Şimdi Ara

2018 YAZ LASTİK SEÇİMİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.543
Cevap
21
Favori
195.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokian LİNE serisi kullandım, çok yumuşak ve ses düzeyi iyi. Bir arkadaş Falken demiş,
    Şuan ben de Falken kullanıyorum, daha sesiz serileri var ama performans serileri biraz
    sesli, tutuşu ilk yıl mükemmeldi, bu sezon ikinci sezonu olacak ilerleyen zamanda takip etmek lazım.

3.yıldan sonra michelin dahil performas falan kalmıyor. Sertleşip tutuşu azalıyor.
    4.sezonu yazın taktırıp bir ay sonra tutunamadığından söktürdüm. Falkene geçtim.

Taze lastik ne marka olursa olsun 2 sezonluk pahalı markalardan iyidir bence.
    Ucuz lastik alıp daha kısa zamanda değişim yapmanızı öneririm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Dunlop FM800 tavsiye ederim paran da cebinde kalır. Michelin, Nokian pahalı.

sport olanı var şuanda çok kayganlaştı abs devvrede devamlı

• quote:

Orijinalden alıntı: earl2000

Nokian LİNE serisi kullandım, çok yumuşak ve ses düzeyi iyi. Bir arkadaş Falken demiş,
    Şuan ben de Falken kullanıyorum, daha sesiz serileri var ama performans serileri biraz
    sesli, tutuşu ilk yıl mükemmeldi, bu sezon ikinci sezonu olacak ilerleyen zamanda takip etmek lazım.

3.yıldan sonra michelin dahil performas falan kalmıyor. Sertleşip tutuşu azalıyor.
    4.sezonu yazın taktırıp bir ay sonra tutunamadığından söktürdüm. Falkene geçtim.

Taze lastik ne marka olursa olsun 2 sezonluk pahalı markalardan iyidir bence.
    Ucuz lastik alıp daha kısa zamanda değişim yapmanızı öneririm.

nokianm ı almalıyım yada gidip petlas velox sport pt 741 serisimi

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDrifter

215/50/17 Sava intensa uhp2 yazlık aldım aracıma etiket değerleri çok iyi 1000km oldu bakalım şimdilik çok memnunum lastikten yağmurda tutuş muazzam.

sesi nasıl hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Malvolorne

Birazdan saldıracaklar ama ben yinede söyliyim Türkiye koşulları için konuşuyorum cpc5-6 dışandaki bütün lastikler hikayedir.Açık ara fark var cpc5-6 ve diğerleri arasında.

Ayrıca ne alırsanız alın micheline almayın,bu lastik kötü diye değil Türkiye de 3 ay içinde bir çukurda elinize alırsınız .

çok sert diyolar hocam doğrumudur ses seviyeside önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: talbotlago

215-55-17 pirelli p7 lastikler var. 71 db ve çok sesli geliyor bana, baya rahatsız edici. Yol tutuşu vs fena sayılmasa da aracın ses konforu seviyesini 1 tık aşağı düşürüyor D sınıfı araç için. Belki bu yıl değiştirebilirim. Ya performanslı Michelin Pilot Sport 4 (gerçi bu da 71 db ama pirelliden daha az rahatsız edeceğini tahmin ediyorum), ya da Sava Intensa UHP2 düşünüyorum. 67 db gibi oldukça düşük bir ses seviyesi var, testlerde de fena görünmüyor, dikkatimi çekti. Yumuşaklığı, konforu yolda gidişi vs nasıldır sizce, değer mi almaya?

Not: Uzun lastik ömrünün önemi yok benim için. Çok km'den ziyade yıldan dolayı değişim yapıyorum hep, eskiyince.

çok kararsız kaldım

• veilben kullanıcısına yanıt
    Petlası daha önceki aracımda kullanmıştım, bir yıl kadar.
    Lastiğin tutunması kuru zeminde muazzam, ıslakta oldukça kötü, ses seviyesi yüksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: veilben

quote:

Birazdan saldıracaklar ama ben yinede söyliyim Türkiye koşulları için konuşuyorum cpc5-6 dışandaki bütün lastikler hikayedir.Açık ara fark var cpc5-6 ve diğerleri arasında.

Ayrıca ne alırsanız alın micheline almayın,bu lastik kötü diye değil Türkiye de 3 ay içinde bir çukurda elinize alırsınız .

Kesinlikle sert değil,lastikler arasındaki ses seviyesini öyle insan kulağı kolay kolay fark edemez ,sesin sebebi yolun üstüne kaplanan satıhın türü ile ilgilidir.Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi tek eksiği biraz çabuk aşınıyor ama öyle 25 000 değil rahat 40 000 götürür.Sürüş sitili ile alakalı.Yağmuru hesaba katıyorsanız bence piyasada bu lastikten daha iyisi yok yinede siz bilirsiniz,ne alırsanız alın ama michelin almayın yeter ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: earl2000

Petlası daha önceki aracımda kullanmıştım, bir yıl kadar.
    Lastiğin tutunması kuru zeminde muazzam, ıslakta oldukça kötü, ses seviyesi yüksek.

hangi modelini kullandınız

• quote:

quote:

quote:

Kesinlikle sert değil,lastikler arasındaki ses seviyesini öyle insan kulağı kolay kolay fark edemez ,sesin sebebi yolun üstüne kaplanan satıhın türü ile ilgilidir.Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi tek eksiği biraz çabuk aşınıyor ama öyle 25 000 değil rahat 40 000 götürür.Sürüş sitili ile alakalı.Yağmuru hesaba katıyorsanız bence piyasada bu lastikten daha iyisi yok yinede siz bilirsiniz,ne alırsanız alın ama michelin almayın yeter ki.

teşekkürler hocam değerlendircem

• talbotlago kullanıcısına yanıt
    Konfor olarak hafif serte kaçıyor,ses sıkıntısı yok kesinlikle ama çokta fark etmedi hankooklardan sonra.Yol tutuş harika.

• Sava perfecta aldık ama kormoran alsamiydim kararsiz kaldim. Umarim memnun kaliriz. Daha ilk kez yazlik lastik aliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende alacağım 10 gün içinde aksilik olmazsa.

Ölçülerim 235/45/18

Aklımda Goodyear Eagle F1 XL var. 69 desibel. Sessiz,nispeten konforlu ve performanslı olsun istiyorum.

İnternet fiyatları çok yüksek. Bir iki bayiden de fiyat aldım. Ortalama 700 TL istiyorlar adet başına.

Önereceğiniz lastik yada bayi var mı ? Uygun fiyatlı.

• Goodyear efficent grip performance ta karar kıldım kullanan varmı

• tefennili kullanıcısına yanıt
    Lanet olsun bu lastiği aldığım güne. Testlere güvendik aldık ilk sene iyi sonraki seneler düz yolda patinaj çekiyor 1.3 araba. Frene basarsam kızaklıyor. Yokuşta kaldım bile smirgan korusunda çıkmıyor araba. Üstelik çok da sesli. Gerçekten reizil bi lstik.

• Bu lastik seciminde hep nitel gozlemler var yani adam eskimis lastigiyle yeni takilan lastigi kiyaslayinca aaa bu ne kadar iyiymis diyor adac in sitesinden karsilastirin burda sadece ne kadar sure ilk gunki performansini sakladigini sorabilirsiniz

Benim Corolla'nın fabrika lastikleri de dunlop sport sp1 idi. Eskiyince çabuk sertleşti kaymalar ondandır. Kafam rahat olsun dersen Nokian tavsiye ederim. 2 takım kullandım mükemmel bir lastiktir. Senin ebat nedir? ebata göre etiket değerleri değişir ne alırsan al etiketini bir kontrol et derim. Goodyear ben de çok düşündüm ama şikayetler var, biraz da pahalı geldi o yüzden vazgeçmiştim. Dunlop FM800 etiket değerleri çok iyi ve Türkiye'de üretiliyor biraz da yerli malı yurdun malı hesabı yaptım kullananlar oldukça memnun, Nisanda 1 yıl olacak benimkiler de.

• quote:

Goodyear efficent grip performance ta karar kıldım kullanan varmı

Tek kelime ile mükemmel Hocam. Yakıtta "B", Islak Hava performansı "A" ve 67 db ses ölçüsü ile hem çok sessiz, hem de çok dayanıklı bir lastik. Ben kendi araçlarım da 3. defadır kullanıyorum, çevremde ki bir çok arkadaşıma da tavsiye edip aldırdım, hepside çok memnun kaldılar.

• Ben az öce n11 den Falken siparişi geçtim,2018 2. hafta üretim 215/55/16 44 lira indirim kuponu vardı 4 lastik 901 tl.ye mal oldu.

Kodunu hatırlamıyorum, V desen

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.