Şimdi Ara

2018 SONY TV (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.959
Cevap
47
Favori
166.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: numberten_ank

Hocam bende kullanıyorum kendi evimde, abimde kullanıyor. Bence gayet iyi, Android olduğu için ister istemez bi yavaşlık var ama o kadar da değil. Zevkler ve renkler tartışılmaz o ayrı ama görüntü kalitesi mükemmeldir.

Alıntıları Göster
    Belki iyisini görmediğiniz için size iyi geliyordur adamlar kumandalarını bile gelistirmiyorlar benim 2013 te aldığım blueray oynatıcısı kumandası ile aynı.. Benim önceki televizyonum Lg 65e7v lg oled panel yanık oluştu para iadesi aldım. Sonra bu televizyon hoşuma gitti videolarini izledim. Baktim Herkes süper diyor gittik aldık. Kullanım arayüzü çok zayıf yavaş. Sürekli logitech k400 klavyeye bağlı kalıyorsun. Ayrıca uygulamalarda az geldi. Android işletim sistemli tv de philips daha başarılı bence 55pus7 serisinide kullandım. Servis diyorki playstation için bu hdmi kullanacaksın ses sistemi için şunu kullanacaksın koysana hepsine arc desteği. Farkındaysanız marka fanatikligi yapmıyorum cihazlar elimden geçtiği için konuşuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kdxf9576 kurulumu yapildi keskinlik renk hersey cok iyi ama siyah tam siyah yapamadim bir turlu. Gamayida dusursemde siyah ayarinida yuksek desem tam istedigim siyahligi alamiyorum.Sanki parlakligi yukseltmisim gibi golge olmasi gereken yerler tam siyah degil Bu durum normalmi hdr olmasindanmi kaynakli ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizilok -- 17 Kasım 2018; 10:12:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rx3004

Merhaba Arkadaşlar. Bende bir oled vakasından sonra q9 ve xf arasında gidip geldim. Ve en sonunda 75xf9005 cihazı satın aldin. Inşallah pişmanlık yaratmaz
    Merhaba,
    öncelikle hayırlı olsun yeni TV'niz fakat aldığınız fiyat bandında(20-21 bin TL) şuan Türkiyede alınabilecek en iyi LED TV XE94'dür buna Q9F'de dahil çünkü Q9F'in local dimming algoritması çok agresif ve karanlık sahnelerde bütün detayları yok ediyor gereksiz bir siyahlık veriyor ve ayrıca yeni samsung serisinde DSE sorunu yaşayan çok kişi var.
    Bunun dışında Sony zaten Z9D ve Z9F modellerini Türkiyeye getirmiyor.

XE94 300'e yakın bölgesel kontrol yaparken,bu sayı XF90'da 50 civarı buda direk siyah performansını ve kontrastı etkiliyor.
    SDR ve HDR performansıda XE94'de daha iyidir.

Bu model Türkiyede geçen yıl yoktu olsaydı alacaktım ama bu yıl getirmişler.
    Şuan kullandığım TV'den çok memnunum fakat kaliteli bir 75'' boyuta geçmeyi düşünüyorum çünkü 65'' bana ufak geliyor.Aldığım mağaza müdürünü de tanıyorum bakalım eğer ikna edebilirsem kullandığım TV'ile beraber fiyat farkını verip XE94'e geçebilirim ve XE94'ü sizede tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 17 Kasım 2018; 14:40:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

Merhaba,
    öncelikle hayırlı olsun yeni TV'niz fakat aldığınız fiyat bandında(20-21 bin TL) şuan Türkiyede alınabilecek en iyi LED TV XE94'dür buna Q9F'de dahil çünkü Q9F'in local dimming algoritması çok agresif ve karanlık sahnelerde bütün detayları yok ediyor gereksiz bir siyahlık veriyor ve ayrıca yeni samsung serisinde DSE sorunu yaşayan çok kişi var.
    Bunun dışında Sony zaten Z9D ve Z9F modellerini Türkiyeye getirmiyor.

XE94 300'e yakın bölgesel kontrol yaparken,bu sayı XF90'da 50 civarı buda direk siyah performansını ve kontrastı etkiliyor.
    SDR ve HDR performansıda XE94'de daha iyidir.

Bu model Türkiyede geçen yıl yoktu olsaydı alacaktım ama bu yıl getirmişler.
    Şuan kullandığım TV'den çok memnunum fakat kaliteli bir 75'' boyuta geçmeyi düşünüyorum çünkü 65'' bana ufak geliyor.Aldığım mağaza müdürünü de tanıyorum bakalım eğer ikna edebilirsem kullandığım TV'ile beraber fiyat farkını verip XE94'e geçebilirim ve XE94'ü sizede tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Bilgi için teşekkür ederim ustam. zaten yüksek fiyatlara cihaz alıyoruz pisikolojik sınırımda 20 bin liraydı.. araç alırkende öyle değilmi şuda olsun buda olsun diye diye 100 liralık araç 160 170bin lira oluyor. Alırdık söz konusu 3 5 liranın hesabıda değil. bu teknoloji manyaklığına durdurmak gerekiyor . işlemci hızı işletim sistemi, belleği derken televizyonları yarıştırır olduk. ben ilk televizyon değiştirmeye karar verdiğimde 8000 TL ile başladım. Gittik 20 bin Lg Oled aldık anlatabildim umarım

• quote:

Panel temizliğini kontrol ettir çalışma saatini kontrol ettir. Duvara bağlı hali hazırda aşkı aparatı varsa ona asmıyorlar 700 800 liraya satmaya çalışıyorlar. Servisi çok yavaş. Söz verdikleri saatte gelemiyorlar

Alıntıları Göster
    Mesajınızı yeni gördüm hocam, bugün sabah kuruldu televizyon.

Panel temizliğini ve çalışma saatini kendim nasıl kontrol edebilirim?
  • quote:

Bilgi için teşekkür ederim ustam. zaten yüksek fiyatlara cihaz alıyoruz pisikolojik sınırımda 20 bin liraydı.. araç alırkende öyle değilmi şuda olsun buda olsun diye diye 100 liralık araç 160 170bin lira oluyor. Alırdık söz konusu 3 5 liranın hesabıda değil. bu teknoloji manyaklığına durdurmak gerekiyor . işlemci hızı işletim sistemi, belleği derken televizyonları yarıştırır olduk. ben ilk televizyon değiştirmeye karar verdiğimde 8000 TL ile başladım. Gittik 20 bin Lg Oled aldık anlatabildim umarım

Alıntıları Göster
    Kesinlikle katılıyorum hocam,aynı manyaklık bende PC parçaları için geçerli.
    Ülkemiz şartlarında artık bu tarz teknolojiler malesef lükse giriyor ve dediğiniz gibi bir kere bulaştığın zaman kendini durduramıyorsun;buda olsun hadi almışken biraz daha vereyim daha iyisi olsun derken durum hesapladığın fiyatların çok üstüne çıkıyor.

• naim@gop kullanıcısına yanıt
    Ben microsoft olanını kullanıyorum. Memnunum oldukça kısa yol tuşları da iş görüyor. Sadece kanal değiştirmede çalışmıyor onun dışında dahili fare de olduğu için kullanımı rahat. Efsane cumada fiyatlar düşer bence uygun denk getirirseniz alabilirsiniz.

• Arkadaşlar merhaba, epeydir piyasayı takip etmiyorum 49" bir LED TV düşünüyorum hep SONY istemişimdir nasip olmadı, bu kez olacak inşallah. Bir haftadır bakıyorum teknoloji uçmuş özellikleri kafam almadı VA panel, direct led, qled falan (: 5000 lira bütçem var ortalama. PlayStation 4 alacağım ama öyle PRO falan kasmayacağım düz model, TV yayını da izlemeyeğim nerdeyse hiç ve HD dizi film indirip izleyeceğim usb üzerinden ve de akıllı TV şeklinde tarayıcı üzerinden dizi film bu kadar kullanma amacım. Ne tavsiye edersiniz ?

• rick dangerous kullanıcısına yanıt
    Sony tercih edecekseniz
    bütçenize yakın modelleri yazayım

100hz
    va panel
    edge led
    local dimming yok
    49 inch
    model no 49XF85xx mediamarkta 49xx - 53xx lira

100hz
    va panel
    direct led fald
    local dimming var
    55 inch
    model no 55XF9005 fiyat 69xx - 71xx lira
    9 serisinde 49 inch yok

49 inch başka markalarda va panel 100hz tv yok
    olanlar 50hz

sinema sever iseniz mutlaka va panel edinmeye bakın

tarayıcıdan film izlenmez pek bunu unutun
    arka planda sürekli reklam sekmeleri açılacaktır
    bilgisayar gibi pratik olmaz
    illa oyle olsun derseniz htpc mini pc gerekli
    4k arşivi için htpc tavsiye ederim

htpc ye harcama yapmam derseniz
    android kodi kurup izlersiniz
    indirmeye neden uğraşıyorsunuz şimdi moda "vod"
    yani video on demand
    her ne kadar kodi içerikleri ağırlıklı hd olsada
    sony upscale cok başarılı

tv size orta halli android tablete benzer alt yapı ile geliyor
    uygulama bol ve alternatifler var
    google play store hesabınızı kuruyorsunuz
    cepte tablette çalışan uygulamaların
    bazıları doğrudan tv ye kurulabiliyor

android menü pek hızlı sayılmaz
    çok uyguluma yüklerseniz hoşuna gitmez çökmeler olur
    arada bir sistem bakımı ve ön bellek temizlik
    yaparsanız sıkıntı olmaz

sony flash ve hard disk seçiyor
    forumda klasörleri görüntülemede sorunlar yasayan kullanıcılar oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 20 Kasım 2018; 22:59:15 >

• selamlar, 49fx8596 aldım ps4 pro ağırlıklı kullanım için, gerekli ayarları yaptım hdr için hem tv de hem ps4 pr o da. Oyun açılırken çözünürlük değişir gibi ibare çıkıyor ama özellikle "hdr" ibaresini göremiyorum mesela fifa19 da.
    HDR Aktif olup olmadığın nasıl kontrol ederim ?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rick dangerous

Arkadaşlar merhaba, epeydir piyasayı takip etmiyorum 49" bir LED TV düşünüyorum hep SONY istemişimdir nasip olmadı, bu kez olacak inşallah. Bir haftadır bakıyorum teknoloji uçmuş özellikleri kafam almadı VA panel, direct led, qled falan (: 5000 lira bütçem var ortalama. PlayStation 4 alacağım ama öyle PRO falan kasmayacağım düz model, TV yayını da izlemeyeğim nerdeyse hiç ve HD dizi film indirip izleyeceğim usb üzerinden ve de akıllı TV şeklinde tarayıcı üzerinden dizi film bu kadar kullanma amacım. Ne tavsiye edersiniz ?
    Media Markt Sony 49XF8577 indirimli fiyat 4599 TL.
  • Arkadaşlar çok teşekkürler bilgilendirme için.

8577 ve 8596 arasında bir fark göremedim yarım saattir yabancı sitelere bakıyorum, hoş ülke ülke farklı özelliklerde ürün olabiliyor.
    Bildiğiniz bir fark var mıdır ?
    4.599 çok iyi fiyat çünkü
    Aynen ben de 1 saattir 77 ile 96 arasında fark göremedim. Epey.com'da da herşeyleri bire bir aynı ama 65 inçte 77 olan 12 bin lira, 96 olan 9 bin lira. Gerçekten çok ilginç bir fiyat politikası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rick dangerous

Arkadaşlar çok teşekkürler bilgilendirme için.

8577 ve 8596 arasında bir fark göremedim yarım saattir yabancı sitelere bakıyorum, hoş ülke ülke farklı özelliklerde ürün olabiliyor.
    Bildiğiniz bir fark var mıdır ?
    4.599 çok iyi fiyat çünkü
    Bende aynı soruyu sormak için siteye girmiştim resmen :)
  • Vallahi öyle fiyatlandırma, ama beni 49" ilgilendirdiği için gerisi ilgilendirmiyor :p
    Kurcalıyorum kurcalıyorum fark yok, 100 Hertz-VA panel.
    8577 alacağım büyük ihtimalle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rick dangerous -- 21 Kasım 2018; 0:28:52 >
    Ben 55" için yola çıktım ama fiyatlar yüksek, o kadar vermeye gerek yok sanırım. Birde şu direck led edge led muhabbeti var.Sony de sadece xf9005 serisi direct led sanırım.
  • Bende 49 inç TV almayı planlıyorum. Sony görüntü kalitesi açısından gerçekten fark ettiriyor. Ama android ile ilgili sürekli sorun yaşayanları okudum. Mediamarktta 49xf8577 çok güzel fiyat var. Ama kararsızım.

• @sir.eko

Evde 10 yaşında bir Samsung var 40" ve açıkçası bende 55" düşünüyordum lakin OHANNESBURGER oldum yakından bakınca :p Adam sağa gitse sağa, sola gitse sola bakmak zorunda kalırım o derece. Odam ufak gözler kurbağa olur :p

@namebaris

Üstat çok fazla kurcalayınca insanın midesi kalkıyor, geçmişte 10 seneye yakın teknoloji satışı yapmış biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, minör detaylar o kadar takmaya değmez, ciddi kronik sorun olmadığı müddetçe, teknoloji her daim şans işidir. Başta inanılmaz istekli ürün almaya gelip, mağazada haddinden fazla ürünle karşılaşınca beyni yanan, hiçbirşey almadan giden çok insan oluyor
    Her ürünün bir sıkıntısı mutlak suretle vardır Apple da bile oluyor.
    Gözü karartıp fiyata kanalize ol bence

• xf8596 ve xf8577 arasında zannedersem çerçeve rengi farkı var biri gri biri siyah
    yanlışım yoksa başka fark olmaması lazım aynı tv
    donanım olarak zaten fark yok
    karanlıkta kaybolması için siyah çerçeve daha iyi
    ancak çerçeve ince olduğu için çokta farketmez

imkanı olan fald 9 serisine baksın
    local dimming fark yaratıyor
    farkına değer mi ?
    göreceli tabi ki
    ama bence değer

bütçe kısıtlı ise 49 inch rakip markaların
    yakın fiyatlı 50 hz tv lerin yerine her türlü tercih edilir
    upscale motion ve renk doğruluğu üstün

çekincemi not olarak ilave edeyim bu benim düşüncem
    renkler ve zevkler tartışılmaz tabi ki

android mevzusuna gelince
    elbette webos kadar pratik değil
    ancak benim için avantaj
    uygulama için üretici store ye bağlı değilim
    kodi dondurmayı başarıyorum bazen o da çok nadir
    geçinip gidiyoruz
    ha birde bazen miracast yansıtma canı çalışmak istemiyor buna karşılık google chromecast sorun çıkarmıyor akıyor
    şimdiye kadar fişten çekecek kadar çökertmeyi başaramadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 21 Kasım 2018; 1:20:52 >

• Arkadaş nazar değdirdik gece 4.599 olan 49xf8577, sabah 5.699 olmuş

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.