Şimdi Ara

2021 HDMI 2.1 Özellikli TV takip ve tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
1
Favori
3.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Son 4 aydır 43" smart 4k TV arayışındaydım. LG Nano ve Samsung Tu 8000 serisi arasında kalmıştım.
    PS 5 çıkınca HDMI 2.1 desteklediğini öğrendim biraz daha bekliyip ileriye dönük bir TV almak istiyorum. Halihazırda hdmı 2.1 özellikli tvler mevcut ama 43" bulamadım. Ve daha güncel tvlere bakıyorum.

Kabaca PS5 konsolu HDMI 2.1 özelliğini desteklemekle birlikte 4K 120 Hz video çıkışını da destekler.

Sony 7 Ocak ta yeni tvlerini tanıtacak. Mutlaka 2.1 HDMI destekli tvleri piyasaya sürecektir.
    LG ise 11 ocakta yeni tvlerini tanıtacak.
    Samsung da yeni tvlerini çıkaracak.

Benim TV kullanım amacım.
    - Günde 3-5 saat ulusal kanallar. Bu nedenle Kanal geçişlerin biraz hızlı olmasını isterim.
    - Geceleri USB'ye indirdiğim dizi ve filmleri izlemek. Bu nedenle Media oynatıcısı iyi olmalı bir çok ses ve görüntü kodekleri desteklemeli.
    - ileride ps5 almayı düşünüyorum haftada 5-10 saat oyun oynanacak.

• Merhaba Hocam, aslında bende aynı durumdayım. 100Hz ve Hdml 2.1 destekleyen ,55" bir TV arıyorum. Önerilere açığım bütcem 7-8 TL tşkler.

• Hocam 43 inç tvlerde genelde HDMİ 2.1 olmuyor bilginiz olsun.
    LG 49NAN0866
    Sony KD-49XH8596
    Bu 2 modeli tavsiye ederim.
  • Evet şuan itibariyle 43" 2.1 hdmı TV yok. Ben bu yıl çıkacak tvlerde olacağına inanıyorum. Ve beklemedeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rota21

Evet şuan itibariyle 43" 2.1 hdmı TV yok. Ben bu yıl çıkacak tvlerde olacağına inanıyorum. Ve beklemedeyim.
    Hocam inşallah olur diyelim ama zor gibi gözüküyor bakalım 2 ay içinde belli olur.
  • quote:

Evet şuan itibariyle 43" 2.1 hdmı TV yok. Ben bu yıl çıkacak tvlerde olacağına inanıyorum. Ve beklemedeyim.

Pek mümkün gözükmüyor 48” e bile koymaları mucize bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony X85J model tvlerinde 43 " için hdmı 2.1 destekleyecek yazıyor. Bu konuyu genel anlamda hdmi 2.1 tvleri takip etmek ve bilgi paylaşmak için açtım. Ülkemize gelmesi için daha çok zaman var gibi görünüyor.
    2021 HDMI 2.1 Özellikli TV takip ve tavsiyeleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rota21 -- 8 Ocak 2021; 18:54:43 >
  • cemal85 C kullanıcısına yanıt
    Hocam bende alacağım ve arıyorum. Benim en uygun bulduğum ve kaliteli olarak lg nano916 100hz 2,1 hdm girişi var akıllı kumand var baya iyi. Puanlamalarda iyi derece almış.
  • Konu takip bütçe 6-7 bin, ps 5 için ve hdm 2.1 TV arıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: WeDo_Efendi

Konu takip bütçe 6-7 bin, ps 5 için ve hdm 2.1 TV arıyorum
    Hocam tek seçenek
    LG 49NANO866.
  • ps5 ve hdmi 2.1 120 hz için 2021 samsung amiral gemisi 4k neo qled qn90a bekliyorum. Güzel fiyata çıkarsa tadından yenmez.

• Çok pahalı da alınmaz ya bakınıyorum sürekli
  • LG oled 42" hdmı 2.1 destekli TV çıkarır diye pusuya yatmış bekliyorum. En geç Haziran temmuz gibi ülkemize gelir diye düşünüyorum
  • evet arkadaşlar dün gece 7.400₺ Sony KD55XH9077 aldım inşAllah pişman olmam

• İyi gunlerde kullanin,nereden aldiniz
  • Netfilix in yok torrent ten indiriyorsun. Ps5 inde yok. Kısaca hayallerin var hdmi 2.1 istiyorsun. Bence alacam edecem yerine mevcut durumu degerlendir. Yoksa daha çok hayal kurarsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cumhurg kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam mediamrkt
  • quote:

LG oled 42" hdmı 2.1 destekli TV çıkarır diye pusuya yatmış bekliyorum. En geç Haziran temmuz gibi ülkemize gelir diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.