Şimdi Ara

2021 Leon 1.5 TSI 130BG mi yoksa 2023 Ford Focus 1.0 Active X mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar bu iki araç arasında hangisi tercih ederseniz genel manada leon sanki önde gibi geldi

• leon 150 bg değilmi? ben leon alırdım şahsen focus nedense binek tarafı eski şaşası kalmadı.

• Emekkk kullanıcısına yanıt

1.5 tsi manuel 130 bg , focusta manuel , ben manuelciyim zaten araç olarak hangisi daha iyidir

• Fiyat, donanım olarak bakmak lazım. İki araç da çok güzel.

Focus yerden yüksek. Şehir içi yollarda daha rahat olur.

Leon motor olarak öne çıkar. Focus da vergi avantajı var.

Focus alırdım. Hatta şimdi ilanlara baktım. 1100 civarına focus 1.0 manuel ilanlar var. Cazip duruyor bence.

• Manuel İ20N dışında almam şahsen artık maalesef o devir geçti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leon alırdım

• Bu ikilemde Focus alınir.

Ben Golf ve Focus arasinda kaldım
    İkisi de manuel 1.0 Turbo aynı modeller

• Yeni kasa focuslarda arka süspansiyon artık bağımsız değil torsiyon bildiğim kadarıyla, ben leon seçerdim,

• sıfır her zaman iyidir focus alırdım

• Focus ta o çağ dışı iç mekanla alınır mı bilemedim

• commandx C kullanıcısına yanıt

siz dedikten sonra kontrol ettim de, iki aracın yerden yüksekliği neredeyse aynı. Hatta iki aks arasında Leon yerden daha yüksek gözüküyor. Oturma pozisyonuyla alakalı mı öyle bir hisse kapıldınız acaba?

2021 Leon 1.5 TSI 130BG mi  yoksa  2023 Ford Focus 1.0 Active X mi ?
  • Hocam test sürüşü yapmadan 3 silindir, manuel bir araba almanızı kesinlikle tavsiye etmem. Kendim 2 yıl 1.0TSI manuel leon kullandım, gerçekten manuel için berbat bir motordu. Sıfır araba her zaman gönül rahatlatır fakat mevcut ortamda sıfır araç alınca da kafadan bi %10 değer kaybı oluyor. 4 silindir, 1.5TSI ise oldukça iyi, majör bir sorunu duyulmamış bir motor. Benim tercihim 4 silindir Leon olurdu ama belki içine oturunca Focus hoşunuza gider, hissiyat teknikten uzak, bambaşka bir şey

• -FoundeR- kullanıcısına yanıt

Bahsi geçen model active x modeli. Normal focuslardan daha yüksek. Egea cross gibi.

• İkinci elde Leon’da olduğı gibi apaçi talep azlığından dolayı Focus ilerde daha zor satılabilir ama Focus alınır net.

• Ocak ayında focus active x manuel sıfır araç aldım. Genel olarak tavsiye ederim birkaç yerden trim sesi geliyor müsait olunca serviste onu göstereceğim. Başka bir sorunu yok.

• -FoundeR- kullanıcısına yanıt

Manuel için berbat bir motor olma durumunu biraz daha açabilir misiniz

• Kullananların yorumları motor tarafında gayet canlı ve istekli olduğu yönünde , yakıt olarakta çok iyi diyorlar , ama leonu dün kullandım oda güzel kalitei olarak daha iyi gibi geldi , ama android auto ve applecar play için ekstra para vererek açtırmak gerekiyor diyorlar , ayrıca geri görüş kamerasıda yok FR donanımda !!

• white without pressure W kullanıcısına yanıt

Motoru nasıl hocam canlı ve atak mı ? kabine ses alma durumu vs nasıl bahsedermisiniz biraz , normalde sedanını alacaktım ancak facebook grubunda sedanı çok alçak en ufak tümsekte sürtüyor altını diyen kullanıcı yorumları var hakkatende öyle baksanıza

2021 Leon 1.5 TSI 130BG mi  yoksa  2023 Ford Focus 1.0 Active X mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 26 Mart 2024; 9:45:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Motoru nasıl hocam canlı ve atak mı ? kabine ses alma durumu vs nasıl bahsedermisiniz biraz , normalde sedanını alacaktım ancak facebook grubunda sedanı çok alçak en ufak tümsekte sürtüyor altını diyen kullanıcı yorumları var hakkatende öyle baksanıza

Ben 1.3 tce cliodan geçtim 1.0 focusa. Clio uçuyordu focus hem kasa olarak ağır hem motor olarak zayıf o yüzden clio gibi gitmiyor ama yeterli.
    Ses yalıtımı bence başarılı. Konforlu bir araç.
    Bendeki active x modeli. Hem süspansiyonlar yükseltilmiş hem lastik çapları daha büyük o yüzden yükseklik olarak çok memnunum. 4000km oldu henüz altını sürtmedim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• white without pressure W kullanıcısına yanıt

Yakıt tüketimi olarak hangisi daha düşük peki ? Birde focus'un ses sistemi nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 27 Mart 2024; 11:35:52 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.