniz gibi 2004 model m sport bmw kalite olarak çok çok üstün. Sorunsuz binmek en iyi yanı. Keyfinize bakın tadını çıkarın, ömür boyu binmeye benim de niyetim yok :)

Alıntıları Göster

Tamamen duygusal seçimler yapıyoruz bu ülkede. Ucuz diye alıyoruz maalesef.

Fransadece eşimin üniversitesi son senesi için sadece git gel yapsın diye polo tdi almıştık 600uro'ya.

3 yıl önce enişteye gittik Almanyadan bmw X5 full araç aldık 2011 model 22bin euro.

Türkiyede 2011 model X5 gibi bir araca 22bin TL desinler reno, dacia, fiat, citröen .. Bunların alayı batar gider.

Alman harici araç kalmaz yollarda :)

• 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.