Şimdi Ara

2020 haziran ayı fiyatların yüksekliği sonucu artık taksi çıkması alternatif olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Halı hazırda aracım var. Sadece bu fiyatlarla insanların arabaya ulaşımı daha da zorlaştığı için eli yüzü düzgün sahibinden taksi çıkması alınır mı. Görüşlerinizi merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hiç mantıklı değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otobüse binin

Yakında çoğu kişi bile arabasından olup otobüse binebilir elhamdülillah batı bizi kıskanıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fake Taxi olmadığına emin olun da sonra elinize yapışır araba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 17 Haziran 2020; 23:21:48 >
  • Takıntın yoksa taksinin diğer araçlardan farkı yok sağı solu boya olur, km yüksek olur. Gerekli bakımlar yapılınca gayet keyifli şekilde kullanılır.

Şunuda unutmamak lazım, şehrine göre değişir ama günde ort 200-250km yaptıklarını varsayıyorum. Oda yıllık 70-90bin km eder şu anki araçlara verecek parası yoksa ort 10 yaşında bir taksi 1 milyona yakın km demektir. Motor blok aşınmasının ne kadar olduğu rektefiyesinin hangi km veya km lerde yapıldığı önem kazanır. Sonuçta aşınma belli bir seviyeyi geçince rektefiye işe yaramaz yeni blok almak vs gerekir. Blok rektefiyeden çok daha pahalıdır.

• Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Hocam o eskidendi 5 yaşını geçen taksilerin değişimi mecburi olduğu için genelde 500-600.000 max yapıyorlar tam 5 yaşında ayrıca taksiciler her 10.000 de bir bakıma gittiği için çoğu hususi araçtan daha bakımlı tek sorun genelde alt takımlar amortisör vb. Gibi parçalarda oluyor ses rahatsız ediyor yani ayrıca ne diyolar

“Boya takıntısı olanlar aramasın kalp kırarım” 😭

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cadmium C kullanıcısına yanıt
    Ben ötv alınmadığı için keykekeder değiştiklerini sanıyordum. 500-600binde ise ideal aslında hatta 20 yaşında 100 bin km de aracı olduğunu iddia eden aracın muhtemelen 9. sahibinden almaktan daha iyidir.

• Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Tabiki öyle aslında piyasada ki çoğu düşük km araç daha bakımsız daha sıkıntılı bi komşumuza kaportası hasarsız 200.000 de renault aldık. Zerre sıkıntı yok. İnsanlarda düşük km takıntısı var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2.el otomobiilerin bazıları 200.000 TL civarı oldu.Ne günlere kaldık .!!!

Ülkemizde çalışan vatandaşların % 80'i 2000 ila 5000 TL arası aylık almakta vede sitin sene yeni araba alamaz.
  • Alınmaz ama dikkatli olunmazsa saplarlar taksi çıkmasını affetmezler bizim enişteye olduğu gibi
  • Bugünlerde açılan en mantıklı konu.Peki arkadaşlar taksi çıkmasının sorunu sadece yüksek km sorunu mu?Nette yazanlara göre bu araçları aldıktan sonra çok fazla km sonra yürüyen elektronik ve mekanik aksamlar sürekli sıkıntı çıkarıyormuş.Bir de satışı zor oluyor deniyor.
  • taksici esnafı araç bakımlarını aksatmaz
    tek sorunu yüskek km
  • herkes 10k km de bir bakım v.s. demiş de,
    gerçekler pek de öyle değil.
    taksicilerin %99.9'u bakımlarını özel serviste veya kendileri yaparlar, yanlış parça kullanmaktan geçtim doğru bile olsa en ucuz parçaları kullanırlar. sonuçta ticaret işleri masraflarını kısmak zorundalar.
    dünyada araba kalmasa, bedava verseler yine de taksi çıkması almam.

macera arıyorsanız eski model f segmenti v.s. alın.
    opel signum mesela.
  • taksi çıkması araca mahrum bırakıldıgımız gunlere geldık galıba..

normal albea 30 desek
    taksı cıkması albea 20 olur.
    o 20 liği alırsan, 10 kadar masrafın zaten olacak.
    arabanın fıyatından cok masrafa bakılmalı.

ben 35e araba alırım, 2 liralık masrafla senelerce dolanırım.
    sen 30a araba alırsın, 5 liralık masrafa rağmen hala devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

taksici esnafı araç bakımlarını aksatmaz
    tek sorunu yüskek km
    En leş parçaları kullanırlar, yanın da yan sanayisi.

Ne anladım o bakımdan, yağ değişimi diye, falanca burgerin 6 ay kullanılmış sonrada lavaboya dökülecek yağını alırlar al sana yağ değişimi.

Geç o işi.

Sıfır alacaksın arabanı sen bileceksin

• alınmaz
  • Sanayiciyseniz, aracı da ucuza alabiliyorsanız, alınır; her tarafını kendiniz görerek bilerek sanayide baştan yaptırmak kaydıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sight -- 19 Haziran 2020; 3:41:16 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.