Şimdi Ara

2019 TYT-AYT Değerlendirme-Sıralama Tahminleri Ana Konu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
13.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu yorumu bırakmak için geldim alıntıdır.Resmi tam almadığı için 2 resim şeklinde görüntü aldım.

2019 TYT-AYT Değerlendirme-Sıralama Tahminleri Ana Konu

2019 TYT-AYT Değerlendirme-Sıralama Tahminleri Ana Konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• allah kahretsin mat işlem hatası bitiricek gibi beni 107-108 beklerken 101-102 lere geriledim

• öncelikle bu seneki sınav 2018den bir tık zordu msüden kolaydı türkçe normaldi bazı sorular beni düşündürdü dil bilgisi kolaydı sosyalde ise tarih normal coğrafya kolay felsefe normal ve din zordu(ben yorum bekliyordum adamlar bilgi sormuş) matda geo bence geçen seneden kolaydı ben sadece 2 soru yapamadım problemler uzun ve yorucuydu sayılar kısmı kolaydı(köklü sayılar sormamışlar şaşırdım)fen genel olarak kolaydı 90 net ve üzeri bekliyorum sınavda
  • muaz1984 kullanıcısına yanıt
    Eğer belli barajların altında sıralama yapılmadıysa bu kadar vahim bir yazıya katılmıyorum. Üniversite size bilginin bir kısmını veriyor. Bir yerlere gelmek üniversiteye gidip gelmekle olmuyor hiçbir şekilde. Bizim sürekli kovalamamız gerekiyor. Üniversitelerimiz kesinlikle çok nitelikli demiyorum fakat bizim kafa yapımız da kesinlikle idealist çalışkan değil

• Tugrulgm456 T kullanıcısına yanıt
    Ben sıralamaların ciddi oynayacağını düşünmüyorum gibi. Sizin netleriniz tyt sıralaması olarak 20-30 bin arasında değişir diye tahmin ediyorum

• muaz1984 kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum.Hele ki "Geleceğin mesleği" diyerek Moleküler Biyoloji gibi bölümleri yazmayın kendinizi heba edersiniz.

• TheGreenArrow kullanıcısına yanıt
    Amin 🙏hocam hayırlısı

• Forumda moral bozmak icin gezinen cok.Turkce ve matematik bariz daha zordu ve ugrastiriciydi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sıkmayın canınızı Tyt de yetiştirememek gayet doğal.Yetiştirenler ilk 5kda oluyorlar genelde zaten aşırı bir yanlış sayıları yoksa.Önemli olan yarınki sınavınız moral bozmak yok devam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shanki

Sıkmayın canınızı Tyt de yetiştirememek gayet doğal.Yetiştirenler ilk 5kda oluyorlar genelde zaten aşırı bir yanlış sayıları yoksa.Önemli olan yarınki sınavınız moral bozmak yok devam...
    Kesinlikle doğru sıralamanızı yarın belirleyeceksiniz tyt yi kafadan silin

• Geçen sene mf 1600. olarak yorumum: Geçen seneye göre daha kolaydı tam bir hız sınavıydı.Yüksek sıralamalarda yığılma olucaktır bu yığılmayı umarım yarınki ayt ile engellerler.
  • okanmercan1 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam bu sefer hız sınavıydı. Mat problemleri uzundu fakat kolaydı. 10k ya oynayan sayısalcıları sosyalin bilgi soruları sıralar diye düşünüyorum tyt bazında

• okanmercan1 kullanıcısına yanıt
    Bu seneki hızdı da gecen seneki bilgi sinavi miydi sanki? Bazen cidden sacmaliyorsunuz. Dil bilgisi sorusu diyebilecegimiz bir soru yoktu gecen sene. Matta 1 2 problem disinda hepsi direkt cikan sorulardi. O nasil hiz sinavi olmuyorda bu sinav hiz sinavi oluyor anlamadim.

• ceyhunceyhan kullanıcısına yanıt
    Tyt genel anlamda hız sınavıdır zaten evet. Fakat geçen seneki soru sistemi stili beklenmedik bir durumdu. Matematik anlamında dereceye oynayanlar dışında büyük kesim dökülme yaşadı. Bu sene herkes bu soruları bekleyerek girdi. Ve tek sorun hızlı olabilmekti. Çünkü sorular beklenenle birebir oldu

• Türkçe geçen yıla göre zordu paragraflar çok uzun olmamasına rağmen çeldiriciydi şıklar birbirine çok benzerdi
    Matematik de geçen yıla göre zordu önceki yıllar ilk 5-10 soru kek olurdu bu sefer orta seviye yapmışlar 4. soruda yarıçap sormuşlar
    Sosyal ve fen kolaydı
  • yaboku Y kullanıcısına yanıt
    Doğrudur 13k geldi

• ceyhunceyhan kullanıcısına yanıt
    Hızdan kastım geçen senekine bakarak takılmadan tak tak çözmek.İşini bilen adam bu sınavda süre bile artırır.Geçen sene bu olmadı çünkü bütün sene farklı soru tiplerine çalıştık ve sınavdaki soru tipleri farklı idi .Sonuç olarak bizi şaşırttı ve Tam bir hız sınavı olmadı.Bu sene çalışanlar tüm sene bu soru tiplerine göre hazırlandılar ve sınavda onları şaşırtmadı yabancı soru tarzları görmediler.Tek yapmaları gereken bütün sene gördükleri soru tiplerini hızla çözmekti.
  • Sınava geçen sene de girdim tamamen objektif yorumum
    Türkçe
    Dil Bilgisi çok kolaydı , zaten buradan zorlamıyorlar sınavda
    Paragraf soruları kesinlikle burada abartıldığı gibi değil , gayet yapılabilir hatta 2015 mağduru bir insan olarak bizim yılımıza göre çok çok basitti. Elbette arada bırakan şıklar olacak ama ben çok büyütülecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Düzenli her gün 1-2 Türkçe denemesini çözen insan rahatlıkla 35 üstü net yapabilirdi.

Sosyal
    1-3 soruyu saymazsak bence genel olarak kolaydı , yerleştiğimdendir tekrar ya da çalışma yapmamama rağmen yapılabilir Buldum

Matematik
    Sorular süslü/uzun ama kolaydı , zaman alıcı birkaç soru vardı ama bu da çok normal , anlamadığım sınava şikayet/sitem eden arkadaşlar insanları nasıl ayıklayacaklarını ekleyeceklerini düşünüyorlar böyle sorular olmazsa sınavda? Geçmiş yıllara göre yine rahat bir matematikti

Fen
    Yerleştiğim bölümden ve merakım olduğundan okumayı araştırmayı kesmediğim icin çok kolay geldi bana bir yorum yapmayacam

Geçen yıla göre değerlendirirsek bence çok fazla bir fark yoktu kafa kafaya bir sınav denebilir . Ygs lys dönemine göre kek bir sınavdı. Düzenli deneme cozmus sınavda sorularla inatlaşmamış herkesin yapabileceği bir sınavdı.

Not : Troll falan diyecekler icin , 2015 çıkışlı ve yerleşmiş biriyim , eski üyeler bilir konularımız bile durur bölümdeki.
    Asla böyle ciddi , insanların motivasyonunu etkileyebilecek bir konuda troll yorum yapmadım yapmam da. Rahat kafayla keyfine girdiğim bir sınavdı benim yorumum bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbangem -- 15 Haziran 2019; 21:9:0 >

• Tyt oldu bitti arkadaşlar... Artık sınavda o oldu bu oldu, işlem hatası yaptım, dikkatsizlik yaptım gibi şeyleri bir kenara atıp tamamen Ayt’ye odaklanmanız lazım. Yarın gireceğiniz sınavın çok daha etkili bir sınav olduğunu unutmayın. Başarılar diliyorum hepinize.

• AYT Matematik Edebiyat Fen değerlendirmelerinizi bekliyoruz çıkan arkadaşlardan. Geçen seneyle karşılaştırsak iyi olur

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.