Şimdi Ara

2018 Yeni Duster 2 (Ana Konu) (35. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.029
Cevap
17
Favori
140.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç düşük devirde hafif gaz yerse titrer ya, o titreme ile bir ses yapıyor, nedir çözemedim. Gerçi cevap yazan yok ama yazayım yinede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • soghan kullanıcısına yanıt
    Emniyet kemerleri takılı olacak tüm araçlar için böyle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba ,

Bir süredir Duster araç bakıyorum sıfır 2. el , yeni duster eski kasa , 4x4 manuel mi , 4x2 ecd mi derken işin içinden çıkamadım.

Çoğunlukla şehir içi kullanımı olacak arada yaylalara kamp yapmaya gitmeyi düşünüyorum.

öncelikle 2018 kasasının diğer kasalara bazaran yol turuş konfor anlamında çok mu iyi ? 30 bin tl fark var çünkü 2. ellerde.

2. olarak duster ecd performansı ile ilgili yorum bulamadım pek. yorum yapan olursa çok sevinirim , teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: rayzmoon

Emniyet kemerleri takılı olacak tüm araçlar için böyle
    Klima borusu bir yere temas ediyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: devilcry

Arkadaşlar merhaba ,

Bir süredir Duster araç bakıyorum sıfır 2. el , yeni duster eski kasa , 4x4 manuel mi , 4x2 ecd mi derken işin içinden çıkamadım.

Çoğunlukla şehir içi kullanımı olacak arada yaylalara kamp yapmaya gitmeyi düşünüyorum.

öncelikle 2018 kasasının diğer kasalara bazaran yol turuş konfor anlamında çok mu iyi ? 30 bin tl fark var çünkü 2. ellerde.

2. olarak duster ecd performansı ile ilgili yorum bulamadım pek. yorum yapan olursa çok sevinirim , teşekkürler.
    Manuel 110 bg lik aldım yeni. Söylendiği gibi 1. Vitesin aralığı düşük falan değil. Binek araç nasılsa o şekil. Yol tutuşunu beğendim. Otobanda otobüs yada kamyon gibi aracın yanından geçerken rüzgarı arabayı sallarya bunda öyle bir şey yaşamadım 120km hızla giderken. 2018 modelin en beğendiğim tarafı deri elektrik destekli direksiyonu . 4x2 aldım. 4x4 yol olmayan çamurlu bataklık vs gibi yerlerde iş görüyor. 4x4 araçta kullanıyorum. Battığı noktada 4x4 e alıyorum. Yoksa 4x2de gayet yeterli bana göre. Karda dahi 4x2 eğer yol varsa işini görecektir.yol yoksa zaten 4x4 lede macera aramanı onermem tek araç gideceksen. Eski modellerinde yol tutuşununun kötü olduğunu düşünmüyorum.(bu kısım tamamen yorum. Test etmedim). Ses yalıtımı çok iyi. Koltuklar rahat. Kullanılan malzeme ve plastik aksam çok kaliteli bir his vermiyor ama rahatsız edici bir durum yok. Kolum rahat hem Kolçakta hem kapıda. 4 cam otomatik ama tuşu biraz daha ileri almaları lazım. Eline denk gelmiyor kolunu uzatinca. Arka koltukta eşim ve çocuklar çok keyifle yolculuk yaptığını söylüyorlar. Aile kullanımı için aldım. İnan sunduğu konfor ve ödenen paraya göre çok iyi. Aracı kullanması çok keyifli. Yüksek sürüş yapıyorsun. 110 bg lik öneririm almaya karar verirsen.seriligi gayet yeterli. Mazot 6 TL ve km de 0.35 uzun yol yaktı. Motor açık değil eko modda kullanmadım. 110km sabit hız verisi. (sürülü kuru bir tarlada 4x2 araç gider. Tarla sulu ıslak olursa 4x4 araç lazım. Düz ve sert bir yeşil otlu killi(kaygan) arazide 4x2 araç gider. Zeminde çok az bir eğim olursa ve zemin islaksa 4x4 araç lazım. Kumlu arazide araç çoğu zaman dans eder. Kaygan arazideki dans tehlike boyutuna varabilir. Yoldan çıkmamak maharet işidir. Bunlarda genel tecrübelerim. Yanlış varsa daha usta sürücüler düzeltebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soghan -- 13 Aralık 2018; 16:15:9 >

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Merhaba arkadaşlar;

Allah izin verirse bende Dacia ailesine katılacağım. :)

Bugün akşam üstü anlaşarak Prestige 1.5 dCi 110hp EDC 4x2 modelinde anlaşma sağladım. Yan kapı ve çamurluk korumalarını ekleterek almak niyetindeyim. Yarın sonuçlandıracağım. Sanıyorum ismi dodik oluyor. Diğer ön arka krom barlar ve yan basamağı sonra taktırmayı düşünüyorum. Sadece yan dodiklere indirimli 2000 TL barlar ve basamak da dahil olsa idi 5000 TL fiyat isteniyor.

Sizlerden bu konuda yardım istiyorum. Ankara'da yaşıyorum.

Dışarıda kendim yaptırmam daha mı doğru olur. Dodikleri de iptal ettireyim mi? Dacianın dodiklerinin dışarıda kilere göre kalitesini bilmiyorum ama çamurluk koruyucuların düz olması hoşuma gitmiyor. Yukarıda ki resimde ki dişli görüntü daha güzel geliyor gözüme. Ayrıca dişarı da kalite konusunda bilgim yok ama çok daha ucuz olur gibime geldi.

1-) Öncelikle dodikler konusunda ne düşünüyorsunuz. İptal ettireyim mi kalsın mı? (2000 TL) Ankara'da dışarıda yaptırmak daha mı mantıklı.
    2-) Ön arka krom demirler ve yan basamak ön kaput rüzgarlık düşünüyorum. Her ne olursa olsun servisten şaşma ilerleyen zamanda orada mı yaptırmam mantıklı dersiniz.
    3-) Aksesuarlar konusunda kaliteli ürünler bulunan ve iyi montaj yapan özel servis bilgisi paylaşabilir misiniz.

Teşekkür ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur06ankara

Merhaba arkadaşlar;

Allah izin verirse bende Dacia ailesine katılacağım. :)

Bugün akşam üstü anlaşarak Prestige 1.5 dCi 110hp EDC 4x2 modelinde anlaşma sağladım. Yan kapı ve çamurluk korumalarını ekleterek almak niyetindeyim. Yarın sonuçlandıracağım. Sanıyorum ismi dodik oluyor. Diğer ön arka krom barlar ve yan basamağı sonra taktırmayı düşünüyorum. Sadece yan dodiklere indirimli 2000 TL barlar ve basamak da dahil olsa idi 5000 TL fiyat isteniyor.

Sizlerden bu konuda yardım istiyorum. Ankara'da yaşıyorum.

Dışarıda kendim yaptırmam daha mı doğru olur. Dodikleri de iptal ettireyim mi? Dacianın dodiklerinin dışarıda kilere göre kalitesini bilmiyorum ama çamurluk koruyucuların düz olması hoşuma gitmiyor. Yukarıda ki resimde ki dişli görüntü daha güzel geliyor gözüme. Ayrıca dişarı da kalite konusunda bilgim yok ama çok daha ucuz olur gibime geldi.

1-) Öncelikle dodikler konusunda ne düşünüyorsunuz. İptal ettireyim mi kalsın mı? (2000 TL) Ankara'da dışarıda yaptırmak daha mı mantıklı.
    2-) Ön arka krom demirler ve yan basamak ön kaput rüzgarlık düşünüyorum. Her ne olursa olsun servisten şaşma ilerleyen zamanda orada mı yaptırmam mantıklı dersiniz.
    3-) Aksesuarlar konusunda kaliteli ürünler bulunan ve iyi montaj yapan özel servis bilgisi paylaşabilir misiniz.

Teşekkür ediyorum.
    Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın...

Mahsuru yoksa kaç liraya anlaştığınizi öğrenebilirmiyim? Önceki sayfaları okuduysaniz ben de bu araçtan almak için uzun süredir beklemedeyim...

1- Alacağınız araçta hangi donanımlar olacak ( Media naw, 360 derece kamera, kör nokta uyarı, dijital klima vb.)

2-Aracinizin rengi nedir?

3- Hurda indirimi uygulaması oldu mu size? Hurda bayiden mi yoksa siz mi bulacaksınız?

4- Kredi kullanıyorsanız sıfır faiz fırsatı var mı?

5- Ben 2.secenek olarak 1.2 tce prestij manuel vites benzin de alabilirim... Bu model için fiyat aldıysanız onu da yazabilirseniz memnun olurum...

Saygılarımla

• onur06ankara O kullanıcısına yanıt
    Merhaba onur bey hayirli olsun güzel günler de kullanın inşallah öncelikle bayiiden araç hariç paspas dahi almayın yan basamak yerine nikelaj takdirin daha güzel oluyor omsaline taktirin en iyisi bu Ankara'da şaşmaz da gulsoy aksesuar da var bagaj havuzundan dodik setine kadar hepsi var yalnız ben dodikleri 600 TL Aksoy tuning den sipariş ettim kendim taktım İstanbul da imalatçı imis ama uğraşamam derseniz Gülsoy dan alırsanız montajında ücretsiz yaparlar sanırsam 800 TL civarında demişlerdi komplesine nikelajlara 500 verseniz bagaj havuzu ve 3d paspas tamamı 1500tl civarında tutar pazarlık etmeyi unutmayın Bahçekapı Mahallesi, 2524. Sk. No:1, 06797 Etimesgut/Ankara

• yayamaschocuk kullanıcısına yanıt
    Merhaba Sn. yayamaschocuk;

1- En ful olanını aldım. Yazdıklarınızın tamamı mevcut. Opsiyon ve paketlerinin tamamını aldım.

2- Beyaz. Kullanım avantaları ve kişisel beğenimden dolayı öncelikli tercihim oldu. Bence bejde çok güzel duruyor ama ufak tefek çizik olursa gösteriyor.

3- Hurda bayiden oldu. Sınırlı bir tutar oluyor sanıyorum.

4- Sıfır faiz var. 40000 TL kredi

5- Bu kısımda 1.2 tce yazdığınızı şimdi fark ettim. Sizin içinde fiyat aldım ama benim ki ile aynı versiyon olarak biliyordum. İsterseniz bu model içinde sizin için fiyat alırım. Ama telefon ile üstün körü bir fiyat olur. Hedefinizi belirleyince onun üzerinde bayileri yüz yüze gezmeniz daha mantıklı oluyor.

Son olarak yakın bir arkadaşım da aynı aracı almak istiyor benimle aynı fiyattan yardımcı olur musunuz şeklinde ki talebim olumsuz sonuçlandı. Peşin 127000 kredili 131000 olarak verebileceklerini ilettiler. Bana verdikleri fiyatın satış stratejileri gereği bu araca özel olduğunu ilettiler. Sonuç itibari ile bir tane daha alacağımızı söylememe rağmen hayır demeleri onlara inanmamı gerektiriyor.

Ben Ankara'da ki tüm bayiler ile iletişim kurdum bu olmasa alacağım diğer araç şuan için hazır. Ben tam ful olanı almak istediğim için bunu tercih ettim anlaşmasaydım onu alacaktım. Peşin 118000 kredili 122000 bu fiyat Ankara piyasasına göre çok çok iyi. Benim aldığımdan da ucuz. 360 derece kamera, kör nokta uyarı dışında tüm opsiyon paketleri var. Perşembe günü bana cuma (bugün) almak için verilen fiyatlar zaman geçerse değişeceğini düşünüyorum. Pazartesi günü için değişmez sanıyorum.

Düşünürseniz bana mail adresinizi veya telefonunuzu ulaştırmanız yeterli Ankara Dacia bayileri hakkında tüm bilgileri paylaşır ve yardımcı olabilirim.

Saygılarımla.

• rayzmoon R kullanıcısına yanıt
    Sn. rayzmoon;

Hızlı dönüşünüz ve benim için çok faydalı olan bilgileri paylaştığınız için teşekkürler. Kararlarımda çok etkili oldunuz. Ocak ayında aklımda ki tüm aksesuarları yaptırmayı planlıyorum.

Öncelikli olanlar

1-) Yan koruma ve çamurluk dodikleri
    2-) Kapı içi plastik kaplama. Araca binerken paspasa ayağınızı attığınız kapı eşiğinin üstü halı ben plastik kaplatacağım.
    3-) Ön kaput rüzgarlık.

İlerleyen süreçte

4-) Siyah 17 veya 18 inç çelik jant.
    5-) Tavan için 2 adet sis
    6-) Arka koltuk arkasına veya bagaj kısmına olabildiğince gizli tüfek bölmesi. Bu konuda şuan için fikrim yok. İyi bir örnek bulamazsam kendim tasarlayacağım. Şuan sadece fikir aşamasında. Becerebilirsem. Bagaj açıldığında ortada durmasını istemiyorum. (yoksa ruhsatlı farklı bir sebebi yok)
    7- Sizleri takip ederken 4x4 de özel olanlar haricinde yeni gördüğüm aksesuarlar extra olarak olabilir.

Selamlar.

• quote:

1- En ful olanını aldım. Yazdıklarınızın tamamı mevcut. Opsiyon ve paketlerinin tamamını aldım.

2- Beyaz. Kullanım avantaları ve kişisel beğenimden dolayı öncelikli tercihim oldu. Bence bejde çok güzel duruyor ama ufak tefek çizik olursa gösteriyor.

5- Bu kısımda 1.2 tce yazdığınızı şimdi fark ettim. Sizin içinde fiyat aldım ama benim ki ile aynı versiyon olarak biliyordum. İsterseniz bu model içinde sizin için fiyat alırım. Ama telefon ile üstün körü bir fiyat olur. Hedefinizi belirleyince onun üzerinde bayileri yüz yüze gezmeniz daha mantıklı oluyor.

Son olarak yakın bir arkadaşım da aynı aracı almak istiyor benimle aynı fiyattan yardımcı olur musunuz şeklinde ki talebim olumsuz sonuçlandı. Peşin 127000 kredili 131000 olarak verebileceklerini ilettiler. Bana verdikleri fiyatın satış stratejileri gereği bu araca özel olduğunu ilettiler. Sonuç itibari ile bir tane daha alacağımızı söylememe rağmen hayır demeleri onlara inanmamı gerektiriyor.

Ben Ankara'da ki tüm bayiler ile iletişim kurdum bu olmasa alacağım diğer araç şuan için hazır. Ben tam ful olanı almak istediğim için bunu tercih ettim anlaşmasaydım onu alacaktım. Peşin 118000 kredili 122000 bu fiyat Ankara piyasasına göre çok çok iyi. Benim aldığımdan da ucuz. 360 derece kamera, kör nokta uyarı dışında tüm opsiyon paketleri var. Perşembe günü bana cuma (bugün) almak için verilen fiyatlar zaman geçerse değişeceğini düşünüyorum. Pazartesi günü için değişmez sanıyorum.

Düşünürseniz bana mail adresinizi veya telefonunuzu ulaştırmanız yeterli Ankara Dacia bayileri hakkında tüm bilgileri paylaşır ve yardımcı olabilirim.

Saygılarımla.
    1.5. 110bg. manuel prestij modelini 105 e aldım. Araçta Media nav. Look paket. Manuel klima. Metalik renk mevcut.geri görüş kamerası yok. Sadece navigasyon var.park sensörü var. Şuan dahada ucuzladı sanırsam. Otomatik veya 4x4 daha dolu araçları 113 civarı diye duyuyorum... Hurda onlardan. Kendi aldığımın aksesuarsız modeli sanırım 98bin. 6bin TL lik donan var benim aracında ki 104 ediyor. Ben 105 e aldım.Klimanın otomatigine ihtiyaç duymadım hiç. Soğuk olursa kisiyodum, Sıcak olursa açıyodum ,Bundan önceki araçta . Senin Fiyatın makul olup olmadığını bilmiyorum çünkü model bg ve donanımları yazdığından anlamadım. Full ama şunlar eksik olmaz. Hangi paket. Bg . Hurda kimden. Mevcut donanım. ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soghan -- 15 Aralık 2018; 12:25:21 >

• soghan kullanıcısına yanıt
    Benim fiyatın makul olup olmadığını bende bilmiyorum. Ankara'da bulunan bayileri araştırarak ve pazarlık ederek alabildiğim son fiyatları makul kabul etmek zorunda kaldım. ÖTV indirimi ve tercih ettiğim araç bitmeden alım yapabilmek yönünde hareket ettim.

Senin aracının donanımındaki araçların fiyatları hakkında bilgim yok. Ben iki araç üzerinde durdum.

Prestige 1.5 dCi 110hp EDC 4x2 ve Prestige 1.5 dCi 110hp 4x4 (full donanımlı olanları)

Tercih ettiğim araç Prestige 1.5 dCi 110hp EDC 4x2

Donanım tercihleri konusu öncelikle ekonomi sonrasında tercih meselesi. Ben imkanlarım elveriyor ise tüm donanımları alma taraftarıyım. Senin gerek duymadığını belirttiğin donanımlar benim için gerekli hatta eksik. :) Yağmur sensörü ve 4x4 EDC olsa idi ve opsiyon olsaydı onları da alırdım. O zaman benim açımdan mükemmel ötesi bir araç olurdu. Şimdide çok güzel olduğunu düşünüyorum bundan dolayı aldım.

Aracımın donanımları (Şuan var olan tüm donanımları aldım)

Prestige 1.5 dCi 110hp EDC 4x2 (Standart donanımları)

Opsiyon paketler: Metalik Boya, Otomatik klima, Eller Serbest Dacia Cart Sistemi, Look paket, Tekno Paket, Vizyo Paket.

Hurda onlardan 124000 TL

Mevcut donanım ve fiyat yukarıda ki şekilde.

Bir tane daha arkadaşımız için fiyat istedim. 127000 altı verebileceğimiz elimizde yok dediler.

Bir noktayı yanlış anlamışsınız ben full olanı aldım yazdım. Ful ama şunlar eksik kısmı için Ankara'da bir tane benim araç ile aynı özelliklerde sadece kör nokta ve 360 derece kamera sistemi olmayan mevcut. Ful ama şunlar eksik yazma sebebim alacak araştıran arkadaşlara yardımcı olmak.

118000 TL ye beyaz renk kör nokta ve 360 derece kamera sistemi dışında her şey mevcut Prestige 1.5 dCi 110hp EDC 4x2 bir adet var. Düşünen olur ise yardımcı olurum.

Umarım yazdıklarım sizin için anlaşılır, araştıran arkadaşlar için faydalı olur.

..

• Dacia tan oto Ankara otonomi den fiyat alın fiyatlar iyi Ankara içi pek pazarlık yapmıyor özellikle mais ve Azizoğlu uzak durun

• rayzmoon R kullanıcısına yanıt
    Sn. rayzmoon;

Tan oto ile de görüştüm. ellerinde full araç yoktu. Araç olmamasına rağmen bilgi paylaşımı ve fiyatlar konusunda Emre Bey yardımcı oldu. Tan oto ile iletişim kuracak arkadaşlara kendisi ile görüşmelerini tavsiye ederim.

Kapı koruma ve dodikler konusunda sizin Aksoy'dan almış olduklarınızı yetkili bayilerin taktıkları ile karşılaştırdınız mı? Malzeme kalitesi konusunda tavsiye eder misiniz. Boyutlarda fark var mı? Birde sizinkilerin üzerinde Duster yazıyor. Sitede baktıklarımda duster yazısı göremedim. Sipariş verince duster yazanlar mı geliyor.

Aracımı çarşamba alacağım sonraki hafta önce Gülsoya da gideceğim inşallah.

Teşekkürler.
  • Merhaba Onur bey nikelajlar 1.sinif paspas ve bagaj havuzu kokusuz idare eder ama daha iyileri de vardır sdizayn mesela dodikleri aksoytuning den aldım malzeme kalitesi 2sinif gibi geldi bana ama Duster yazıyor üzerinde haliflex üzeri plastik parçaları ise aroto Bursa dan aldım 180 TL iç aydınlatma ve plakalık led leri AliExpress ten aldım KEIN 10 PCS T10 W5W LED 30tl beyaz güzel oldu

• quote:

Saygılarımla.
    Sn. Onur06ankara

Yogunluktan dolayı geç cevap verdiğim için kusura bakmayın, yeni aracınız tekrardan hayırlı uğurlu olsun dileklerimle..

Daha önce de belirttiğim gibi bana en son yaklaşık 2 hafta önce benzinli 1.2 Tce prestij için en son 95.000 TL ve dizel 4x2 110 beygir prestij otomatik için de en son 124.000 TL fiyat vermişlerdi... Her ikisi de beyaz renk..

2 gün önce çok yoğun olduğum bir saatte telefon açtılar fakat cevap veremedim.. Geri dönüşte yapmadım..(Zira daha hâlâ Dacia Duster alsam mı almasam mı net kararı verebilmiş değilim.. Ağırdan almam da bu yüzden aslında)

Geri dönüş yapmadığım için bilemiyorum tâbi ama tahminim odur ki benzinli için 90.000 TL dizel için de kuvvetle muhtemel 118 ya da 120.000 TL diyeceklerdir diye düşünüyorum..

Yukarıda Allah'ım kalbimi biliyor, en başından beri prestij benzinli 1.2 tce nin şayet OTOMATİK VİTES seçeneği olmuş olsaydı Bir an düşünmeden taa Kasım da çoktan almıştım ben Dusterı...(Çünkü Alacağım araçta tek olmazsa olmazim kırmızı çizgim otomatik vites) Ama maalesef sizinde bildiğiniz gibi Dacia Duster da 1.2 de otomatik vites seçeneği bulunmuyor...E malumunuz dizel motorunda gerek geleceği gerekse de benzin dizel yakıt fiyatları meselesi vb. Dizeli de ben düşünmüyorum....(Yıllık yaptığım yol taş çatlasın 10 bin km ve üstelik tamamen şehir içi)

Üstüne üstlük bir de son bir kaç gündür şikayet var sitesinde Dacia Duster için neler yazılmış bir bakayım dedim yazılı şikayetleri okudukça açıkçası biraz da gözüm korktu..( 4x4 olanların daha bir kaç Bin km olmadan ıslık benzeri ses gelmesi, son günlerde yağışlı havalarda aracın içerisine Su alması, farların sürekli buğulaması, yol bilgisayarının kendi kendine kilitleme ve açılıp kapanması, kör nokta uyarı sisteminin yağmurlu ya da güneşli havalarda sağlıklı çalışmaması vb.)

Ve şikayet sahiplerinin araçlarını götürdükleri servislerin tutumları vb. Beni biraz daha düşünmeye sevk etti açıkçası..

Ha şunu söylemek gerekirse aracın istersen 20 km de olsun, yolun servise düştüğünde hangi marka gereken ilgiyi alakayı gerektiği gibi gösterir ki? X marka olarak şikayet var da araştırma yapsak kimbilir ne hikayeler ne yaşanmışlıklar çıkar....

Çok uzattım kusura bakmayın, umarım hiç bir aksilik yaşamadan kazasız belasız bir şekilde sevdiklerinizle beraber Dacia Duster ile her daim mutlu olursunuz 👍

Saygılarımla

• yayamaschocuk kullanıcısına yanıt
    Sn. yayamaschocuk;

Dönüşünüz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Almış olduğunuz fiyatlar tüm opsiyonlar dahil full olan içinse benim yaptığım araştırmaya göre oldukça güzel. İçinde bulunduğunuz kararsızlık süreci oldukça zor. Kesinlikle sıfır araç alacaksanız marka ne olur ise olsun ötv indirimi ve hurda teşviğini kaçırmamanızı önerebilirim. Geçmişteki örneklerinde ötv indirimini değerlendirenler karlı çıktı. Bende bu doğrultuda hareket ettim. Tabi ötv indiriminin 2019 da devam edeceği söylentileri de var.

Şikayetlere gelince bir çoğu haklı da olabilir. Sonuç itibari ile iyi kötü bir ev alacak para vereceksiniz. İyi düşünmek gerekiyor. Mercedes, BMV dahil tüm araçlar için bu şikayetler mevcut. Bana bu noktada aracın motor ve yürüyen aksam olarak kendini ispat etmiş bir geçmişe sahip olması ve sevmeyeninden çok sevenin olması güven verdi. Eski kasa 2017 satış rakamları da çok önemli bir gösterge bence; 2018 de de başarılı kabul edilecek bir adette. Eskiden ucuz araç derken bugün iyi bir para vermek gerekiyor. Ama halen dizel otomatik conpact suv düşündüğünüzde ekonomik. Yeni kasa ve yeni özellikler ile mukayese edilemeyecek durumda oluyor.

Dizel motorun geleceği konusunda var olan teknik alt yapı ve satış rakamları ve ekonomisini düşününce Ülkemiz için 20 yıl dizel motor gerçeği devam edecektir. Bu hem şahsi hemde bir çok uzmanın ortak görüşü; sizin yapmış olduğunuz yıllık km için bence de benzinli uygun.

Sizin için hayırlısı ne ise o olsun.

Selam ve saygılarımla.

• Şun en full paket (tum opsiyonlarla) Dusterlar 4x2 EDC veya 4x4 olarak, ham fiyatı hurda indiriminden yararlanamiyor.

Fiyat olarak da 128e kadar verilebiliyor.

Vizyo paket istemeyen icin ise hurdadan yararlandirilip 124e verilebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: soghan

Manuel 110 bg lik aldım yeni. Söylendiği gibi 1. Vitesin aralığı düşük falan değil. Binek araç nasılsa o şekil. Yol tutuşunu beğendim. Otobanda otobüs yada kamyon gibi aracın yanından geçerken rüzgarı arabayı sallarya bunda öyle bir şey yaşamadım 120km hızla giderken. 2018 modelin en beğendiğim tarafı deri elektrik destekli direksiyonu . 4x2 aldım. 4x4 yol olmayan çamurlu bataklık vs gibi yerlerde iş görüyor. 4x4 araçta kullanıyorum. Battığı noktada 4x4 e alıyorum. Yoksa 4x2de gayet yeterli bana göre. Karda dahi 4x2 eğer yol varsa işini görecektir.yol yoksa zaten 4x4 lede macera aramanı onermem tek araç gideceksen. Eski modellerinde yol tutuşununun kötü olduğunu düşünmüyorum.(bu kısım tamamen yorum. Test etmedim). Ses yalıtımı çok iyi. Koltuklar rahat. Kullanılan malzeme ve plastik aksam çok kaliteli bir his vermiyor ama rahatsız edici bir durum yok. Kolum rahat hem Kolçakta hem kapıda. 4 cam otomatik ama tuşu biraz daha ileri almaları lazım. Eline denk gelmiyor kolunu uzatinca. Arka koltukta eşim ve çocuklar çok keyifle yolculuk yaptığını söylüyorlar. Aile kullanımı için aldım. İnan sunduğu konfor ve ödenen paraya göre çok iyi. Aracı kullanması çok keyifli. Yüksek sürüş yapıyorsun. 110 bg lik öneririm almaya karar verirsen.seriligi gayet yeterli. Mazot 6 TL ve km de 0.35 uzun yol yaktı. Motor açık değil eko modda kullanmadım. 110km sabit hız verisi. (sürülü kuru bir tarlada 4x2 araç gider. Tarla sulu ıslak olursa 4x4 araç lazım. Düz ve sert bir yeşil otlu killi(kaygan) arazide 4x2 araç gider. Zeminde çok az bir eğim olursa ve zemin islaksa 4x4 araç lazım. Kumlu arazide araç çoğu zaman dans eder. Kaygan arazideki dans tehlike boyutuna varabilir. Yoldan çıkmamak maharet işidir. Bunlarda genel tecrübelerim. Yanlış varsa daha usta sürücüler düzeltebilir.

Alıntıları Göster
    Bilgiler için çok teşekkür ederim.

2018 4x4 confort aracı kiralık olarak kullandım. rize de çıkılmadık yayla bırakmadım. performans yol tutuş ses izolasyonu motor gücü vs olarak mükemmeldi.

Ben 2018 4x2 Edc almayı düşğnüyorum çünkü şehir içi ağırlıklı kullanırım iyi hava koşullarında asfalt toprak yolda sorunsuz gidebilir miyim diye merak ettim.

bir de duster 2014 kullanmıştım ama kusura bakmayın ama rezil bir konforu , berbat yol tutuşu vardı.

2017 ve 2018 2. ellerde çok ciddi bir fiyat farklı var , gerçekten o kadar fark var mı ye merak etmiştim.

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.