Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (62. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.473.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Önümüzdeki hafta sanırım.

Benim merak ettiğim yeni yıla sarkar mı gitme durumları.

Çünkü Eylül Aralık arası müsait olamayacağım mesela ocak ve sonrasına gidiş olur mu?

Başvuran çok fazla olursa gidiş işlemleri yeni yıla sarkar diye umuyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya_es

Aynen öyle o 28 gün 280 gün gibi geçebilir..
    Kesinlikle 28 gün hiç bitmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Pazartesi sanırım :/ Dün twitter da chp li bir vekil pazartesi önümüze gelecek demişti yanlış görmedi isem.

28 gün kalkabileceği iki aşama daha var, ek bilgi olarak ekleyim mesaja.
    Bu hafta değil miydi? Dün açıklama yapan AKP'li yetkili bu hafta komisyona gelip haftaya yasalaşacak demişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkbora

Bu hafta değil miydi? Dün açıklama yapan AKP'li yetkili bu hafta komisyona gelip haftaya yasalaşacak demişti.

Alıntıları Göster
    Torba yasa kapsamına alınacağı için diğerlerini de bekleyecek. Yasalaşması Ağustos'a sarkar büyük ihtimalle.
  • cenkbora kullanıcısına yanıt
    Bu hafta iki yerden geçti, geri kalanı da gelecek haftaya pazartesiye kalıyor. Çoğu kişi bugün kalkmasını bekliyordu ama olmadı. Daha meclis komisyonunda görüşülecek, sonra meclise gelecek. Bu şekilde biliyorum.
    twitter ınız varsa Ferhat Doğan var onu takip edin. Konuyla ilgili paylaşım/yönlendirme yapıp duruyor. Olaylardan hızlıca haberdar olursunuz.
  • Akp mv 1milyon 300bin kişi faydalanmasını bekliyoruz dedi hadi 1 milyon başvursa bu kadar insanı hangi süre zarfında alıcanda eğiticen,ücret ödeme 3 ay içinde diyor ne yani ücreti öde sonra git 28 gün yau tam saçmalık ve karışık bi ortam

Aynı zamnda çalışanlar o sürede ücretsiz izinli olacakmış yau kredi çekip ücreti ödeyen adamın o 1 aylık taksidini kim ödecek ve 28 günle bitmez ki döndüğünde de 1 hafta gitmeden 3 gün izin oldu sana 1buçuk ay böyle saçmalık olamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 18 Temmuz 2018; 12:14:8 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _conscript_ kullanıcısına yanıt
    Askerlik elden gidiyeah bedelli geliyahh... Hain vatan haini bak valla 156 yi ararim !

Not: Askerlik sadece tuvalet temizlemek ve patates soymaktan ibaret degildir bunu aklina sok ! İzmarit toplama var ot yolma var komtana cay goturme var daha nice vatani kurtaracak is ve islemler var.

• 10 gunle kacirma keyfff

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Akp mv 1milyon 300bin kişi faydalanmasını bekliyoruz dedi hadi 1 milyon başvursa bu kadar insanı hangi süre zarfında alıcanda eğiticen,ücret ödeme 3 ay içinde diyor ne yani ücreti öde sonra git 28 gün yau tam saçmalık ve karışık bi ortam

Aynı zamnda çalışanlar o sürede ücretsiz izinli olacakmış yau kredi çekip ücreti ödeyen adamın o 1 aylık taksidini kim ödecek ve 28 günle bitmez ki döndüğünde de 1 hafta gitmeden 3 gün izin oldu sana 1buçuk ay böyle saçmalık olamaz
    1 milyon 300 bin kişiyi ilgilendiren bir konu dedi... başvurmasını bekliyoruz demedi...
  • alpçakırr A kullanıcısına yanıt
    O kadar para verdikten sonra niye askerlik yapsinlar?

Bedel 5 olursa kabul edilebilir.

• eğer böyle saçma sapan 15000 18000 verip askere gitmeyecek korkak vatansızlar olacaksa ben 15 ay yaptığım askerliği hakkımı helal etmiyorum..
    bu tip insanlarla müsvettelerle aynı şartlarda yaşamak adaletsizlik.
    15 ay baban patates soyup anlatabilir ama biz patates soymadık g.tünü koruduk
    sende işi eğtimi karını bahane edip kaçamazsın koruyacaksın gdeceksin o kadar..
  • Reisin sözcüsü açıklama yaptı.(cimere yüklenme var demek)

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

• tayfun mutlu kullanıcısına yanıt
    koruyacağız kardeş zaten 28 gün farkımız sen 14 ay daha fazla yaptın o kadar
  • insanları korkutmayın be, yok size şöyle yapacaklar yok böyle yapacaklar, eğitim görecekler orta doğu çöplüğünde yaşamanın onlara bir cezası olarak her ihtimale karşı, içiniz içinizi yiyor biliyoum çoğunuzun, biz aylarca yaptık bunlar 28 günle nasıl kurtulacak ve 15 bin gibi ucuz bir bedel ile ve daha kötüsü haklısınız kendinizce, ama buna izin veren de biziz, şimdi ters yapmaya gerek yok. Ben her zaman askerlikte zengin-fakir ayrımına karşıydım, bunda o bile yok 15 bin lira, İstanbulda açlık sınırında bir ailenin 3.5 aylık ihtiyacı, o derece düşük bir meblağ. bedelliyi aklımın ucundan bile geçirmeden gittim ama artık kutuplaşma ve işleyiş çok değişti, askerliğin d eiçi boşaltıldı, şuan ki aklım olsa gram düşünmem bedelli yaparım enayi değilim arkadaş, ya herkes askere gidecek ya kimse gitmeyecek ortası yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • _K_A_İ_N_ kullanıcısına yanıt
    benim 15 ay yaptığım askerlik sana komik gelmişse zaten söyleyecek bsy yok.vatansızsın hainsin çakma erkeksin
  • Hangi şirket bir ay sizi işten çıkartıp bekliycek saçma sapan işler ya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozgurona

merhaba arkadaşlar yaşım tutuyor ama okul da devam ediyor bu iş nasıl çözülebilir ? son senem bu 28 günlük askerlik olayını ne zaman yaptırırlar okul döneme denk gelirse napabilirim hiç anlayamadım.
    Dostum yaşın tutup okulun devam etme meselesi bendede var öğrenirsen haber verebilir misin dondurmak mı gerekiyor diye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aykan19o3 -- 18 Temmuz 2018; 12:31:8 >
  • Arkadaş yurtdışında olan bedelliden faydalanacak temel eğitimden muaf tutulcak,sporcular muaf tutulcak,tek biz mi keriziz?

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 18 Temmuz 2018; 12:31:25 >
  • Bedelli askerlik uygulamasından yararlanan erkekler ile askere gitmeyen kızlar arasında ki tek fark kızlar para vermeden askelikten muaf o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi constantine05 -- 18 Temmuz 2018; 12:32:22 >
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.