Şimdi Ara

2020'nin ilk 2 ayında Türkiye SUV pazarının lideri Dacia Duster (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
3.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zingfth

Ülkede satılan SUV denilen araçların %90'ı 1.4- 1.5 motor. Çoğu da 4 çeker değil. Azıcık yerden yüksek olunca SUV oluyor araç, yersen tabi..
    SUV denince siz ne anlıyorsunuz; Land Cruiser mı?

SUV = Sport Utility Vehicle.

4 çeker olmasın varsın, arada bir toprağa bastığımda altı yere sürtmesin, yerden yüksek olsun, otomobil gibi değil arazi aracı görünümlü olsun. Daha ne beklenir ki?

Caddy alıp SUV niyetine bile kullanılabilir, hemen herkesi aşağılayıp durmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

sebebi iyi olması değil , ucuz olması
    Sadece ucuz olması değil verdiğin paranın karşılığı olması. 120.000 liraya bu araba bence gayet uygun.

Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Pardon, siz yeni nesil nasıl diyor, f/p. Hah işte ondan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedefci

SUV denince siz ne anlıyorsunuz; Land Cruiser mı?

SUV = Sport Utility Vehicle.

4 çeker olmasın varsın, arada bir toprağa bastığımda altı yere sürtmesin, yerden yüksek olsun, otomobil gibi değil arazi aracı görünümlü olsun. Daha ne beklenir ki?

Caddy alıp SUV niyetine bile kullanılabilir, hemen herkesi aşağılayıp durmayın.

Alıntıları Göster
    Aşağılamak gibi bir düşüncem yok olmadı da. Spor amaçlı araba ve bu arabanın en önemli yanı 4 çeker olması. satılan modellerin çoğunda 4 çeker yok.

Suv diye caddy'e binen de beni ilgilendirmiyor.

Diğer yorumunuza katılıyorum, f/p olarak alınacak bir arabadır dacia. iyi forumlar..

• Sedefci kullanıcısına yanıt
    SUV: Sport utility vehicle ya da SUV hem çekme kapasitesi hem de kamyonet özelliğine sahip yolcu taşıma aracıdır. Araç hem minivan hem de station wagon özelliklerini bir arada barındırır. Bunun yanında asfalt harici arazilerde hareket edebilir. Bazı ülkelerde bu araçlara "arazi aracı", "dört çeker" ya da "4WD" denir. Kaynak vikipedia
    Bana kalırsa gerçek SUV araçlar Pajero, Land Cruiser, Forester, Discovery gibi arazi kabiliyeti yüksek, sürekli dört çeker veya 2L, 4L, 4H gibi vites modları olan araçlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tepeb -- 11 Mart 2020; 19:27:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tepeb

SUV: Sport utility vehicle ya da SUV hem çekme kapasitesi hem de kamyonet özelliğine sahip yolcu taşıma aracıdır. Araç hem minivan hem de station wagon özelliklerini bir arada barındırır. Bunun yanında asfalt harici arazilerde hareket edebilir. Bazı ülkelerde bu araçlara "arazi aracı", "dört çeker" ya da "4WD" denir. Kaynak vikipedia
    Bana kalırsa gerçek SUV araçlar Pajero, Land Cruiser, Forester, Discovery gibi arazi kabiliyeti yüksek, sürekli dört çeker veya 2L, 4L, 4H gibi vites modları olan araçlardır.
    Ben de hem LC Prado Vx120 2003 4.0 hem de Duster dizel EDC 4x2 var . İkisinin kullanım amacı farklı . Ancak Pradonun yaptığının çoğunu Duster yapabiliyor. Bu nedenle Dusterla yılda 20 bin km , Prado ile 5.000 km yapıyorum. Örneğin , kar , çamur , hafif engebe, bozuk yollar. Derseniz ağır arazi şartları o zaman iş değişir ama AT yada MT lastik olmadan Pradoyla da çok offroad yapamazsanız.

Duster 4x2 3008 , Tiguan, Sportage (4x2) vb çoğundan arazide daha yetenekli diyebilirim.

• Gerçekten araba ihtiyacı için olduğu için alanların seçimi 1. olmuş.
    Onların gözünde sadece bi obje. Nesneleri abartmayın
  • tefennili kullanıcısına yanıt
    Bu araçların içinde arazi performansı en iyisi olan duster. Araziye en uygun alt takım onda fakat malzemeden çalıp parmak kadar taşıyıcı kullanmak ve bayiden çıkmadan paslanmaya başlaması da sıkıntı.

• quote:

Orijinalden alıntı: tepeb

Bir tane de gerçek suv olsa içlerinde
    Sizin gibi düşünüyorum. Yine de içlerinde en 'suv' denebilecek araç Duster. 3008 sadece 3-5 cm daha yükseltilmiş bir otomobil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matrixss

Bu araçların içinde arazi performansı en iyisi olan duster. Araziye en uygun alt takım onda fakat malzemeden çalıp parmak kadar taşıyıcı kullanmak ve bayiden çıkmadan paslanmaya başlaması da sıkıntı.
    Hocam neresi paslanıyor acaba???
  • Bence gömüldüğü kadar kötü değil.bu sınıf bir şey alacaksam bu Duster olurdu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bizim grandland x ler listeye girememiş bile. neyse en azından trafikte nadir görülen araç sahiplerindenim.
    Taşıyıcılarda, poyra yatağında

• quote:

Orijinalden alıntı: matrixss

Taşıyıcılarda, poyra yatağında
    Corten Çelik nedir biliyor musun???
  • hiç biride suv değil listedekilerin yerden yükseltilmiş hatchback araçlar
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 20 Nisan 2021; 12:53:33 >
  • Paslanıyor diyorlar bu araba için. Öyle birşey var mı? bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?
    Dış cephe kaplaması olarak kullanılır. Arkadaşımın tezi metallerde paslanmayla alakalı olduğu için ve hatta kendisi düşük maliyetli bir kaplama üretmeye çalıştığı için bu konularda bilgim var. Corten çelik düşük alaşımlıdır darbe dayanımı daha düşüktür. Burda bunu kullanıyor diyorsanız durum dahada kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilteris_

Juke gibi değişecekse değişmesin daha iyi

Avrupadayım Qq nun yüzüne bakan yok 3008 gırla. Tabi motor hacmi saçmalığı olmadığı için rav4 forester crv hibrid kaynıyor ortalık

Alıntıları Göster
    Avrupa qq modelini bizden çok seviyor.Son yıllara kadar sınıfında açık ara en çok satandı, son yıllarda satışlar azaldı.Hadi bizde motor hacminden 1.5 dizel olmasından kaynaklanıyordu ancak avrupada hacim sıkıntısı da yok.Avrupada qq son yıllarda satışlarda gerilese de yinede 2018-2019 yıllarında 3008 den çok satmış.
    https://carsalesbase.com/european-sales-2019-compact-crossovers/

• quote:

Orijinalden alıntı: ozcandagdevirdi

Paslanıyor diyorlar bu araba için. Öyle birşey var mı? bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?
    İlk çıktığı yıllar İngiltere de paslanmayla ilgili çok şikayet vardı, malum İngiltere nemli bir iklim.Ancak yeni modelle ilgili herhangi bir haber okumadım.
  • Türkiye İstanbul ve Ankara'dan ibaret değil. Yedek parçasının bolluğu, ucuzluğu, bakım masraflarını az oluşu gibi sebepler Dusteri Anadolu için tercih edilebilir yapıyor.
    Duster 2014 ve 2018 de iki revizyon geçirdi. Yeni kasa eskilerine daha göre iyi diyorlar. Bende 2015 4x4 va. Offroad kullanıcısı olmadığımdan 2013-2015 5008 ile son kasa 4x2 Duster arasında gidip geliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.