Şimdi Ara

2018 Yeni Duster 2 (Ana Konu) (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.030
Cevap
17
Favori
140.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eski modellerini kullanmadım ama 2018 aracın farklı olduğunu firma söyledi. Hatta prestij ve comfort modelleri olarak bu sene çıktı. Önceki versiyonlarda isimler farklı. Ecd senin seçimin. Ben normal vites kullanmayı seviyorum. EDC vitesi bahsettigin yollarda lastiği arazi lastiği yapman durumunda yol olmayan tarlada dahi kullanabilirsin.youtube da bir dolu video var. İzlemeniz faydalı olacaktır. Özellikle inceleme ve test videolarını izleyin. Arazi testlerindeki yolların çok daha bozuklarinda bu o arac rahatlıkla gider. EDC vitesi renolarda kullanılanlara aynı Sandero ile farklı sanırım. Yani iyi bir şey. Tanıtım videolarında eski ile farkıda görebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün mesai saatinde Büyükçekmece Bİka Renault bayisine gittim.
    Düz vites 110 hp dizel prestige aracı 103.000 tl ye bıraktılar. Media paketi için +4000 tl istediler.
    Ben senede 40.000 km. yol yapan birisiyim. 2012 duster aracım var genel olarak memnundum sınıfına göre.

Fakat yeni modelin içine oturunca tüm hayalim suya düştü. Sebebi ise görüş ferahlığı. Resmen aracı katletmişler. 1.75 cm boyu olan birisi olarak rahat bir görüş alanı bulamadım araçta. Ön ve yan camların yükseklik meafesi bir hayli kısalmış.

Bir önceki model gerçekten görüş açısı bakımından gayet iyi bir araçtı. Benim gibi günde 4-5 saati trafikte geçen birisi için sürpriz oldu.

Bir önceki kasa dizele yönelmek en mantıklısı sanki.

İyi forumlar.
  • realistic34 R kullanıcısına yanıt
    Fiyat listesinde 97800 yazan aracı mı 103 bine bıraktılar?
  • Evet araç kıtlığı var gibi davrandı satış temsilcisi.

Bana önerdiği araçta ekstra olarak, renkli cam seramik kaplama ve motor ve alt izalasyon çalışması vardı. Başka bir müşteri yaptırmış bunları sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: dentist24

Fiyat listesinde 97800 yazan aracı mı 103 bine bıraktılar?
    118.400tl liste fiyatı görüyorum 110bg dizel araçta?

• quote:

Orijinalden alıntı: realistic34

Dün mesai saatinde Büyükçekmece Bİka Renault bayisine gittim.
    Düz vites 110 hp dizel prestige aracı 103.000 tl ye bıraktılar. Media paketi için +4000 tl istediler.
    Ben senede 40.000 km. yol yapan birisiyim. 2012 duster aracım var genel olarak memnundum sınıfına göre.

Fakat yeni modelin içine oturunca tüm hayalim suya düştü. Sebebi ise görüş ferahlığı. Resmen aracı katletmişler. 1.75 cm boyu olan birisi olarak rahat bir görüş alanı bulamadım araçta. Ön ve yan camların yükseklik meafesi bir hayli kısalmış.

Bir önceki model gerçekten görüş açısı bakımından gayet iyi bir araçtı. Benim gibi günde 4-5 saati trafikte geçen birisi için sürpriz oldu.

Bir önceki kasa dizele yönelmek en mantıklısı sanki.

İyi forumlar.
    Koltuk yükseklik ayarını kontrol ettiniz mi? Belki en yüksek ayarda kalmış olabilir. Benim boyunda 1.75 bahsettiginiz gibi görüşle ilgili bir sıkıntı yaşamadım. Direksiyonu ve koltuğu ayarlamamış olabilirsiniz diye düşündüm. Bana oldukça ferah gelen aracın sizde bu şekil bir his vermedi mümkün değil. İncelemelerde dahi daha daha uzun insanlar bu tip bir sıkıntıdan bahsetmiyor. İlginç geldi . Araç gep geniş. Geçmiş yıllara göre daha iyi görüş sunmak için ön sütun incelmiş cam daha yatık bir hale gelmiş vs. vs.

• soghan kullanıcısına yanıt
    Avantajlı fiyat listesine bakmanız lazım. Genelde o listeden oluyor satış fiyatları.
  • Bende sordum avantajlı fiyat listesinden hurda sizdense verebiliyor yoksa avantajlı fiyatlara en az 3 bin ekleyin.

Tavan alçaldı ama ön cam daha ileriye taşındı.Görüş açıları alçak tavanlı araçlarda eskisi gibi olmaz ama kör noktada yok zaten yüksektesin her yere hakimsin.)

Eski kasayla,makyajlı kasayla yeni duster kıyaslanamaz ..eskisi yalıtım,tüketim,konfor,malzeme kalitesi,direksiyon hafifliği, tasarım konularında 10 yıl geride :)
  • Duster Blue dci 95 ve 115Hp Yeni motor
    Duster 1.3TCE 130Hp yeni motor (baya iddialı,düşük yakıtlı benzinli :)
    Duster prestige plus donanım gelmiş hemde 2018 fiyatlarıyla.

https://www.cdn.daciagroup.com/content/dam/Dacia/TR/fiyat-listesi/Dacia-201901.pdf
  • alfa-x kullanıcısına yanıt
    Henüz nasip olmadı 1.2 tce hayalim vardı artık o 1.3

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aracımı aksesuarsız olarak teslim aldım. Tüm aksesuarları dışarıda yaptırdım.

Son hali..

2018 Yeni Duster 2 (Ana Konu)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfa-x

Duster Blue dci 95 ve 115Hp Yeni motor
    Duster 1.3TCE 130Hp yeni motor (baya iddialı,düşük yakıtlı benzinli :)
    Duster prestige plus donanım gelmiş hemde 2018 fiyatlarıyla.

https://www.cdn.daciagroup.com/content/dam/Dacia/TR/fiyat-listesi/Dacia-201901.pdf
    Yeni nesil motorlarda henuz EDC sanziman yok.

Plus donanimdaki farklar ne acaba?

• Aksesuar öncesi ve sonrası resimleri.. Kuş serisinin favori olduğu 90 yıllardan beri aksesuarın bu kadar yakıştığı bir kasa olmamıştı.. :) Aksesuar sonrası aracımı daha çok sevdim..

2018 Yeni Duster 2 (Ana Konu)2018 Yeni Duster 2 (Ana Konu)2018 Yeni Duster 2 (Ana Konu)2018 Yeni Duster 2 (Ana Konu)
  • onur06ankara O kullanıcısına yanıt
    Camurluk ve kapi korumalari tamam da, şu krom barlar ve basamak hic yakismiyor bence. Basamakla adeta minibuse donuyor SUVlar.

• kaanbora K kullanıcısına yanıt
    Evet.. 1,3 geldi ama motor hacmi 1.333 cc.. Vergi avantajı yok maalesef... Zaten otomatik ve 4x4 ünü illaki yapacaklar .. Başka şansları yok.. Blue dci motorlarda geldi ama 20.000 fark var.. Salınım değerlerini düşüren üreden üretillen sıvı ile çalışan bir sistem..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Altınbaş

Evet.. 1,3 geldi ama motor hacmi 1.333 cc.. Vergi avantajı yok maalesef... Zaten otomatik ve 4x4 ünü illaki yapacaklar .. Başka şansları yok.. Blue dci motorlarda geldi ama 20.000 fark var.. Salınım değerlerini düşüren üreden üretillen sıvı ile çalışan bir sistem..
    PLUS donanim farklari neler bilginiz var mi?

• Hakan Altınbaş H kullanıcısına yanıt
    1.2 yi düşünmemdeki neden vergi avantajıydı eğer 1.3 ün bu konuda bi artısı yoksa bana göre tercih etmek mantıksız olur

• Güzel olmuş cam çıtası ve diğer nikelaj olursa daha güzel görünür

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Henüz yeni broşürü sayfaya koymamışlar.Yurtdışı sitelerde böyle donanım da yok.Prestige de opsiyon olan donanımlar standart olacak sanırım.

Mesela egea urban plus dedi ,tablet ekledi led gündüz farı ekledi.Bundada look paket ve geri görüş kameralı navigasyon standart olabilir.Çünkü prestige comfortdan kolay ayırd edilemiyor :)

1.3 motor maalesef 1333cc ama 240nm tork ile dizel kadar az yakacağını söyleyebiliriz.4lt lere inmez ama 5-6lt arası gezer.Performans konusunda 115hp dci bile geride kalacaktır

Ama dizel mi benzinli mi?? vergileri aynı üstelik çoğu kişi dikkat etmiyor ama duster ın 90hp dci ı bile 6 ileri.Yani az yakıt ,yüksek süratte sessiz yolculuk tabii hiçbir dizel benzinli kadar sessiz olamaz ,hele soğukta..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur06ankara

Aksesuar öncesi ve sonrası resimleri.. Kuş serisinin favori olduğu 90 yıllardan beri aksesuarın bu kadar yakıştığı bir kasa olmamıştı.. :) Aksesuar sonrası aracımı daha çok sevdim..

Yan basamağı bende sevmiyorum.Kadjar tarzı gizli basamak olsa daha hoş dururdu.Yinede fena değil güle güle kullanın.Çocuk ve bayanlar için basamak iyi araç yüksek olunca binerken heryere basıyorlar :)
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.